reklama

Víc si teď vážíme zdraví, tvrdí zlínský vysokoškolák pomáhající v domově seniorů

Zlínsko zůstává jedním z nejvíce zasažených krajů koronavirem. Zejména pak Vsetínsko, Valašské Klobouky a Valašské Meziříčí. V boji s covidem tam pomáhají mimo jiné i studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati. Hlídají děti zdravotníků, pomáhají s výukou v mateřských školách, v dětských domovech i v domovech pro seniory.

reklama

„Pomáháme s přímou péčí, což zahrnuje hygienu, stravování, kupříkladu koupání a přebalování,“ uvedl student UTB Marek Švagera, který pomáhá v jednom z domovů pro seniory na Zlínsku.

Švagera v pořadu Nový den CNN Prima NEWS řekl, že pracují v dvanáctihodinových směnách. „Ráno chodíme na sedmou. Obstaráváme základní hygienu, chystáme klienty na snídaně. Po nich přichází na řadu opět hygiena, pak obědy, krátká pauza a poté večeře a opět hygiena. Mezi tím jiné úkoly, jako je sprchování, holení a podobně,“ popsal Švagera.

Praktickou zkušenost využijí při studiích

První měsíc a půl akademického roku 2020–⁠2021 se podle studenta nedá považovat úplně za regulérní. „Vzhledem k té situaci a k tomu, že se pořád něco mění a jak to máme nastavené, to moc nejde.“

K tématu

Praktická zkušenost se podle něj bude dát využít i při studiu jeho oboru. „Doufáme, že to, co jsme získali tady, co jsme viděli a zažili, tak přeneseme dál do studia.“

A co mu jeho osobní zkušenost s prací v domově seniorů přinesla? „Určitě si víc vážíme zdraví. Stoprocentně. To můžu říct za všechny.“

„Studenti z naší fakulty pomáhají v různých sociálních a zdravotnických zařízeních, jako jsou dětské domovy, nemocnice, domovy seniorů, Alzheimer centra a podobně,“ uvedl student s tím, že on a někteří jeho spolužáci nastoupili jako dobrovolníci ještě předtím, než byla nařízena pracovní povinnost.

A co může podle studenta pro zklidnění situace udělat každý z nás? „Určitě dodržovat nařízení vlády. Nebylo to vyhlášené jen tak, tudíž dávat pozor na sebe, na ostatní, nosit roušky, dbát na hygienu a zbytečně neohrožovat sebe ani ostatní,“ zdůraznil.

Tagy: studenti Zlínský kraj domovy seniorů dobrovolníci koronavirus COVID-19 pomoc Univerzita Tomáše Bati

Další hlavní zprávy

Domácí

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů
Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.
Vše o osmifinále s Nizozemci: Jak získat vstupenku a jak se dostat na stadion?
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další články
reklama
reklama