Nemáte právo tu být, osočila žena v obchodě policistu obviněného v případu Floyda

Jeden ze čtveřice ex-policistů obviněných v souvislosti s vraždou Afroameričana George Floyda byl během nákupu konfrontován ze strany naštvané zákaznice. „Nemáte právo tu být. Chladnokrevně jste zabil člověka,“ reagovala podrážděně žena, která si svůj proslov a reakci bývalého policisty nahrála na mobilní telefon.

Šestadvacetiletý bývalý policista J. Alexander Keung, který je spolu se svými kolegy obviněn v souvislosti s úmrtím Georga Floyda během policejního zatčení, byl slovně napaden jednou ze zákaznic v obchodě s potravinami. Incident se udál v sobotu v jednom z obchodů ve městě Plymouth v Minnesotě.

Keung byl minulý pátek propuštěn z vězení na kauci 750 tisíc dolarů (přes 17 milionů korun). „Nemyslím si, že byste na to měl mít právo,“ říká žena mimo jiné na nahrávce. „Dokonce si nemyslím, že byste měl být venku na kauci.“

Když Keung připustí, že chápe ženino rozhořčení, dodá: „Mrzí mě, že to tak vidíte.“ Žena ale reaguje: „Nemrzí vás to! Vy jste tady úplně v pohodě, jako byste toho muže nezabil. To jste si myslel, že vás lidé nepoznají? Opravdu jste si to myslel? Nemáte právo tu být. Chladnokrevně jste zabil člověka, nemáte právo tu být!“

Evidentně naštvaná zákaznice pak na bývalého policistu dál slovně útočí a žádá od něj omluvu. Keung už ale po zbytek videozáznamu mlčí. Na celou nahrávku se v podobě, ve které byla zveřejněna na sociálních sítích, můžete podívat v úvodním videu.

Tagy: