Dojemné i tajemné vzkazy. Poslední rozloučení se stylistou Pokorným vyvolalo otázky

Těžké chvíle prožívali ve středu 7. prosince blízcí a přátelé stylisty Jana Pokorného, který ve věku 39 let pravděpodobně spáchal sebevraždu. Naposledy se s ním přišli rozloučit do pražského Krematoria Strašnice. Ačkoliv žádná vzpomínková řeč nezazněla, vzkazy na smutečních věncích mnohdy mluvily samy za sebe. Některé však vzbuzují otázky.

Desítky lidí se ve středu dostavily do strašnického krematoria, aby daly oblíbenému a uznávanému stylistovi celebrit poslední sbohem. Chybět nemohla ani blízká přítelkyně a herečka Jitka Schneiderová, která Pokorného brala jako rodinu. Právě takový vzkaz nechala s partnerem a dcerou připravit na smuteční věnec. „Milujeme tě navždy. Tvoje rodina, Jitka, Sofie, Lukáš,“ mohli si přečíst přítomní.

Nepředstavitelné chvíle prožíval i partner Martin. Ačkoliv pár tvořili teprve krátce, měli se velmi rádi. „S největší láskou vzpomínám a nikdy nezapomenu, tvůj Martin,“ vzkázal mu. Poslední sbohem přišla říci i Pokorného láska z mládí – zpěvák Norbert Peticzky. „Honzík byl má první láska. Když jsme se poznali, bylo mu 17 a mně 16 let. Dlouho jsme si dopisovali a pak jsme se jeden druhému přiznali, že nejsme jen kamarádi, ale že jsme do sebe zamilovaní,“ vzpomínal pro CNN Prima NEWS.

S originálním vzkazem přišel uznávaný fotograf Benedikt Renč, který se s Pokorným přátelil. „Co jste o mně říkali? Benedikt Renč,“ stálo na věnci. S poděkováním se se stylistou rozloučili i Jirka a Karolina Besserovi. „Navždy s láskou,“ doplnili.

V květinách se skrýval panáček

Našly se však i vzkazy, které vzbuzují otázky. Na tom se zlatým písmem od pěti přátel stálo: „In aeternum noster floren růžen, A + J + B + A + J.“ Co mají slova symbolizovat, ví zřejmě jen jeho autoři. Obdobně tajemně zněl i vzkaz: „Tvoja Evička, s láskou, 23:1-6.“ Žena tím nejspíše odkazovala na žalm z bible. Zajímavostí byl i naplněný panáček na alkohol, který byl postaven mezi květinami.

Pohřeb byl tichý, jen za doprovodu melodií, které měl mladý umělec rád. Zazněla například i jeho oblíbená píseň od zpěvačky Lady Gaga The Edge of Glory.

Tagy: