víra

Výpis příspěvků ke štítku „víra“

Jak vypadá Ježíšek? A jak unese všechny dárky? Na dětské otázky odpovídá arcibiskup Graubner

Každý rodič malých dětí čelí o Vánocích otázkám, na které se těžko odpovídá. Jak vypadá Ježíšek? Proč ho nikdy nespatříme? Umí snad létat, když se ke stromečku dostává oknem? CNN Prima NEWS položila podobné dotazy jednomu z nejpovolanějších – pražskému arcibiskupovi Janu Graubnerovi. Primasu českému nedávno vyšla kniha nazvaná Jan Graubner: Bůh má smysl pro humor (aneb Rozhovory s Markem Šmídem). Ve svých odpovědích pro nejmenší prokazuje, že i on dokáže o vážných věcech mluvit s nadsázkou.

Babiš o svém vztahu k astrologii: Zajímá mě horoskop, jsem čistá, urputná, pracovitá Panna

Andrej Babiš se podle svých slov zajímá o horoskopy, sám je „čistou a urputnou Pannou“. Sdělil to v prezidentské debatě deníku Blesk. Bývalý premiér prý není věřící, ale do kostela chodí, když má příležitost. Na druhou stranu však věří v účinky Pražského Jezulátka, které u sebe údajně stále nosí. Jeho protikandidát Petr Pavel se označil za „technicky“ nepraktikujícího křesťana.

Plánuje papež František odstoupení? Jmenuje mladé kardinály pro volební konkláve

Indicie k brzkému odstoupení papeže Františka sílí. Tou nejnovější je jmenování 21 kardinálů, které se má uskutečnit 27. srpna. Tedy v době, kdy se veřejný život ve Vatikánu i v Itálii téměř zastaví kvůli dovoleným. Pozorovatelé mají podezření, že papež spěchá nebo má alespoň dobrý důvod zvýšit počet členů kolegia, které bude volit jeho nástupce.

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“

Viděla z postýlky až k oltáři. Komu Šafránková říkala anděl a kdo s ní byl před smrtí?

Herečka Libuše Šafránková se k Bohu neobrátila, až když zjistila, že je nemocná. K církvi měla blízko od dětství. S otcem chodila do kostela a jednomu faráři s rodinou přezdívala „anděl“. Tím byl páter Vojtěch Mareček, na kterého Šafránková napsala vzpomínku. Františkánský kněz z kostela sv. Anežky České a člen společné duchovní správy Praha-Spořilov Petr Regalát Beneš pro CNN Prima NEWS popsal, jak to s hereččiným andělem bylo.