reklama

Všude je kouř, lidé skáčou z oken: Teroristický útok z 11. září očima reportéra CNN

Podívejte se na sestřih záběrů televize CNN z průběhu teroristických útoků z 11. září 2001 v New Yorku. Komentáře reportérů, očitá svědectví, náraz druhého z letadel a kolaps dvou nejvyšších věží Světového obchodního centra.

reklama

„Díváte se očividně na velmi znepokojující živé záběry. Je na nich Světové obchodní centrum a máme nepotvrzené zprávy z dnešního rána, že do jedné z věží WTC narazilo letadlo,“ začíná sestřih ze záběrů CNN, na kterém lze spatřit, jak z první zasažené severní věže vychází hustý kouř.

Dále je v záběru zásah druhé věže a v audiozáznamu se hovoří o „kamikaze nárazu, obrovské explozi a létajících oknech“.

Všude byl kouř, lidé skákali z oken

„Velká rána, pak jsme viděli vycházet kouř a všichni začali utíkat. A na druhé straně budovy jsme viděli velké letadlo. Všude tam byl také kouř, lidé skákali z oken, skákali tam z oken. Protože se, hádám, snažili zachránit. Nevím,“ uvedla jedna z očitých svědkyň.

K tématu

V sestřihu je rovněž část proslovu tehdejšího amerického prezidenta George W. Bushe, proneseného krátce po nárazu obou letadel a před kolizí věží: „Dnes došlo k národní tragédii. Při očividném teroristickém útoku na naši zemi narazila dvě letadla do Světového obchodního centra. Mluvil jsem s viceprezidentem, guvernérem New Yorku i ředitelem FBI a nařídil jsem, aby veškeré zdroje federální vlády šly na pomoc obětem a jejich rodinám a aby provedli rozsáhlé vyšetřování k dopadení a nalezení těch lidí, kteří tento čin spáchali.“

V dalších okamžicích lze slyšet také informace o nárazu dalšího letadla do Pentagonu a na místě jsou hasiči, kteří se požáry v budově snaží zpacifikovat.

Druhá polovina videa pak zaznamenává kolaps obou obrovských mrakodrapů Světového obchodního centra. V jednu chvíli reportér CNN pro Američany nezvykle bez emocí popisuje dění, které se před ním odehrává během pádu první věže. „Byla to obrovská exploze. Můžeme vidět stoupající kouř. Druhou věž nevidím. Je tam obrovská kaskáda záblesků a ohně a nyní to vypadá téměř jako hřibový mrak.“

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama