reklama

Středoškolákům začíná distanční výuka. Obchodní centra proto zvažují vypnutí WiFi

Statisíce studentů středních škol se budou od pondělí zase učit z domova. Řadě z nich to ale vadí. Nelíbí se jim odloučení od spolužáků i děravé vzdělávání na dálku, které na jaře nefungovalo úplně dokonale. Z jiné stránky to vidí obchodní centra. Mají obavy, že se zaplní studenty. Některá dokonce uvažují, že by proto vypnula internetové připojení zdarma.

reklama

Středoškoláky asi nejvíce trápí odloučení od kamarádů. „Je blbý, že člověk nebude v kontaktu se spolužáky,“ říká jedna ze studentek střední sportovní školy.

Problém je ale i samotný způsob výuky. „Se studenty bude komunikováno přes různé platformy, budou z toho zmatení, nebudou přesně vědět, dokdy co mají poslat tak, aby splnili zadání učitele a mnoho z nich to pak demotivuje a nebudou dělat vůbec nic do školy,“ tvrdí předseda České středoškolské unie Viktor René Schilke.

K tématu

Klíčové je, aby distanční výuka byla lépe zorganizovaná než na jaře, kdy mnohdy studenty k učení příliš nepřiměla. „Učitelé nám zadání posílali na e-mail. Těch papírů bylo minimálně čtyřicet od jednoho předmětu. A špatně se v tom orientovalo,“ popisuje jarní výuku jeden ze studentů střední odborné školy. Škola se podle něj ale poučila a komunikaci se studenty výrazně změnila.

Opatření v obchodních centrech

Výhody distanční výuky vidí studenti i jinde. Nemusí například muset vstávat tak brzy, aby stihli dojet do školy. Také budou mít od pondělí více času. A samozřejmě jej někde budou chtít trávit.

V Praze i dalších velkých městech si oblíbili obchodní centra. Proto třeba obchodní centrum v pražských Vršovicích zvažuje, že personál dohlédne, aby se mladí neshlukovali na lavičkách. Také jim plánuje sebrat jeden z hlavních důvodů, proč sem často chodí – zvažuje, že vypne WiFi zdarma.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama