CNN Prima News Vít Hofman

Vít Hofman

Výpis příspěvků ke štítku „Vít Hofman“

Budovu hlavní pošty v Jindřišské ulici Praha nekoupí. Není tam dost místa, tvrdí magistrát

Praha nakonec nekoupí od České pošty její hlavní budovu v Jindřišské ulici. Pražský magistrát v pondělí v tiskové zprávě uvedl, že pro jeho potřeby tam není dost prostoru a modernizace objektu by byla příliš nákladná. Prodejem nemovitostí se pošta snaží stabilizovat své hospodaření. V dřívějším tendru na koupi hlavní budovy v Jindřišské ulici s vyvolávací cenou 1,538 miliardy korun se v závěru loňského roku neobjevil žádný zájemce. Mluvčí České pošty Matyáš Vitík řekl, že s prodejem hlavní budovy pošta dál počítá a nyní analyzuje možnosti.

V Praze protestovali propalestinští příznivci. Izrael přišla podpořit ministryně Černochová

Aktualizováno

Dvě až tři stovky lidí s palestinskými vlajkami se v neděli odpoledne sešly v horní části pražského Václavského náměstí na demonstraci kritizující odvetné kroky Izraele v Pásmu Gazy po útocích palestinského hnutí Hamás z minulého týdne. V reakci na shromáždění na náměstí dorazila i skupinka asi dvaceti lidí s vlajkami Izraele, mezi kterými byla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Ta médiím řekla, že Izrael vede obrannou válku. Obě skupiny oddělili policisté, konflikty nenastaly.

Vozíčkář Petr vezl rodící ženu do nemocnice, úřady mu sebraly řidičák. Absurdní, říká expert

Vezl rodící manželku do porodnice a přišel o řidičák. Tak se dá ve stručnosti shrnout příběh Petra Částky. Během dramatické cesty ho vyfotil radar a následně mu úřednice pražského magistrátu sdělila, že se mu dvojčata narodila až několik hodin po příjezdu a že měl zavolat sanitku. Podle dopravního experta jde o necitlivý přístup.

Stanové městečko pro Ukrajince v Praze končí. Město je kvůli zimě přesune do ubytoven

Pražský magistrát uzavřel stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v Troji. Důvodem jsou klesající teploty. O uprchlíky se bude nadále starat městské Centrum sociálních služeb Praha v ubytovně na Florenci a na Smíchově, sdělil v úterý mluvčí magistrátu Vít Hofman. Městečko se 150 lůžky bylo otevřeno v květnu a mělo fungovat do 30. září. Druhé městečko vzniklo později v Malešicích a v létě byla obě sloučena do Troje. Ve stanech našli azyl zejména romští uprchlíci z Ukrajiny, kteří původně nocovali na hlavním nádraží.

Řidič pražského magistrátu: Nejsem žádný papaláš. Parkuji, kde radní Scheinherr řekne

Redakci CNN Prima NEWS se ozval jeden z řidičů pražského magistrátu a ohradil se proti nařčení radního pro dopravu Adama Scheinherra z papalášských manýrů zaměstnanců radnice. Mediální humbuk odstartoval minulý týden snímek magistrátního vozu užívaného radním, jak stojí na chodníku ve Veletržní ulici v Holešovicích. Scheinherr se poté hájil tvrzením, že netušil, kde řidič zaparkoval. A dodal, že šofér tím „připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit“.