reklama

Seniorka se v americkém Portlandu pokojně postavila protestujícím. Polili ji barvou

Sedmasedmdesátiletá žena z amerického Portlandu se uprostřed týdnů trvajících nepokojů ve městě postavila protestujícím proti policejní brutalitě a prosila je, aby zastavili destruktivní vandalismus, informoval web New York Post. „Ničit majetek není v pořádku. Můžete říct, co musíte říct, ale buďte součástí řešení, nikoliv součástí problému,“ uvedla žena.

reklama

Starší žena identifikovaná pouze jako Cobey předstoupila během pokračujících nepokojů koncem minulého týdne před skupinu protestujících před budovou portlandské policejní stanice v East Precinct, aby jim řekla, že jakékoliv ničení není v pořádku.

Vy nepomáháte mým černým přátelům

„Zkrátka to ve mně vzkypělo a řekla jsem: ‚Hej, tohle není OK. Toto je mé sousedství, vy nepomáháte mým černým přátelům,‘“ uvedla žena pro stanici KGW-TV.

Její zpráva však demonstranty nebyla úplně dobře přijata. Skupina reagovala tím, že někteří jedinci ženu polili světlou tekutinou, zřejmě barvou, a házeli na ni výstražné žluté pásky.

Videozáznam z konce této večerní události ukazuje, jak Cobey stojí potřísněná čelem ke skupině demonstrantů, zatímco jeden z nich jí křičí do tváře: „Opravdu tomu věříš?“

Buďte součástí řešení, nikoliv problému

Žena uvedla, že nehodlá vznášet žádná obvinění, ale stále si stojí za svým poselstvím. „Ničit majetek není v pořádku. Můžete říct, co musíte říct, ale buďte součástí řešení, nikoliv součástí problému,“ dodala.

Portland se potýká prakticky s každodenními protesty směřovanými proti policejní brutalitě od doby, kdy během květnového zatýkání v americkém Minneapolisu zemřel černoch Geroge Floyd.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama