reklama

Politici vyřešili spor svérázně. Vlezli do klece a vystřihli nelítostnou MMA bitvu

Velmi neobvyklé vyústění měl spor dvou brazilských politiků. Starosta města Borba Simão Peixoto kývnul na výzvu rivala, jenž ho předtím kritizoval v internetovém prostoru. Muži se střetli v kleci. K vidění byl zápas MMA, za který by se nemuseli stydět ani profesionálové.

reklama

Simão Peixoto se dostal do křížku s Erineuem Alvesem Da Silvou údajně kvůli stavbě vodního parku ve městě Borba ležícím ve státě Amazonas na severozápadě Brazílie. Nastalý spor vyústil v kuriózní výzvu Da Silvy, kterou Peixoto přijal. Muži vzdali snahu argumentovat slovy a rozhodli se „vyříkat“ si vše pěstmi a kopy.

„Nejsem pouliční rváč, jsem starosta města. Ale pokud opravdu chce bojovat, jsem připraven. Vždy jsem byl vítěz,“ uvedl Peixoto na svých facebookových stránkách.

Souboj pod pravidly smíšených bojových umění – neboli MMA – se udál v neděli v noci. Političtí rivalové nastoupili do klece ve 2:30. Nepředvedli ale žádnou ospalou bitvu, naopak 39letý starosta a jeho 45letý kritik nabídli nadšeným divákům přítomným přímo na místě nebo sledujícím internetový přenos kvalitní podívanou.

V zápase trvajícím 13 minut trápil Da Silva soupeře především nízkými kopy, dokonce ho jako prvního dostal na zem. Ale z tříkolového duelu nakonec vzešel vítězně starosta. Peixoto později uvedl, že nekonvenční řešení politického sporu přijal proto, aby ve městě zvedl zájem o sportování.

Vstupenky vyšly zájemce na 100 brazilských realů, což je v přepočtu asi 400 korun.

Tagy:
souboj Brazílie MMA starosta sport Borba Simão Peixoto Erineu Alves Da Silva

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama