CNN Prima News Vincent van Gogh

Vincent van Gogh

Výpis příspěvků ke štítku „Vincent van Gogh“

Aktivisté chtěli narušit koncert filharmonie. Nepočítali ale s pohyblivým zábradlím

28. listopadu 2022 17:28

Po radikálních protestech v ulicích a známých evropských galeriích přišly na řadu i koncerty. Dva klimatičtí aktivisté z Letzte Generation (Poslední generace) chtěli minulou středu narušit koncert v německé Elbphilharmonie. Podle svého plánu se přilepili k zábradlí u dirigentského pultu. To ale nebylo připevněné k zem, a tak jejich protest neměl dlouhého trvání. Za potlesku diváků tak dvojice rychle skončila v zákulisí.

Král sice ekologii řeší, ale je čas na činy. Aktivisté „Karlu III.“ rozplácli dort o obličej

24. října 2022 15:56

Dvojice aktivistů při protestní akci v muzeu Madame Tussaudové v Londýně rozplácla čokoládový dort o obličej voskové figuríny britského krále Karla III. K akci se přihlásila ekologická skupina Just Stop Oil (Zastavme ropu) s požadavkem, aby britská vláda zastavila vydávání nových licencí na těžbu ropy a zemního plynu.

Umění, nebo život? Aktivistky na záběrech chrstly polévku na obraz Slunečnice od van Gogha

14. října 2022 15:26

Ekologické aktivistky z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) v pátek v londýnské Národní galerii vychrstly rajčatovou polévku na obraz Slunečnice nizozemského malíře Vincenta van Gogha, informují britská média. Poté se ke zdi pod obrazem přilepily. Obě ženy následně zatkla policie. Podle posledních informací byl poškozen pouze rám obrazu, dílo samotné zůstalo v pořádku.