reklama

Vémola: Zápas brazilských politiků v kleci? Lepší než ty flákance u nás v parlamentu

Zápasem na pěsti v ringu obehnaném klecí skončila politická pře dvou zastupitelů města Borba v brazilské Amazonii. Oba rivalové vzali vážně výzvy ke skutečnému boji a před plným hledištěm si dali pořádně do zubů. Jejich nasazení ocenil i český šampion Karlos Vémola.

reklama

Do zápasnické klece ve městě Borba vstoupil místní starosta Simao Peixoto. Čekal ho doslova politický boj. Bývalý radní ho v létě vyzval do ringu za to, že prý zanedbává místní říční lázně. Starosta vhozenou rukavici zvedl. „Byl jsem vyzván na zápas týpkem, který si říká Mirico,“ řekl Peixoto. „11. prosince na tebe budu čekat v kleci, rozumíš? Budu tam, abych ti namlátil a dokázal, že nejsem žádný zbabělec. Přijď a ukážu ti,“ stálo ve výzvě.

Mirico také nebyl zbabělec a do klece přišel. Kdo čekal fackovačku funkcionářů ochablých z vysedávání na radničních schůzích, ten se mýlil. Politici se do sebe tvrdě pustili a uštědřili si několik drsných úderů.

„Tam má bojový základ v podstatě každý kluk, v dětství si tím prochází. Nebyla to žádná velká technika ani u jednoho z borců, ale bylo vidět, že mají bojovný srdce, protože vydrželi až do konce,“ ocenil snahu český zápasník Karlos Vémola. „Nebylo to nic moc, ale vypadalo to líp než ty flákance, který padaj tady u nás v parlamentu,“ vtipkoval Vémola.

Vyhrocený komunální spor sledovala nabitá hala. Lístek stál v přepočtu 400 korun. Ačkoliv šel během tří kol dvakrát k zemi, sudí nakonec starostu vyhlásil vítězem na body. Potlučení političtí sokové se rozešli v dobrém. Zápas prý poslouží k propagaci místního sportu. Místní hygiena ale žádá vysvětlení, proč město pustilo stovky lidí bez roušek do přeplněného hlediště.

Tagy:
Brazílie MMA Karlos Vémola flákanec Borba Simão Peixoto

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama