reklama

VIDEO: Stovky lidí během protestů za Floyda vyrabovaly Walmart na Floridě

Úřady okresu Hillsborough na Floridě v USA zveřejnily po 14 dnech záběry z bezpečnostních kamer v prodejně obchodního řetězce Walmart. Na nich se do uzavřeného obchodu vloupal dav zhruba dvou set lidí a začal obchod ve městě Tampa vykrádat. Incident se stal 30. května během protestů za zabitého Afroameričana George Floyda.

reklama

Šerif okresu Hillsborough, kde se zločin udál, už veřejnost poprosil, aby pomohla s identifikací pachatelů. Škoda na ukradeném zboží a poničeném obchodě se odhaduje na 116 tisíc dolarů (2,7 milionu korun). „Nejenže je toto násilí naprosto nepřijatelné, je to také neuctivé vůči protestujícím, kteří jen chtěli té noci vyjádřit svůj názor,“ sdělil v médiích šerif Chad Chronister a dodal: „V současnosti se snažíme identifikovat podezřelé.“

Rabování začalo v devět hodin večer 30. května. Pachatelé nejprve rozbili kladivy okenní výlohu a vchodové dveře. Ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, jak poté vběhly do obchodu Walmart stovky lidí. Zloději odnášeli z místa krabice se zbožím nebo prohledávali kasy. Mnozí z nich ani neměli roušku na tváři. Podle listu Daily Mail nejčastěji kradli elektroniku včetně obřích televizorů.

Walmart byl ten večer zavřený kvůli okolním demonstracím, které rozpoutala Floydova smrt. Afroameričan zemřel 25. května poté, co ho udusil jeden z minneapoliských policistů tím, že mu téměř devět minut klečel na krku.

Od té doby se už třetí týden protestuje jak v USA, tak i jinde ve světě. Lidé volají po konci policejní brutality a rasismu. Například ve Francii už vláda policistům zakázala používat kontroverzní škrtící chvat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama