reklama

Nemáte právo tu být, osočila žena v obchodě policistu obviněného v případu Floyda

Jeden ze čtveřice ex-policistů obviněných v souvislosti s vraždou Afroameričana George Floyda byl během nákupu konfrontován ze strany naštvané zákaznice. „Nemáte právo tu být. Chladnokrevně jste zabil člověka,“ reagovala podrážděně žena, která si svůj proslov a reakci bývalého policisty nahrála na mobilní telefon.

reklama

Šestadvacetiletý bývalý policista J. Alexander Keung, který je spolu se svými kolegy obviněn v souvislosti s úmrtím Georga Floyda během policejního zatčení, byl slovně napaden jednou ze zákaznic v obchodě s potravinami. Incident se udál v sobotu v jednom z obchodů ve městě Plymouth v Minnesotě.

K tématu

Keung byl minulý pátek propuštěn z vězení na kauci 750 tisíc dolarů (přes 17 milionů korun). „Nemyslím si, že byste na to měl mít právo,“ říká žena mimo jiné na nahrávce. „Dokonce si nemyslím, že byste měl být venku na kauci.“

Když Keung připustí, že chápe ženino rozhořčení, dodá: „Mrzí mě, že to tak vidíte.“ Žena ale reaguje: „Nemrzí vás to! Vy jste tady úplně v pohodě, jako byste toho muže nezabil. To jste si myslel, že vás lidé nepoznají? Opravdu jste si to myslel? Nemáte právo tu být. Chladnokrevně jste zabil člověka, nemáte právo tu být!“

Evidentně naštvaná zákaznice pak na bývalého policistu dál slovně útočí a žádá od něj omluvu. Keung už ale po zbytek videozáznamu mlčí. Na celou nahrávku se v podobě, ve které byla zveřejněna na sociálních sítích, můžete podívat v úvodním videu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama