CNN Prima News nepokoje

nepokoje

Výpis příspěvků ke štítku „nepokoje“

Petardy i davová panika. Reportér CNN Prima NEWS popsal, jak ve Francii slaví finále

15. prosince 2022 00:04

Po celé Francii ve středu večer propukly bujaré oslavy postupu národního fotbalového týmu do finále mistrovství světa. Davy lidí se scházejí v ulicích, odpalují ohňostroje a petardy, hlučně se slaví také v restauracích a hospodách. V ulicích vlají francouzské, marocké i například alžírské vlajky, píší francouzská média. Nepokoje podle reportéra CNN Prima NEWS nehrozí.

Molotovovy koktejly a slzný plyn místo Mikuláše. Aténami začátkem prosince zmítají nepokoje

5. prosince 2022 21:12

Zatímco českými ulicemi na začátku prosince procházejí skupinky Mikulášů, čertů a andělů, aby dětem nadělily cukroví, v hlavním městě Řecka již téměř dvacet let každoročně zuří nepokoje. Tamní anarchisté se při vyhrocených protestech pravidelně střetávají s policií. Na těžkooděnce létají Molotovy, kameny a lahve. Anarchistům se nazpátek vrací slzné a zábleskové granáty.

Kazašský exprezident uprchl ze země. Putin si volal o krizi s tím současným

7. ledna 2022 07:51

V centru Almaty, největšího města Kazachstánu, pokračuje střelba, mrtví leží na ulicích, píše zpravodaj ruské státní agentury TASS. Podle vojenského velitele zásahu ve městě „teroristé kladou tvrdý odpor“. Prezident přitom tvrdil, že situaci už má pod kontrolou. O střelbě v okolí hlavního náměstí velkoměsta informují i další média.