víra

Výpis příspěvků ke štítku „víra“

Plánuje papež František odstoupení? Jmenuje mladé kardinály pro volební konkláve

8. června 2022 22:38

Indicie k brzkému odstoupení papeže Františka sílí. Tou nejnovější je jmenování 21 kardinálů, které se má uskutečnit 27. srpna. Tedy v době, kdy se veřejný život ve Vatikánu i v Itálii téměř zastaví kvůli dovoleným. Pozorovatelé mají podezření, že papež spěchá nebo má alespoň dobrý důvod zvýšit počet členů kolegia, které bude volit jeho nástupce.

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

21. ledna 2022 06:08

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Oblečen do pytloviny šíří v ulicích Budějovic víru v Boha. Lidé ho mají za blázna

26. září 2021 12:26

Když ho potkáte v Českých Budějovicích, určitě ho nepřehlédnete. Už skoro rok tam na sebe strhává pozornost kolemjdoucích. Řeč je o poustevníkovi Janovi. Oblečen v pytlovině, s holí v ruce a chlebovou miskou šíří mezi lidmi na jihu Čech lásku a víru v Boha. Mnozí ho mají za blázna. Reportér CNN Prima NEWS se ale rozhodl poznat ho trochu blíž.

Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

25. července 2021 16:24

Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“

Papež František navštíví Slovensko. Neočkovaní se s ním setkat nesmí

21. července 2021 10:24

Jedině lidé zcela očkovaní proti COVID-19 se budou smět zúčastnit veřejných setkání s papežem Františkem během jeho zářijové návštěvy Slovenska. Rozhodli o tom ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský a organizátoři papežovy návštěvy z řad katolické církve na Slovensku. Opatření hájí i premiér Eduard Heger a prezidentka Zuzana Čaputová.

Viděla z postýlky až k oltáři. Komu Šafránková říkala anděl a kdo s ní byl před smrtí?

18. června 2021 00:05

Herečka Libuše Šafránková se k Bohu neobrátila, až když zjistila, že je nemocná. K církvi měla blízko od dětství. S otcem chodila do kostela a jednomu faráři s rodinou přezdívala „anděl“. Tím byl páter Vojtěch Mareček, na kterého Šafránková napsala vzpomínku. Františkánský kněz z kostela sv. Anežky České a člen společné duchovní správy Praha-Spořilov Petr Regalát Beneš pro CNN Prima NEWS popsal, jak to s hereččiným andělem bylo.

Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov

11. dubna 2021 21:45

„Boha nepotřebujeme,“ prohlašuje 37letá Andrea Pavlíková za celou rodinu. „Do rubriky náboženství jsem napsala: bez víry,“ dodává. „Já to vůbec nevyplňoval,“ skočí jí do řeči 44letý manžel Aleš. Rodina žije v někdejším sudetském Budišově nad Budišovkou, kde se víra téměř vypařila. Česká republika patří k nejateističtějším zemím na světě.

Farář Plachta z vyhořelého kostela v Gutech: Odpuštění je cesta ze tmy a samoty

4. října 2020 06:19

Jsou to tři roky, co mladí žháři kousek za Třincem zapálili krásný dřevěný kostel ze 16. století. Za podhorskou vesnicí Guty z něj zbyla hromádka popela, ohořelé trámy a zázračně zachovalý kříž. Na místě ohnivé tragédie už stojí věrná replika původní stavby, zvenku vypadá hotová, pořád je na ní ovšem spousta práce. Zdejší kněz Kazimierz Plachta tvrdí, že obnova kostela může lidem dodat spoustu naděje i do chmurných covidových časů.