CNN Prima News vicepremiér

vicepremiér

Výpis příspěvků ke štítku „vicepremiér“

Test už do hospody stačit nebude. Další zpřísnění vláda zvažuje, dotkne se i očkovaných

18. listopadu 2021 15:49

Jak premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) avizoval, tak se stalo. Vláda ve čtvrtek rozhodla, že od pondělí 22. listopadu bude zaveden takzvaný režim O-N, který kopíruje bavorský model. Do stravovacích zařízení, služeb na hromadné nebo kulturní akce se dostanou jen očkovaní nebo lidé, kteří prodělali covid maximálně před 180 dny. Zároveň se ve školách a firmách začne plošně testovat. Vláda však v pátek pravděpodobně přijde s dalším zpřísněním.

Hamáček: V Rusku z nás mají legraci. Ale já mám svědomí čisté

24. května 2021 20:36

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) má v případě řešení vrbětické kauzy podle svých slov čisté svědomí a nadále odmítá, že by pochybil. Podle něj se České republice podařilo rozbít ruskou centrálu ve střední Evropě, což byl důvod, proč se ČR objevila na seznamu nepřátelských zemí, uvedl v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima NEWS. Zároveň dodal, že v Rusku mají z politické situace v Česku legraci. „Jestli je tohle oběť za rozbití rezindentury, tak je to cena, kterou jsem schopen platit,“ řekl vicepremiér.

Hamáček: Prezidenta mohl v kauze Vrbětice ovlivnit Klaus. Před projevem ho navštívil

2. května 2021 14:24

V kauze Vrbětice mohl prezidenta Miloše Zemana ovlivnit exprezident Václav Klaus. Svou domněnku sdělil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT. „Navštívil ho před projevem,“ uvedl. Následně sdělil, že si premiér Andrej Babiš (ANO) předvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) kvůli jejím výrokům o „několika vyšetřovacích verzích“.

Sledujte ZÁZNAM brífinku Jana Hamáčka: Jaká je budoucnost vztahů s Ruskem?

19. dubna 2021 10:08

Vyostřenou situací mezi Ukrajinou a Ruskem se v pondělí dopoledne zabývají ministři zahraničí zemí EU. Ústředním tématem jednání by měla být otázka, jak by evropský blok mohl přispět k ukončení konfliktu na východě Ukrajiny, který nyní nabírá na síle. Ministři by měli diskutovat i o česko-ruských vztazích, které se vyostřily poté, co vyšlo najevo, že za výbuchem v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 stáli ruští agenti.