CNN Prima News Victoria

Victoria

Výpis příspěvků ke štítku „Victoria“

Rodinný oběd skončil tragédií. Tři lidé zemřeli po konzumaci jídla, policie podezírá kuchařku

Rodinný oběd v australském městě Leongatha se proměnil v tragédii. Několik dní po události totiž zemřeli tři jeho účastníci, další je v kritickém stavu v nemocnici. Bez úhony vyvázla pouze žena, která jídlo připravila. Policie ji proto podezírá, že příbuzné svého bývalého manžela otrávila prudce jedovatou mochomůrkou zelenou, píše web stanice CNN.

Smutek v australské zoo. Mládě vzácného nosorožce utrpělo záchvat, zachránit se ho nepodařilo

Australskou zoologickou zahradu ve Werribee zasáhla smutná zpráva. Teprve pětidenní mládě vzácného nosorožce bílého jižního utrpělo neurologický záchvat následovaný srdeční zástavou. Veterinářům se ho už bohužel nepodařilo oživit. Malá samička byla jediným mládětem svého druhu narozeným v této zoo v posledních deseti letech. Ve volné přírodě jich žije už pouhých deset tisíc.

Austrálie si brousí zuby i na „Djokoviče vln“. Mistr světa dostal kvůli vakcíně varování

Možná nejlepší muž svého sportu všech dob. A také neočkovaný. To pojí amerického surfaře Kellyho Slatera a tenistu Novaka Djokoviče. Slater v ostře sledované australské kauze podpořil nevakcinovaného sportovce, který byl po tahanicích o vízum nakonec vyhoštěn. Teď byl sám upozorněn, že pokud nedoloží, že si nechal dát injekci proti onemocnění COVID-19, nepředstaví se na prestižních závodech ve státech Victoria a Západní Austrálie.

Obušky, pepřáky, zaklekávání. Policisté v Austrálii drsně trestají porušování lockdownu

Austrálie se potýká s třetí vlnou pandemie koronaviru. Denně nyní přibývá kolem 1 600 nových případů. Země nařídila tvrdý lockdown a policie striktně vyžaduje dodržování opatření. Leckdy velmi brutálním způsobem. Na sociálních sítích se šíří mnoho videí, na kterých policisté srážejí lidi k zemi, zaklekávají je nebo je drží pod krkem.