CNN Prima News Venus Williamsová

Venus Williamsová

Výpis příspěvků ke štítku „Venus Williamsová“

Zemřel legendární kouč tenisových hvězd. Bollettieri učil Agassiho či sestry Williamsovy

Vychoval deset světových jedniček, ke slávě pomohl Andremu Agassimu, sestrám Williamsovým, Marii Šarapovové a mnohým dalším. Svérázného Američana Nicka Bollettieriho hodně lidí považovalo za největšího tenisového trenéra v historii. Zřejmě právem. I po osmdesátce vstával ve čtyři ráno, věčně byl na kurtu, podílel se na výchově dalších a dalších nadějných generací. Až teď se jeho příběh završil. Když v neděli zemřel, bylo mu 91 let.

Ještě lepší než sestry Williamsovy. Siniaková s Krejčíkovou už v deblu nemají co vyhrávat

Psal se rok 2013 a Barbora Krejčíková hledala partnerku, se kterou by odehrála čtyřhru v juniorské soutěži pařížského Roland Garros. Oslovila Kateřinu Siniakovou. Kdyby tak věděla, jaký trefila jackpot. O devět let později už české tenistky nemají v deblu co vyhrávat. Díky nedělnímu triumfu na US Open políbily poslední vítězný artefakt z velké akce, který jim v už tak početné kolekci chyběl.

Serena visí v jejím pokoji. Mladičká Nosková ikonu skolila nepřátelskému publiku navzdory

Před turnajem si řekla, že si z US Open chce odvézt společnou fotografii se Serenou Williamsovou. To ještě teprve 17letá Linda Nosková netušila, že snímek se zřejmě největší legendou ženského tenisu vznikne na narvaném centrálním dvorci Arthura Ashe. A také to, že Serenu i spolu s její hvězdnou sestrou Venus za pomoci Lucie Hradecké porazí. Velká česká naděje zažila v New Yorku životní večer.

Šwiateková podruhé ovládla Roland Garros. Královna žebříčku vyhrála už 35 zápasů v řadě

Neuvěřitelná jízda polské tenistky Igy Šwiatekové nekončí. Světová jednička podruhé v kariéře ovládla antukový grandslam Roland Garros, takže už má šňůru 35 vítězných zápasů. Tím vyrovnala rekord Venus Williamsové z roku 2000. Ve finále pařížského turnaje porazila Američanku Cori Gauffovou hladce ve dvou setech. Hotovo bylo za hodinu a deset minut po výsledku 6:1 a 6:3.

Zkus být jiná, řekla si Šwiateková, teď marně hledá konkurenci. Je krok od rekordu

Při pohledu do výsledkové aplikace se u jména Iga Šwiateková nabízí otázka: Není to softwarová chyba? Není. Polská tenistka opravdu vyhrála díky zvládnutému semifinále na Roland Garros už 34 zápasů v řadě a pokračuje v nevídané dominanci. Pokud uspěje i v sobotním finále pařížského grandslamu proti Američance Cori Gauffové, vyrovná absolutní rekord Venus Williamsové z roku 2000.

Trable Ósakaové s médii? Já jsem v pohodě, vím, že hraju líp než novináři, říká Venus

Náhlé odstoupení světové tenisové dvojky Naomi Ósakaové z Roland Garros vzbudilo rozruch. Japonka se pro rázný krok rozhodla poté, co se ocitla pod velkým tlakem kvůli rozhodnutí nechodit na tiskové konference pro ochranu svého duševního zdraví. Mluvila o tom, že je introvertka a odpovídání na někdy nepříjemné otázky zvláště na veřejnosti jí dělá dlouhodobý problém. K tématu se po svém prvním zápase na antukovém grandslamu vyjádřila i legendární Venus Williamsová.

„Raperka“ Muchová složila vlastní píseň a skolila Venus. Máš plán B, chválí ji Plíšková

Pro někoho může být „uvěznění“ v přísné newyorské bublině frustrující a časem nesnesitelné. Ne pro Karolínu Muchovou. Česká tenistka v prvním kole US Open vyřadila legendární Venus Williamsovou (6:3, 7:5) a nadále si tak může čas mezi tréninky krátit skládáním písniček. Už před duelem s Američankou na svoji sociální síť pověsila příspěvek, ve kterém potvrdila, že je i ve složitých situacích plná nadhledu a má hodně blízko k muzice.

Nestárnoucí Venus jde opět proti sestře. Serena může těžit z manželova daru

Nachází se ve věku, kdy už je velká část tenistek deset let v důchodu. Venus Williamsové ale ani 40 roků nebrání v tom, aby se držela mezi špičkou. Ještě lépe je na tom její o 15 měsíců mladší sestra Serena. Na turnaji v Lexingtonu je čeká další vzájemný zápas – v pořadí už 31. Tentokrát dost specifický. Obě legendární tenistky se totiž stále rozkoukávají po dlouhých měsících herního klidu, který způsobil koronavirus.