reklama

Vládní opatření jdou dobrým směrem, ale jsou nedotažená, říká Pirát Michálek

V pozici premiéra nebo ministra zdravotnictví by předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek změnil zejména fungování krajských hygienických stanic. Řekl to v pondělním pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Podle něj je největší problém zdlouhavé trasování lidí, u kterých se předpokládá, že přišli do styku s člověkem nakaženým koronavirem.

reklama

„Nejlepší je začít tam, kde začíná práce s nakaženými. My jsme v situaci, kdy je velký problém s trasováním lidí, a potřebujeme, aby fungovaly hygienické stanice. Myslím si, že vláda nějaké kroky udělala, ale zatím to moc nefunguje,“ odpověděl Michálek na otázku moderátorky Marie Bastlové, co by na místě premiéra nebo ministra zdravotnictví dělal lépe než současná česká vláda.

Vláda nějaké kroky udělala, ale zatím to moc nefunguje.

Dalším příkladem ne zcela fungujícího opatření je podle poslance Pirátů pandemický semafor. „Opatření jdou dobrým směrem, ale jsou nedotažená. Se semaforem přišli Piráti, vláda ho používá jen napůl. Zavedli klasifikaci, ale chybí koncovka. Mělo by být zaznamenáno, že když je například nějaký okres oranžový, znamená to nošení roušek v obchodech,“ vysvětlil Michálek, podle nějž se v neustálém zmatku a chrlení opatření nedokáže nikdo pořádně orientovat.

K tématu

Moderátorka se ptala také na to, zda budou Piráti hlasovat pro zavedení jednorázového příspěvku pět tisíc korun pro důchodce, což navrhuje vláda Andreje Babiše (ANO). Michálek konkrétně neodpověděl, spíše mlžil. „Je důležité říci, že nás čeká pravidelná valorizace důchodů v příštím roce, konkrétně 10 tisíc. To my podporujeme. Myslím si ale, že když máme takový deficit státního rozpočtu ve výši 500 miliard korun, je to nezodpovědné,“ nastínil, že Piráti budou nejspíše proti návrhu.

Nesouhlasí také se zrušením superhrubé mzdy. Návrh hnutí ANO prý pomůže zejména lidem s vysokými příjmy, včetně politiků. „Ušetří všichni. U bohatých to ale bude obrovská částka, u ostatních menší. My jsme vždy byli pro snížení zdanění práce. Protože lidé dnes platí i s odvody poměrně velké procento z příjmu,“ uvedl Michálek.

Každý člověk má v politice nějakou úlohu, to je stejné jako v hospodě.

Sám se v poslední době poněkud stáhl z veřejného prostoru. V pořadu K věci řekl, že není politik, který by stále něco vykládal do médií. „Každý člověk má v politice nějakou úlohu, to je stejné jako v hospodě. Tam také někdo roznáší pivo, někdo vaří, někdo účtuje. Já dostal ještě úkol připravit volební program,“ vysvětlil 31letý politik.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Další články
reklama
reklama