reklama

Hilšer chválí vládu: Roušky jsou rozumné. Nevíme, co koronavirus ještě udělá

Od úterý začínají platit nová pravidla v nošení roušek. Jak moc jsou potřeba plošná opatření? A překročil předseda Senátu čáru, když se vydal na Tchaj-wan? Na to v pořadu K věci moderátorky Marie Bastlové odpovídal senátor a kandidát na prezidenta Marek Hilšer.

reklama

Roušky jsou v tuzemsku nově povinné například ve veřejné dopravě nebo ve vnitřních prostorách pražských nádraží. Nadále také platí povinnost mít zakrytá ústa a nos na akcích v uzavřených prostorách s více než sto účastníky. „Nařízení, která se zavádějí, mi přijdou vzhledem k současnému poznání viru rozumná,“ sdělil Hilšer v pořadu K věci. „Zatím moc nevíme, jak se virus chová, jak se bude pandemie nadále vyvíjet. Je proto na místě mít se na pozoru. Podle čísel se zdá, že smrtnost není vysoká, ale přicházíme do doby podzimu a zimy a situace se změní,“ varoval Hilšer.

K tématu

Česko podle něj překonalo fázi šoku, kdy vláda nařídila sérii opatření a poté klidnější léto, kdy se lidé pohybovali venku. Až na podzim poznáme, jak nebezpečný koronavirus ve skutečnosti je. „Může se stát, že hospitalizovaných bude více, proto ta opatření vnímám jako preventivní. Nejsou nijak drakonická,“ míní Hilšer.

Senátor pro CNN Prima NEWS sdělil, že věří, že má vláda k dispozici dostatek roušek a hygienických potřeb. „Jako občan jsem klidný,“ pronesl Hilšer, podle kterého je nejdůležitější, aby pracovalo na hygienických stanicích více lidí, kteří by správně trasovali nakažené.

Cesta na Tchaj-wan byla důležitá

V pořadu K věci se Hilšer rozpovídal také o cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. „Je dobré podporovat demokratické režimy v jihovýchodní Asii, pak s nimi můžeme obchodovat. Vystrčil cestu důkladně zvážil, žádné dveře si tím nezavíráme. Čína pro nás není významný partner, dováží levné výrobky a nijak zásadně u nás neinvestuje, ani nevytváří pracovní místa,“ myslí si Hilšer.

„Podnikatelé raději respektují suverénní než lokajský postoj. V Číně vládne komunistický režim, v mnoha případech zločinný. Tchaj-wan je jedna z nejinovativnějších zemí,“ ujistil Hilšer, který chce znovu kandidovat na prezidenta. V předvolebním boji by chtěl akcentovat například problematiku dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech.

Rozhovor Marie Bastlové s Markem Hilšerem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: rozhovor roušky Tchaj-wan K věci Marek Hilšer koronavirus

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama