reklama

Herečka Žilková oslavila 60. narozeniny. Konečně můžu začít být šťastná, řekla

Herečka Veronika Žilková má v sobotu 60. narozeniny. Oslavu ale uspořádala už v pátek v Divadle U Hasičů, kde odehrála představení Čarodějky v kuchyni pokřtila svoji autobiografii.

reklama

TV Prima nebyla jen prvním gratulantem. Prim získala i v dárcích. „Nejhezčí dárek jsem dostala od TV Prima. Je to nový film, kde hraji se Štěpánem Kozubem maminku autistického syna. Je to taková role, na kterou se čeká i 60 let,“ pochlubila se Žilková.

A jak životní jubileum prožívá? „Velká výhoda je to, že člověk může začít být konečně šťastný – má velké děti, už něco dokázal a může začít žít. Teď začnu pořádně žít,“ má jasno herečka.

Oslava s rodinou a přáteli

Na oslavu pozvala spoustu přátel a hlavně rodinu. Ta měla jasnou převahu. „Myslím, že všechno v životě máš – úžasné děti, které jsi skvěle vychovala, úžasného a schopného manžela. Takže asi jenom zdraví! Mám tě moc ráda,“ popřála mamince Agáta Hanychová.

„Mám tě strašně moc rád, jsem na tebe pyšný a ještě jednou tolik let,“ vzkázal syn Vincent Navrátil. „Přeji jí klid od nás všech, protože ten potřebuje nejvíc,“ dodala dcera Kordula Stropnická.

Tagy:

Hlavní zprávy

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Výbuch indonéské sopky si vyžádal mrtvého a 41 zraněných. Všude jsou oblaka kouře a popela

Aktualizováno

Na východě nejlidnatějšího indonéského ostrova Jáva v sobotu vybuchla sopka Semeru. Vychrlila mohutný oblak tmavého kouře a popela, čímž donutila obyvatele přilehlých oblastí, aby se dali na útěk. Místní úřady uvádějí, že zemřel nejméně jeden člověk, 41jich utrpělo zranění. Náměstek šéfa okresu Lumajang Indah Masdar na tiskové konferenci oznámil, že desítky lidí mají popáleniny.

reklama

Domácí zpravodajství

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama