reklama

Vláda tragicky selhala. Ministr Vojtěch by měl být odvolán, řekl v Partii Vondra

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) by měl rezignovat nebo být odvolán kvůli chaosu ohledně protiepidemických opatření. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl europoslanec a místopředseda opoziční ODS Alexandr Vondra.

reklama

Rozhodnutí hygieniků v Moravskoslezském kraji zpřísnit z hodiny na hodinu protiepidemická opatření kritizoval ministr zahraničí a místopředseda vládní ČSSD Tomáš Petříček. „Není v pořádku, aby se lidé dozvěděli pět minut předem, co platí. Lidé by měli mít informace minimálně 24 hodin předem,“ připustil Petříček.

K tématu

Jednání hygieniků bylo podle Petříčka nestandardní. Ministr kroutil hlavou nad tím, že o rozhodnutí nevěděl ani kraj, ani ministr zdravotnictví. „Je to velmi nešťastné. V pondělí bude zasedat koaliční rada a toto překvapivé rozhodnutí by mohlo být jedním z témat,“ uvedl Petříček.

Vládu tepal místopředseda opoziční ODS Vondra. „Beru vládní sebekritiku, ale je to jen část problému. Ty problémy jsou hlubší, je to tragické selhání vlády,“ prohlásil v Partii Terezie Tománkové.

Kritizoval, že vláda je nepoučitelná a že se stát „vykašlal“ na horníky. Zdůraznil, že chytrá karanténa nefunguje a opatření jsou opět zaváděna celoplošně, což může opět poškodit ekonomiku. „Je to na rezignaci nebo odvolání ministra zdravotnictví,“ míní Vondra.

K tématu

Petříček nechtěl počínání Vojtěcha komentovat. „Nechci zde doporučovat hnutí ANO, co má dělat. ANO také neřeší personální záležitosti sociální demokracie,“ uvedl ministr.

Vojtěch se proti slovům Vondry ohradil. Vláda podle něj situaci zvládá dobře. „Zásadně s tím nesouhlasím. Je to nevkusná politika,“ řekl CNN Prima NEWS Vojtěch.

Pawlas: Lidé jsou rozzlobení

Vládu v Partii zkritizoval i poslanec KSČM a člen zahraničního a zdravotního výboru Daniel Pawlas. Připomněl, že je z Havířova. „Lidé tam jsou smutní, rozzlobení. Je to selhání v komunikaci,“ řekl. Chybu podle něj udělali hygienici, kraj i vláda.

Hygienici v pátek rozhodli, že roušky v Moravskoslezském kraji jsou opět povinné ve vnitřních prostorách, v nemocnicích a v domovech důchodců pak respirátory třídy FFP2. Restaurace, bary a diskotéky musí zavírat ve 23 hodin, ruší se akce s účastí nad sto lidí. Epidemiologové kritiku odmítají.

Lidé dávají najevo svůj nesouhlas například tím, že pokreslili chodník před krajskou hygienickou stanicí v Ostravě. „Nejste bohové,“ vzkázali například hygienikům. Na pondělní 17. hodinu se chystá v Ostravě demonstrace.

Tagy: Andrej Babiš Adam Vojtěch Moravskoslezský kraj opozice ODS ČSSD ministr zdravotnictví Partie Terezie Tománkové Tomáš Petříček vláda Alexandr Vondra

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Přehled kapacit v krajích: Lůžek s mimotělním oběhem je dost, na JIP se však tenčí

Přehled kapacit v krajích: Lůžek s mimotělním oběhem je dost, na JIP se však tenčí

Více než půl roku od vypuknutí pandemie koronaviru v Česku jsou konečně k dispozici data o kapacitách lůžek v nemocnicích. A to i přesto, že odborníci Ústavu zdravotnických informací a statistiky s jejich detailním zveřejněním nesouhlasí. Z nich je patrné, že kapacity lůžek na ARO nebo JIP jsou v Česku vyčerpané na téměř 75 procent i bez COVID-19 pozitivních pacientů. Naopak lůžka s mimotělním oběhem nebo plicní ventilací jsou téměř prázdná. V přehledu CNN Prima NEWS můžete zjistit, jak je na tom právě váš kraj či nemocnice.

360°

Česko dají na seznam rizikových zemí další státy, připustil náměstek ministra

Česko dají na seznam rizikových zemí další státy, připustil náměstek ministra

Do Řecka budou moci Češi od pondělí 28. září jen s negativním testem na COVID-19, Německo zase zařadilo na seznam rizikových oblastí všechny kraje České republiky kromě Ústeckého a Moravskoslezského. Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové uvedl, že signály od dalších zemí Evropy, že by naši zemi daly do seznamu rizikových oblastí, zatím nemá. Nedivil by se ale, kdyby brzy přišly.

Koronavirus

Reportér CNN ve Švédsku zjišťuje, jak funguje boj s koronavirem bez povinných roušek

Reportér CNN ve Švédsku zjišťuje, jak funguje boj s koronavirem bez povinných roušek

Koronavirus opět zachvacuje prakticky celou Evropu. Počty nově nakažených ve Francii, Španělsku, ale i v České republice jsou pro mnohé znepokojivé. Existuje ale jedna světlá výjimka, kterou je Švédsko. To jako jediné při vypuknutí pandemie nepřistoupilo ke stejně drakonickým opatřením, uzavírání ekonomiky a karanténám jako ostatní. Nyní země zvažuje své další kroky a CNN vám je může díky svému zpravodaji ze Stockholmu Maxi Fosterovi zprostředkovat.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Řada států už Čechy k sobě nepouští. Kam ještě mohou vycestovat?
Zdravotníci nesouhlasí s tím, aby se na ně vztahovala odlišná pravidla karantény
Veřejnost by neměla znát čísla o kapacitách lůžek v nemocnicích, tvrdí ÚZIS
reklama
reklama
Exkluzivní průzkum: Preference ANO se od května propadají, Starostové před ČSSD

Volby

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama