reklama

Vládní opatření jdou dobrým směrem, ale jsou nedotažená, říká Pirát Michálek

V pozici premiéra nebo ministra zdravotnictví by předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek změnil zejména fungování krajských hygienických stanic. Řekl to v pondělním pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Podle něj je největší problém zdlouhavé trasování lidí, u kterých se předpokládá, že přišli do styku s člověkem nakaženým koronavirem.

reklama

„Nejlepší je začít tam, kde začíná práce s nakaženými. My jsme v situaci, kdy je velký problém s trasováním lidí, a potřebujeme, aby fungovaly hygienické stanice. Myslím si, že vláda nějaké kroky udělala, ale zatím to moc nefunguje,“ odpověděl Michálek na otázku moderátorky Marie Bastlové, co by na místě premiéra nebo ministra zdravotnictví dělal lépe než současná česká vláda.

Vláda nějaké kroky udělala, ale zatím to moc nefunguje.

Dalším příkladem ne zcela fungujícího opatření je podle poslance Pirátů pandemický semafor. „Opatření jdou dobrým směrem, ale jsou nedotažená. Se semaforem přišli Piráti, vláda ho používá jen napůl. Zavedli klasifikaci, ale chybí koncovka. Mělo by být zaznamenáno, že když je například nějaký okres oranžový, znamená to nošení roušek v obchodech,“ vysvětlil Michálek, podle nějž se v neustálém zmatku a chrlení opatření nedokáže nikdo pořádně orientovat.

Moderátorka se ptala také na to, zda budou Piráti hlasovat pro zavedení jednorázového příspěvku pět tisíc korun pro důchodce, což navrhuje vláda Andreje Babiše (ANO). Michálek konkrétně neodpověděl, spíše mlžil. „Je důležité říci, že nás čeká pravidelná valorizace důchodů v příštím roce, konkrétně 10 tisíc. To my podporujeme. Myslím si ale, že když máme takový deficit státního rozpočtu ve výši 500 miliard korun, je to nezodpovědné,“ nastínil, že Piráti budou nejspíše proti návrhu.

Nesouhlasí také se zrušením superhrubé mzdy. Návrh hnutí ANO prý pomůže zejména lidem s vysokými příjmy, včetně politiků. „Ušetří všichni. U bohatých to ale bude obrovská částka, u ostatních menší. My jsme vždy byli pro snížení zdanění práce. Protože lidé dnes platí i s odvody poměrně velké procento z příjmu,“ uvedl Michálek.

Každý člověk má v politice nějakou úlohu, to je stejné jako v hospodě.

Sám se v poslední době poněkud stáhl z veřejného prostoru. V pořadu K věci řekl, že není politik, který by stále něco vykládal do médií. „Každý člověk má v politice nějakou úlohu, to je stejné jako v hospodě. Tam také někdo roznáší pivo, někdo vaří, někdo účtuje. Já dostal ještě úkol připravit volební program,“ vysvětlil 31letý politik.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama