reklama

Nemáte právo tu být, osočila žena v obchodě policistu obviněného v případu Floyda

Jeden ze čtveřice ex-policistů obviněných v souvislosti s vraždou Afroameričana George Floyda byl během nákupu konfrontován ze strany naštvané zákaznice. „Nemáte právo tu být. Chladnokrevně jste zabil člověka,“ reagovala podrážděně žena, která si svůj proslov a reakci bývalého policisty nahrála na mobilní telefon.

reklama

Šestadvacetiletý bývalý policista J. Alexander Keung, který je spolu se svými kolegy obviněn v souvislosti s úmrtím Georga Floyda během policejního zatčení, byl slovně napaden jednou ze zákaznic v obchodě s potravinami. Incident se udál v sobotu v jednom z obchodů ve městě Plymouth v Minnesotě.

Keung byl minulý pátek propuštěn z vězení na kauci 750 tisíc dolarů (přes 17 milionů korun). „Nemyslím si, že byste na to měl mít právo,“ říká žena mimo jiné na nahrávce. „Dokonce si nemyslím, že byste měl být venku na kauci.“

Když Keung připustí, že chápe ženino rozhořčení, dodá: „Mrzí mě, že to tak vidíte.“ Žena ale reaguje: „Nemrzí vás to! Vy jste tady úplně v pohodě, jako byste toho muže nezabil. To jste si myslel, že vás lidé nepoznají? Opravdu jste si to myslel? Nemáte právo tu být. Chladnokrevně jste zabil člověka, nemáte právo tu být!“

Evidentně naštvaná zákaznice pak na bývalého policistu dál slovně útočí a žádá od něj omluvu. Keung už ale po zbytek videozáznamu mlčí. Na celou nahrávku se v podobě, ve které byla zveřejněna na sociálních sítích, můžete podívat v úvodním videu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama