reklama

Všude je kouř, lidé skáčou z oken: Teroristický útok z 11. září očima reportéra CNN

Podívejte se na sestřih záběrů televize CNN z průběhu teroristických útoků z 11. září 2001 v New Yorku. Komentáře reportérů, očitá svědectví, náraz druhého z letadel a kolaps dvou nejvyšších věží Světového obchodního centra.

reklama

„Díváte se očividně na velmi znepokojující živé záběry. Je na nich Světové obchodní centrum a máme nepotvrzené zprávy z dnešního rána, že do jedné z věží WTC narazilo letadlo,“ začíná sestřih ze záběrů CNN, na kterém lze spatřit, jak z první zasažené severní věže vychází hustý kouř.

Dále je v záběru zásah druhé věže a v audiozáznamu se hovoří o „kamikaze nárazu, obrovské explozi a létajících oknech“.

Všude byl kouř, lidé skákali z oken

„Velká rána, pak jsme viděli vycházet kouř a všichni začali utíkat. A na druhé straně budovy jsme viděli velké letadlo. Všude tam byl také kouř, lidé skákali z oken, skákali tam z oken. Protože se, hádám, snažili zachránit. Nevím,“ uvedla jedna z očitých svědkyň.

K tématu

V sestřihu je rovněž část proslovu tehdejšího amerického prezidenta George W. Bushe, proneseného krátce po nárazu obou letadel a před kolizí věží: „Dnes došlo k národní tragédii. Při očividném teroristickém útoku na naši zemi narazila dvě letadla do Světového obchodního centra. Mluvil jsem s viceprezidentem, guvernérem New Yorku i ředitelem FBI a nařídil jsem, aby veškeré zdroje federální vlády šly na pomoc obětem a jejich rodinám a aby provedli rozsáhlé vyšetřování k dopadení a nalezení těch lidí, kteří tento čin spáchali.“

V dalších okamžicích lze slyšet také informace o nárazu dalšího letadla do Pentagonu a na místě jsou hasiči, kteří se požáry v budově snaží zpacifikovat.

Druhá polovina videa pak zaznamenává kolaps obou obrovských mrakodrapů Světového obchodního centra. V jednu chvíli reportér CNN pro Američany nezvykle bez emocí popisuje dění, které se před ním odehrává během pádu první věže. „Byla to obrovská exploze. Můžeme vidět stoupající kouř. Druhou věž nevidím. Je tam obrovská kaskáda záblesků a ohně a nyní to vypadá téměř jako hřibový mrak.“

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama