reklama

Drsný pád Ledecké. Bourala v šílené rychlosti, poranila si tvář a plivala krev

Tohle vypadalo na první pohled hodně zle! Ester Ledecká při druhém sjezdu Světového poháru v Crans Montaně narazila v rychlosti 109 km/h do ochranné sítě. Zvedla se až za chvíli, působila otřeseně, dokonce vyplivla krev. Podle zpráv z jejího týmu však karambol odnesla pouze poraněným rtem.

reklama

Dvojnásobná olympijská vítězka se do sjezdu v Crans Montaně pustila – jak je jejím zvykem – pěkně zhurta. Podle mezičasů se dostala do vedení, jízda na hraně se jí však tentokrát nevyplatila. Při snaze nabrat v užší pasáži co největší rychlost skončila v ochranné síti.

Byl to děsivý pád. U Ledecké navíc velmi nezvyklý – Češka v rychlostních disciplínách tradičně patří k nejlepším, navzdory svému riskantnímu stylu ji dosud příliš karambolů nepotkalo.

Naposledy bourala před dvěma lety v závodě Světového poháru, kdy nedokončila superobří slalom v Garmisch-Partenkirchenu.

Tentokrát se jí ovšem drsný střet nevyhnul. Se startovním číslem 7 se bezprostředně po čtvrtém mezičase dostala v oblouku příliš doprava a po kontaktu s ochrannou sítí pro ni závod skončil nepříjemným karambolem.

Byť bylo na jednom televizním záběru vidět, že po kolizi plive krev, zvedla směrem ke kameře palec na znamení, že je vše v pořádku. Fanoušky okamžitě uklidňovali i představitelé agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje.

„Ester je po dnešním pádu v Crans Montaně v pořádku, momentálně je na cestě do nemocnice v Sionu, kde jí budou sešívat roztržený ret. Jiné zdravotní komplikace by mít neměla,“ stojí v jejich prohlášení.

Sama Ledecká o drsné chvilce dokonce ještě v sanitce uvolněně žertovala: „Zavolám Ondrovi Bankovi a Bode Millerovi, nacvičím jízdu po sítích. Počechrala jsem sítě, ale nepodařilo se mi je překousnout.“

K tématu

Tagy: zranění lyžování sjezd Ester Ledecká pád krev Světový pohár

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama