CNN Prima News letadla

letadla

Výpis příspěvků ke štítku „letadla“

CNN: Žebříček 10 nejhorších světových letišť. Kde zažijete největší cestovatelské peklo?

5. srpna 2022 05:04

Chaos na letištích pokračuje. Oživení cestovního ruchu se po covidové pauze potýká s velkými logistickými problémy. Letiště po celém světě hlásí kritický podstav, turisté pak zmatky při přestupech, zpožděné spoje i zrušené lety. Kde byste měli očekávat největší komplikace? Redakce CNN Travel získala data od analytické společnosti FlightAware a poskládala aktualizovaný žebříček deseti nejhorších letišť letošní sezóny.

OBRAZEM: Spásná voda pro Hřensko. Ikonická letadla ji nabírala přímo z hladiny Milady

Téma: Očima reportéra
28. července 2022 22:06

Jezero Milada vzniklo v 90. letech minulého století v rámci rekultivace krajiny po těžbě hnědého uhlí v severozápadních Čechách. Vodní plocha dnes slouží převážně k rekreaci a je vyhledávaným cílem obyvatel z blízkého okolí, zejména Ústí nad Labem, Teplic a přilehlých obcí. Kdo by se však nadál, že Milada sehraje roli jednoho z klíčových faktorů při boji s požárem v národním parku České Švýcarsko. A že poslouží jako „pítko“ pro ocelové ptáky italských hasičů.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

17. května 2022 16:46

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Poplach na pražském letišti. Zřejmě vzplála pyrotechnika, na místě zasahovala policie

12. dubna 2022 09:42

Na terminálu 1 pražského letiště v Ruzyni se v úterý ráno v batohu občana Velké Británie vznítila zřejmě při neodborné manipulaci zábavní pyrotechnika. Muž utrpěl popáleniny. Policie o tom informovala na Twitteru a potvrdila to i mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová. Kvůli bezpečnosti byla podle ní evakuována spojovací chodba mezi terminály 1 a 2.

Osvobodili jsme tři klíčové obce, hlásají Ukrajinci. Rusové dál ostřelují Charkov

3. dubna 2022 07:04

Rusko během uplynulého týdne zvýšilo letecké aktivity na jihovýchodě Ukrajiny, uvedlo britské ministerstvo obrany s odkazem na informace rozvědek. Generální štáb ukrajinské armády napsal, že intenzita ostřelování na Ukrajině se snížila. Polský vicepremiér Kaczyński je otevřený k rozmístění jaderných zbraní USA v Polsku. Moskva v neděli popřela šanci na jednání mezi Putinem a Zelenskym. Ukrajinské jednotky údajně znovu získaly kontrolu nad Černobylem. Ukrajinci tvrdí, že osvobodili Hostomel.