reklama

Vládní opatření jdou dobrým směrem, ale jsou nedotažená, říká Pirát Michálek

V pozici premiéra nebo ministra zdravotnictví by předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek změnil zejména fungování krajských hygienických stanic. Řekl to v pondělním pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Podle něj je největší problém zdlouhavé trasování lidí, u kterých se předpokládá, že přišli do styku s člověkem nakaženým koronavirem.

reklama

„Nejlepší je začít tam, kde začíná práce s nakaženými. My jsme v situaci, kdy je velký problém s trasováním lidí, a potřebujeme, aby fungovaly hygienické stanice. Myslím si, že vláda nějaké kroky udělala, ale zatím to moc nefunguje,“ odpověděl Michálek na otázku moderátorky Marie Bastlové, co by na místě premiéra nebo ministra zdravotnictví dělal lépe než současná česká vláda.

Vláda nějaké kroky udělala, ale zatím to moc nefunguje.

Dalším příkladem ne zcela fungujícího opatření je podle poslance Pirátů pandemický semafor. „Opatření jdou dobrým směrem, ale jsou nedotažená. Se semaforem přišli Piráti, vláda ho používá jen napůl. Zavedli klasifikaci, ale chybí koncovka. Mělo by být zaznamenáno, že když je například nějaký okres oranžový, znamená to nošení roušek v obchodech,“ vysvětlil Michálek, podle nějž se v neustálém zmatku a chrlení opatření nedokáže nikdo pořádně orientovat.

Moderátorka se ptala také na to, zda budou Piráti hlasovat pro zavedení jednorázového příspěvku pět tisíc korun pro důchodce, což navrhuje vláda Andreje Babiše (ANO). Michálek konkrétně neodpověděl, spíše mlžil. „Je důležité říci, že nás čeká pravidelná valorizace důchodů v příštím roce, konkrétně 10 tisíc. To my podporujeme. Myslím si ale, že když máme takový deficit státního rozpočtu ve výši 500 miliard korun, je to nezodpovědné,“ nastínil, že Piráti budou nejspíše proti návrhu.

Nesouhlasí také se zrušením superhrubé mzdy. Návrh hnutí ANO prý pomůže zejména lidem s vysokými příjmy, včetně politiků. „Ušetří všichni. U bohatých to ale bude obrovská částka, u ostatních menší. My jsme vždy byli pro snížení zdanění práce. Protože lidé dnes platí i s odvody poměrně velké procento z příjmu,“ uvedl Michálek.

Každý člověk má v politice nějakou úlohu, to je stejné jako v hospodě.

Sám se v poslední době poněkud stáhl z veřejného prostoru. V pořadu K věci řekl, že není politik, který by stále něco vykládal do médií. „Každý člověk má v politice nějakou úlohu, to je stejné jako v hospodě. Tam také někdo roznáší pivo, někdo vaří, někdo účtuje. Já dostal ještě úkol připravit volební program,“ vysvětlil 31letý politik.

Tagy:

Hlavní zprávy

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana
Václav Klaus

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana

Bývalý prezident Václav Klaus v neděli navštívil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). Jeho mluvčí Petr Macinka uvedl, že tam Klaus zamířil na předem domluvenou kontrolu a při té příležitosti šel pozdravit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Ten v nemocnici zůstává od úterý, podle Hradu kvůli dehydrataci a lehkému vyčerpání.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama