reklama
CNN Prima News demonstranti

demonstranti

Výpis příspěvků ke štítku „demonstranti“

Pětice demonstrantů zablokovala Nuselský most. Byli spojeni řetězy, zadržela je policie

18. ledna 2022 09:36
Aktualizováno

Pražský Nuselský most ve směru do centra města v pondělí v ranních hodinách zablokovali demonstranti, kteří nesouhlasí se podobou dohody o dolu Turów. Pět lidí spojených řetězy se pohybovalo ve vozovce, čímž přerušili provoz. Po příjezdu policistů odmítli ze silnice odejít, byli proto zadrženi. Celou věc nyní šetří policie.

Útok na Kapitol OBRAZEM: Jak Trumpovi nohsledi ukázali na kolaps americké společnosti

6. ledna 2022 14:48

Přesně před rokem 6. ledna se stovky příznivců tehdy dosluhujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa shromáždily před Bílým domem, aby si vyslechli projevy o údajně zmanipulovaných volbách. Posilněni rétorickými prohlášeními se posléze někteří z demonstrantů vydali k budově Kapitolu. Tak začal jeden z nejčernějších dnů amerických dějin.

Hraniční přechod u Jablunkova zablokovali demonstranti. Využijte jiný, radila policie

9. července 2021 13:36

Protesty na slovenské straně hranice komplikovaly dopravu a příjezd k hraničnímu přechodu v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Osobní automobily policisté posílali na hraniční přechod Šance/Čadca-Milošová. Kamiony a další nákladní automobily na místě čekaly na ukončení blokády. Zhruba okolo 14:00 protestní akce skončila a průjezd přes hranice byl obnoven. V pátek o tom informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Stop černému rasismu, skandovali lidé v Hradci. Protestovali proti sérii útoků

6. června 2021 21:45

Pochody demonstrantů za muže z Hradce Králové, který skončil po brutálním napadení v kómatu, by mohly pokračovat, pokud nebude policie aktivnější. Takové reakce zazněly v sobotu z úst protestujících. Reagovali na sérii brutálních napadení v centru města, které měli mít na svědomí mladí romští agresoři. Ty už kriminalisté v minulých dnech s pomocí veřejnosti dopadli.

Ti, kteří měli odejít, zůstávají. Demisi Benešové žádalo v Praze 5000 demonstrantů

20. května 2021 20:29

Účastníci čtvrteční demonstrace Milionu chvilek na pražském Václavském náměstí vyjadřovali obavy o nezávislost justice a žádali demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Zdůraznili, že nového nejvyššího státního zástupce po ohlášené rezignaci Pavla Zemana nemá vybírat současná vláda vedená trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (ANO), ale až kabinet vzešlý z podzimních voleb. Policie po 19. hodině odhadla, že na podvečerní protest přišlo zhruba čtyři až pět tisíc lidí.

Hanbu Rusku, křičeli desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

18. dubna 2021 15:21

Stovka demonstrantů se v neděli sešla před budovou ruské ambasády v Praze a provolávala Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti. K setkání před ambasádou vyzval předseda hnutí Milion chvilek Benjamin Roll prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Příznivců Ruska a odpůrců vyhoštění 18 ruských diplomatů se před ambasádou sešlo krátce po 14. hodině asi deset.

Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů

13. dubna 2021 00:13

Myanmarská armáda požaduje po rodinách zabitých demonstrantů, které připravily o život bezpečnostní složky, poplatek za vydání těl jejich blízkých. Informuje o tom stanice CNN. Po pátečním masakru ve městě Bago navíc junta zadržela několik dobrovolníků z řad doktorů. Napětí v jihoasijské zemi se stále stupňuje. Od únorového vojenského převratu už při násilnostech zemřelo přes 700 lidí.

reklama