reklama

Lochnesská příšera opět ožívá. Kanoista natočil záběry připomínající bájnou nestvůru

Čtyřiapadesátiletý Richard Mavor zachytil na video objekt, který připomíná Lochnesskou příšeru. Video ukazuje stín připomínající nestvůru jen pár metrů od břehu. Záběry Mavor natočil v srpnu u skotského jezera Loch Ness pomocí dronu.

reklama

Mavor sdílel na YouTube záběry, které natočil dronem, když se plavil na kánoi po skotském jezeře. Na to, že by mohlo jít o Lochnesskou nestvůru, ho upozornili až lidé, kteří záběry spatřili. Podle Mavora v okolí není žádné naplavené dříví a stín má „stejný tvar jako měly předchozí pozorované Nessie“.

„Nemohl jsem tomu uvěřit. Záběry jsem musel několikrát přetočit,“ řekl Mavor pro web Daily Record a připustil, že by se mohlo jednat i o zvláštní odraz světla, ale jistý si prý není.

Mavor není první, kdo letos mohl spatřit Lochnesskou příšeru. Nejméně pět dalších lidí uvedlo, že viděli legendární monstrum. Jedním z nich byl Eoin O'Fagan z Irska, který 19. ledna spatřil na živém streamu z webové kamery nevysvětlitelné tmavé místo, které několikrát zmizelo a zase se objevilo. O tři dny později údajně viděl stín znovu, uvádí web Daily Mail.

O'Fagan prý nevysvětlitelný objekt spatřil i 12. března. Tvrdí, že černý útvar stoupající nahoru a dolů doprovázely dva menší v jeho blízkosti.

Tagy:

Hlavní zprávy

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Šéf výrobce polovodičů Intel: Čipů je dost, ale automobilky je nechtějí

Nejžhavějším tématem posledních dnů a týdnů v automobilovém průmyslu je nedostatek polovodičových součástek nezbytných pro provoz moderních aut. Kvůli jejich absenci automobilky zastavují nebo omezují výrobu, což se zase neblaze promítá do dodacích lhůt. Podle šéfa jednoho z nejvýznačnějších producentů mikročipů, firmy Intel, si však výrobci automobilů za současnou situaci mohou částečně sami.

Senátor Růžička: Mynářovo chování je hanebné. Lidé kolem Zemana se jen snaží získat čas

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN) považuje chování ředitele kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře v posledních dnech za hanebné. Podle něj se akorát snaží získat čas. Uvedl to v pořadu K věci na stanici CNN Prima NEWS. Růžička zároveň připomněl, že diskutovaný článek 66 byl v minulosti použit již dvakrát.

Babiš: Válek lže, opozice podklady a data k pandemii má. Pořád hrají politiku

S koncem současné vlády Andrej Babiš (ANO) nabídl svému kritikovi Vlastimilu Válkovi (TOP 09) post ministra zdravotnictví místo Adama Vojtěcha (za ANO). „Opozice měla plno řečí, co všechno budou dělat, tak mohl Válek nastoupit. Bral to jako vtip a evidentně o to nestojí,“ řekl pobouřeně Babiš v rozhovoru redakci CNN Prima NEWS. Následně Válka osočil ze lži. Podle premiéra neříká poslanec pravdu, že opozice nedostává data a podklady k pandemii.

Vyhrát nemůžete, sami se odsuzujete. Ovčáček opět zahltil Twitter, jinak nekomunikuje

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se opět rozjel na svém twitterovém účtu. Svými příspěvky, ve kterých mimo jiné zmiňuje staré výroky prezidenta Miloše Zemana, reaguje na pondělní dopis Senátu od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že hlava státu není aktuálně schopna vykonávat svůj úřad. Ovčáček ale kromě vlastní aktivity na sociálních sítích s médii takřka nekomunikuje.

reklama

Domácí zpravodajství

Vláda není připravena na sílící epidemii, tvrdí Spolu. Jaká opatření preferuje koalice?

Vláda podle expertního týmu koalice Spolu nemá připravená opatření proti sílící epidemii koronaviru a neposkytla opozici potřebná data. V prohlášení, které AntiCovid tým v úterý poskytl novinářům, experti uvádí, že bez znalostí dat nemohou aktivně podpořit stanoviska připravovaná ministerstvem zdravotnictví. K jejich zapojení do rozhodování vyzval minulý týden premiér končící vlády Andrej Babiš (ANO).

reklama