reklama

VIDEO: Dezinfekci ulic vzali v Indii zgruntu. Chemikáliemi postříkali i lidi

Z obav šířícího se koronaviru se uzavírají hranice nejen států, ale i měst. Dezinfikují se dopravní prostředky a ulice. V Indii to vzali ale zgruntu. Postříkali i lidi migrující za prací, kteří byli na autobusové zastávce.

reklama

Kvůli uzavření hranic a vládním nařízením se v Indii mnoho lidí ocitlo bez práce, a tak migrují za prací jinam, nebo se vrací zpět do svých domovů a vesnic. Zdravotníci a hasiči v nejlidnatějším indickém státě Uttarpradéš, dostali za úkol vydezinfikovat frekventované autobusové zastávky. Dezinfekčním prostředkem ve městě Barélí však postříkali i lidi migrující za prací. Údajně na rozkaz policie.

Na videu je vidět, jak se skupina lidí tiskne k sobě a zdravotníci v ochranných oblecích je omývají dezinfekcí, která je určena k čištění ulic a hromadných dopravních prostředků. Tyto záběry se v Indii začaly rychle šířit na sociálních sítích a vyvolaly vlnu kritiky. „To neměli dělat. Tento případ se už vyšetřuje,“ řekl agentuře AP místní úředník.

Místní reportér od velitele hasičů zjistil, že lidé na autobusové zastávce byli postříkaní chlornanem sodným. K této kauze se vyjádřila i řada místních novinářů a politiků. Své názory sdíleli i oni na sociálních sítích.

„Dělníci si už vytrpěli i tak hodně, tak je prosím ještě ke všemu neomývejte chemikáliemi. Toto je opravdu neochrání. Naopak to jejich zdraví může ohrozit,“ napsal na Twitteru místní politik Priyanka Gandhi Vadra.

„Co se tu snažíte zabít? Koronu, nebo lidi,“ napsal výstižně k videu na svém Twitteru místní novinář:

Místní reportér Alok Pandey, který od velitele hasičů zjistil, které chemikálie byly použity, se o tyto informace podělil na svém twitterovém profilu. „Hádejte, která chemikálie byla použita. Chlornan sodný. Ten může lidem vážně ublížit.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama