reklama

VIDEO: Dezinfekci ulic vzali v Indii zgruntu. Chemikáliemi postříkali i lidi

Z obav šířícího se koronaviru se uzavírají hranice nejen států, ale i měst. Dezinfikují se dopravní prostředky a ulice. V Indii to vzali ale zgruntu. Postříkali i lidi migrující za prací, kteří byli na autobusové zastávce.

reklama

Kvůli uzavření hranic a vládním nařízením se v Indii mnoho lidí ocitlo bez práce, a tak migrují za prací jinam, nebo se vrací zpět do svých domovů a vesnic. Zdravotníci a hasiči v nejlidnatějším indickém státě Uttarpradéš, dostali za úkol vydezinfikovat frekventované autobusové zastávky. Dezinfekčním prostředkem ve městě Barélí však postříkali i lidi migrující za prací. Údajně na rozkaz policie.

Na videu je vidět, jak se skupina lidí tiskne k sobě a zdravotníci v ochranných oblecích je omývají dezinfekcí, která je určena k čištění ulic a hromadných dopravních prostředků. Tyto záběry se v Indii začaly rychle šířit na sociálních sítích a vyvolaly vlnu kritiky. „To neměli dělat. Tento případ se už vyšetřuje,“ řekl agentuře AP místní úředník.

Místní reportér od velitele hasičů zjistil, že lidé na autobusové zastávce byli postříkaní chlornanem sodným. K této kauze se vyjádřila i řada místních novinářů a politiků. Své názory sdíleli i oni na sociálních sítích.

„Dělníci si už vytrpěli i tak hodně, tak je prosím ještě ke všemu neomývejte chemikáliemi. Toto je opravdu neochrání. Naopak to jejich zdraví může ohrozit,“ napsal na Twitteru místní politik Priyanka Gandhi Vadra.

„Co se tu snažíte zabít? Koronu, nebo lidi,“ napsal výstižně k videu na svém Twitteru místní novinář:

Místní reportér Alok Pandey, který od velitele hasičů zjistil, které chemikálie byly použity, se o tyto informace podělil na svém twitterovém profilu. „Hádejte, která chemikálie byla použita. Chlornan sodný. Ten může lidem vážně ublížit.“

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama