reklama

Všude je kouř, lidé skáčou z oken: Teroristický útok z 11. září očima reportéra CNN

Podívejte se na sestřih záběrů televize CNN z průběhu teroristických útoků z 11. září 2001 v New Yorku. Komentáře reportérů, očitá svědectví, náraz druhého z letadel a kolaps dvou nejvyšších věží Světového obchodního centra.

reklama

„Díváte se očividně na velmi znepokojující živé záběry. Je na nich Světové obchodní centrum a máme nepotvrzené zprávy z dnešního rána, že do jedné z věží WTC narazilo letadlo,“ začíná sestřih ze záběrů CNN, na kterém lze spatřit, jak z první zasažené severní věže vychází hustý kouř.

Dále je v záběru zásah druhé věže a v audiozáznamu se hovoří o „kamikaze nárazu, obrovské explozi a létajících oknech“.

Všude byl kouř, lidé skákali z oken

„Velká rána, pak jsme viděli vycházet kouř a všichni začali utíkat. A na druhé straně budovy jsme viděli velké letadlo. Všude tam byl také kouř, lidé skákali z oken, skákali tam z oken. Protože se, hádám, snažili zachránit. Nevím,“ uvedla jedna z očitých svědkyň.

K tématu

V sestřihu je rovněž část proslovu tehdejšího amerického prezidenta George W. Bushe, proneseného krátce po nárazu obou letadel a před kolizí věží: „Dnes došlo k národní tragédii. Při očividném teroristickém útoku na naši zemi narazila dvě letadla do Světového obchodního centra. Mluvil jsem s viceprezidentem, guvernérem New Yorku i ředitelem FBI a nařídil jsem, aby veškeré zdroje federální vlády šly na pomoc obětem a jejich rodinám a aby provedli rozsáhlé vyšetřování k dopadení a nalezení těch lidí, kteří tento čin spáchali.“

V dalších okamžicích lze slyšet také informace o nárazu dalšího letadla do Pentagonu a na místě jsou hasiči, kteří se požáry v budově snaží zpacifikovat.

Druhá polovina videa pak zaznamenává kolaps obou obrovských mrakodrapů Světového obchodního centra. V jednu chvíli reportér CNN pro Američany nezvykle bez emocí popisuje dění, které se před ním odehrává během pádu první věže. „Byla to obrovská exploze. Můžeme vidět stoupající kouř. Druhou věž nevidím. Je tam obrovská kaskáda záblesků a ohně a nyní to vypadá téměř jako hřibový mrak.“

Další hlavní zprávy

Domácí

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Počet úmrtí celkem je už 1 619. V zemi ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Nemocnice budou nové nakažené hlásit do systému už do hodiny. Kabinet oznámí další zpřísnění.

Domácí

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Celé řadě českých restaurací a hospod, které nevyužívají výdejní okénko, kvůli pandemii koronaviru a opatřením hrozí, že se jejich pivo v tancích a sudech může do znovuotevření zkazit. V takovém případě by musely pivo vylít do kanalizace. S pomocí ovšem přicházejí některé velké pivovary. Ty totiž plánují restauracím prošlé pivo kompenzovat. Pivovary zároveň chtějí restauracím pomoci i v dalších směrech – včetně těch, které k výdeji z okénka přistoupily.

reklama
Nejsme tu od toho, abychom se báli. Zůstaneme s vámi až do konce, vzkazují záchranáři
Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu
Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan
Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama