reklama
CNN Prima News nepokoje

nepokoje

Výpis příspěvků ke štítku „nepokoje“

Záhadná úmrtí policistů, kteří zasahovali v Kapitolu. Už čtvrtý spáchal sebevraždu

Celkem čtyři policisté, kteří zasahovali proti lednovému útoku na washingtonský Kapitol, už spáchali sebevraždu. Nejnovější obětí je důstojník Gunther Hashida, který zemřel na konci července. Zda sebevraždy přímo souvisí s nepokoji v americkém sídle zákonodárné moci, není zatím prokázáno. Úřady z ledna oficiálně evidují pět úmrtí – čtyř protestujících a jednoho policisty.

Revolucionáři do ulic. Kubu zachvátily největší protivládní protesty za tři dekády

Tisíce Kubánců vyšly v neděli do ulic v řadě měst tohoto karibského ostrova protestovat proti autoritářské vládě, kterou kromě potlačování lidských práv viní i z ekonomické krize prohloubené pandemií. Při protestech, které zahraniční agentury označily za největší protivládní demonstrace na Kubě za tři dekády, policie zatkla přes sto lidí.

Rozmlaťte jim lebky. Trump vyzýval k ostrému zásahu proti demonstrantům, tvrdí novinář

„Rozbijte jim lebku, nebo je střílejte do nohou.“ Někdejší prezident Donald Trump údajně vyzýval členy bezpečnostních složek, aby zakročili velmi tvrdě proti demonstrantům během nepokojů, které loni zachvátily zemi po smrti Afroameričana George Floyda. Náčelník amerického generálního štábu Mark Milley, který proti prezidentovým návrhům protestoval, prý zůstával často při jednáních v Bílém domě zcela osamocen. Podle CNN to píše v nové knize americký novinář Michael Bender.

Historik: Výsledek v kauze Floyda byl předem daný. Opak by měl na USA devastující dopad

V úterý 25. května uplyne rok od smrti Afroameričana George Floyda, za jehož vraždu byl odsouzen nyní již bývalý policista Derek Chauvin. „Nejedná o standardní situaci. Bez ohledu na to, co si soudci a porota mysleli, nemohli rozhodnout jinak. Jiný rozsudek by pro USA a napětí mezi Afroameričany a bělochy měl devastující dopad,“ uvedl v pořadu 360° Martina Půra na CNN Prima NEWS historik Martin Kovář.

reklama