reklama

Záběry z drsné srážky záchranky s dodávkou: Pokuta hrozí i řidiči zdravotníků

O nedávné nehodě záchranky na severu Čech jsme informovali v Krimi zprávách již minulý týden. V centru Děčína se na křižovatce srazila s dodávkou. Reportérovi CNN Prima NEWS se podařilo získat autentické záběry. Záchranáři k videu připojují i prosbu – buďte na silnicích ohleduplní.

reklama

Na záběrech je vidět záchranka, která převáží pacientku centrem Děčína. Při projíždění křižovatkou na červenou do ní ale zprava naráží dodávka. „Vozidlo zdravotnické záchranné služby mělo zapnuté světelné a zvukové signalizační zařízení a do křižovatky vjíždělo se zvýšenou opatrností. I přesto došlo ke srážce,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Náraz odmrštil záchranku na chodník, po kterém naštěstí v tu dobu nikdo nešel. Dodávka pak ještě narazila do dalšího auta. „Pacientka, která byla transportována v sanitním voze, který bohužel boural, naštěstí neutrpěla žádné zranění a byla předána kolegům,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

„Bylo zraněno pět osob, a to lehce. Policisté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní,“ popsala mluvčí policistů Veronika Hyšplerová. Chyba podle informací CNN Prima NEWS může být jak na straně řidiče dodávky, tak ale i šoféra záchranky. Oběma hrozí za nepozorný průjezd křižovatkou pokuta.

Záchranka má přednost, ale musí být obezřetná

Kdo tedy nehodu zavinil, ukáže až policejní vyšetřování. Záchranky mají právo přednostní jízdy, při které jim stačí používat světelnou signalizaci, jejich řidiči musí být ale přesto obezřetní. Často tak zapínají i sirénu. „Jsou proškolení v takzvané defenzivní jízdě, a v případě, že projíždějí křižovatku na červenou, tak před ní přibrzdí a opravdu se přesvědčí, že mohou plynule projet,“ vysvětlil Voleník.

„Máme modré nebo modročervené majáky, je to dobře vidět, bohužel někteří řidiči používají ve svých vozech rádio velmi nahlas, že tu sirénu neslyší, a ne včas si pak všimnou těch majáků, že svítí,“ pokračoval Voleník. Nehody záchranek nejsou v Česku výjimečné, loni v říjnu se například srazila záchranka s osobním autem u Nymburka. Po nárazu záchranka spadla do příkopu a zůstala přední částí zapíchnutá ve stromě. Při nehodě zemřela žena z auta, dalších pět lidí se zranilo. V červnu zase smetla záchranku na Příbramsku dodávka. Čtyři lidé se zranili. Převážený pacient utrpěl středně těžké poranění. V dubnu se zase sanitka srazila s autem v Úvalech, i tady se zranilo pět lidí. Pacient tentokrát utrpěl jen lehké zranění.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama