reklama

VIDEO: Stovky lidí během protestů za Floyda vyrabovaly Walmart na Floridě

Úřady okresu Hillsborough na Floridě v USA zveřejnily po 14 dnech záběry z bezpečnostních kamer v prodejně obchodního řetězce Walmart. Na nich se do uzavřeného obchodu vloupal dav zhruba dvou set lidí a začal obchod ve městě Tampa vykrádat. Incident se stal 30. května během protestů za zabitého Afroameričana George Floyda.

reklama

Šerif okresu Hillsborough, kde se zločin udál, už veřejnost poprosil, aby pomohla s identifikací pachatelů. Škoda na ukradeném zboží a poničeném obchodě se odhaduje na 116 tisíc dolarů (2,7 milionu korun). „Nejenže je toto násilí naprosto nepřijatelné, je to také neuctivé vůči protestujícím, kteří jen chtěli té noci vyjádřit svůj názor,“ sdělil v médiích šerif Chad Chronister a dodal: „V současnosti se snažíme identifikovat podezřelé.“

K tématu

Rabování začalo v devět hodin večer 30. května. Pachatelé nejprve rozbili kladivy okenní výlohu a vchodové dveře. Ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, jak poté vběhly do obchodu Walmart stovky lidí. Zloději odnášeli z místa krabice se zbožím nebo prohledávali kasy. Mnozí z nich ani neměli roušku na tváři. Podle listu Daily Mail nejčastěji kradli elektroniku včetně obřích televizorů.

Walmart byl ten večer zavřený kvůli okolním demonstracím, které rozpoutala Floydova smrt. Afroameričan zemřel 25. května poté, co ho udusil jeden z minneapoliských policistů tím, že mu téměř devět minut klečel na krku.

Od té doby se už třetí týden protestuje jak v USA, tak i jinde ve světě. Lidé volají po konci policejní brutality a rasismu. Například ve Francii už vláda policistům zakázala používat kontroverzní škrtící chvat.

Další hlavní zprávy

Partie

Lékaři: Společnost je slabá, nedokáže čelit výzvám. Přibývá depresí a alkoholismu

Lékaři: Společnost je slabá, nedokáže čelit výzvám. Přibývá depresí a alkoholismu

Podle primáře I. kliniky tuberkulózy a respiračních potíží VFN Praha Jiřího Votruby je současná společnost slabá a nedokáže čelit výzvě jako je koronavirová pandemie. Prohlásil to v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS a dodal, že kvůli strachu obézní lidé jen tloustnou. Podle psychiatra a ředitele Národního ústavu duševního zdraví Cyrila Höschla stoupl ve společnosti počet lidí s depresemi, sebevražednými sklony a domácím alkoholismem.

Schyluje se k odvolání Arenbergera? Zeman je na to připraven, Babiš má kam sáhnout
Harry se politoval, že ztratil privilegia. A 16 koupelen je co? vmetla mu spisovatelka
reklama
reklama
Hamáček: Chci svědka, který potvrdí, že jsem měl vyměnit Sputnik za Vrbětice

Partie

Domácí zpravodajství

Safari Park ve Dvoře Králové otevřel své brány. Návštěvníky láká na zvýhodněné vstupné
Děláme všechno pro to, abychom nezabili více lidí, než je nutné, prohlásil Žaloudík
Další články
reklama
reklama