reklama
CNN Prima News demonstranti

demonstranti

Výpis příspěvků ke štítku „demonstranti“

Hraniční přechod u Jablunkova zablokovali demonstranti. Využijte jiný, radila policie

Protesty na slovenské straně hranice komplikovaly dopravu a příjezd k hraničnímu přechodu v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Osobní automobily policisté posílali na hraniční přechod Šance/Čadca-Milošová. Kamiony a další nákladní automobily na místě čekaly na ukončení blokády. Zhruba okolo 14:00 protestní akce skončila a průjezd přes hranice byl obnoven. V pátek o tom informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Stop černému rasismu, skandovali lidé v Hradci. Protestovali proti sérii útoků

Pochody demonstrantů za muže z Hradce Králové, který skončil po brutálním napadení v kómatu, by mohly pokračovat, pokud nebude policie aktivnější. Takové reakce zazněly v sobotu z úst protestujících. Reagovali na sérii brutálních napadení v centru města, které měli mít na svědomí mladí romští agresoři. Ty už kriminalisté v minulých dnech s pomocí veřejnosti dopadli.

Ti, kteří měli odejít, zůstávají. Demisi Benešové žádalo v Praze 5000 demonstrantů

Účastníci čtvrteční demonstrace Milionu chvilek na pražském Václavském náměstí vyjadřovali obavy o nezávislost justice a žádali demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Zdůraznili, že nového nejvyššího státního zástupce po ohlášené rezignaci Pavla Zemana nemá vybírat současná vláda vedená trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (ANO), ale až kabinet vzešlý z podzimních voleb. Policie po 19. hodině odhadla, že na podvečerní protest přišlo zhruba čtyři až pět tisíc lidí.

Hanbu Rusku, křičeli desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

Stovka demonstrantů se v neděli sešla před budovou ruské ambasády v Praze a provolávala Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti. K setkání před ambasádou vyzval předseda hnutí Milion chvilek Benjamin Roll prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Příznivců Ruska a odpůrců vyhoštění 18 ruských diplomatů se před ambasádou sešlo krátce po 14. hodině asi deset.

Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů

Myanmarská armáda požaduje po rodinách zabitých demonstrantů, které připravily o život bezpečnostní složky, poplatek za vydání těl jejich blízkých. Informuje o tom stanice CNN. Po pátečním masakru ve městě Bago navíc junta zadržela několik dobrovolníků z řad doktorů. Napětí v jihoasijské zemi se stále stupňuje. Od únorového vojenského převratu už při násilnostech zemřelo přes 700 lidí.

Pár nezodpovědných šílenců riskuje a ohrožuje i policisty, řekl k demonstracím Hamáček

„Je to nepochopitelné, pár naprosto nezodpovědných šílenců riskuje a ohrožuje i policisty,“ okomentoval v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS nedělní demonstrace na Václavském a Staroměstském náměstí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj není vhodná doba na pořádání demonstrací. Protestující navíc ohrožují i policisty, protože nenosí roušky ani respirátory.

Hamáčku, vedeme 1:0. Chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, vzkazuje Chcípl PES

Hamáčku, vedeme 1:0, chceme vyhodit tebe a Andreje ze sedla, uvedl po nedělní demonstraci jeden z pořadatelů a zástupce iniciativy Chcípl PES Jakub Oblert. I když policie nedělní protesty na Václavském i Staroměstském náměstí rozpustila krátce po jejich začátku, podle dalšího zástupce Chcípl PES Davida Biskadského se v Praze sešlo kolem čtyř tisíc lidí. Policie 60 z nich zadržela.

Vláda použila sílu, aby zabránila kritice. Najdeme jiné cesty, řekl moderátor protestu

Nebyl důvod demonstraci ukončit, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS moderátor nedělní demonstrace iniciativy Chcípl PES na Staroměstském náměstí a předseda Svobodných Libor Vondráček. Podle něj vláda použila sílu, aby zabránila kritice, a měla by podat demisi. Vondráček také uvedl, že shromažďovací právo nemůže být omezené krizovým zákonem a demonstrace nemají vliv na šíření koronaviru.

Smrt nás kosí. Pokud se vám někdo nedusí pod rukou, neuvěříte, popsala vrchní sestra

Rozmáchla se tu smrt a velkou kosou předvádí, jak nás tu všechny pokosí, popsala ve videu z cyklu Odpovědi od plic zveřejněném na Twitteru vrchní sestra plicního oddělení Nemocnice Karlovy Vary Lucie Škodáčková. Zároveň vyzvala ty, kteří koronavirovou situaci nevnímají jako závažnou, ať se přijdou přesvědčit, jak strašné je dívat se do očí pozůstalým, kteří se nestihli rozloučit s nemocným.

reklama