reklama
CNN Prima News Viktor René Schilke

Viktor René Schilke

Výpis příspěvků ke štítku „Viktor René Schilke“

Pozitivní vliv koronaviru? Vzbuzuje u mladých zájem o veřejné dění a politiku

15. listopadu 2020 05:40

Pandemie koronaviru donutila část mladé generace, aby se začala více zajímat o politiku. Ve stínu hrozby kolapsu zdravotnického systému či omezování svobody se tak na současné situaci dá najít i něco pozitivního. Na zvýšení zájmu mladých o věci veřejné mají zásluhu i známé osobnosti, jako je poslanec TOP 09 Dominik Feri či youtuber Karel „Kovy“ Kovář.

Středoškolákům začíná distanční výuka. Obchodní centra proto zvažují vypnutí WiFi

4. října 2020 22:02

Statisíce studentů středních škol se budou od pondělí zase učit z domova. Řadě z nich to ale vadí. Nelíbí se jim odloučení od spolužáků i děravé vzdělávání na dálku, které na jaře nefungovalo úplně dokonale. Z jiné stránky to vidí obchodní centra. Mají obavy, že se zaplní studenty. Některá dokonce uvažují, že by proto vypnula internetové připojení zdarma.

Opatření jsou zmatená. Orientujeme se díky Instagramu Feriho, upozornil předseda středoškoláků

1. října 2020 21:46

Hygienici nařídili od pondělí znovu zavřít většinu středních škol. Podle předsedy České středoškolské unie Viktora Reného Schilkeho se o tomto opatření studenti často dozvěděli z Instagramu poslance Dominika Feriho (TOP 09). Úřady by se studenty měly komunikovat prostředky mladé generace, vyzval Schilke, který zastupuje zhruba 30 tisíc studentů, v pořadu K věci. Také zmínil výhody a nevýhody distanční výuky. Studentům podle něj chybí kontakt a interakce.

reklama