reklama

Drsný pád Ledecké. Bourala v šílené rychlosti, poranila si tvář a plivala krev

Tohle vypadalo na první pohled hodně zle! Ester Ledecká při druhém sjezdu Světového poháru v Crans Montaně narazila v rychlosti 109 km/h do ochranné sítě. Zvedla se až za chvíli, působila otřeseně, dokonce vyplivla krev. Podle zpráv z jejího týmu však karambol odnesla pouze poraněným rtem.

reklama

Dvojnásobná olympijská vítězka se do sjezdu v Crans Montaně pustila – jak je jejím zvykem – pěkně zhurta. Podle mezičasů se dostala do vedení, jízda na hraně se jí však tentokrát nevyplatila. Při snaze nabrat v užší pasáži co největší rychlost skončila v ochranné síti.

Byl to děsivý pád. U Ledecké navíc velmi nezvyklý – Češka v rychlostních disciplínách tradičně patří k nejlepším, navzdory svému riskantnímu stylu ji dosud příliš karambolů nepotkalo.

Naposledy bourala před dvěma lety v závodě Světového poháru, kdy nedokončila superobří slalom v Garmisch-Partenkirchenu.

Tentokrát se jí ovšem drsný střet nevyhnul. Se startovním číslem 7 se bezprostředně po čtvrtém mezičase dostala v oblouku příliš doprava a po kontaktu s ochrannou sítí pro ni závod skončil nepříjemným karambolem.

Byť bylo na jednom televizním záběru vidět, že po kolizi plive krev, zvedla směrem ke kameře palec na znamení, že je vše v pořádku. Fanoušky okamžitě uklidňovali i představitelé agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje.

„Ester je po dnešním pádu v Crans Montaně v pořádku, momentálně je na cestě do nemocnice v Sionu, kde jí budou sešívat roztržený ret. Jiné zdravotní komplikace by mít neměla,“ stojí v jejich prohlášení.

Sama Ledecká o drsné chvilce dokonce ještě v sanitce uvolněně žertovala: „Zavolám Ondrovi Bankovi a Bode Millerovi, nacvičím jízdu po sítích. Počechrala jsem sítě, ale nepodařilo se mi je překousnout.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama