Hilšer chválí vládu: Roušky jsou rozumné. Nevíme, co koronavirus ještě udělá

Marek Hilšer byl hostem pořadu K věci.

K VĚCI, Marek Hilšer - 1.9. v 17:30

Od úterý začínají platit nová pravidla v nošení roušek. Jak moc jsou potřeba plošná opatření? A překročil předseda Senátu čáru, když se vydal na Tchaj-wan? Na to v pořadu K věci moderátorky Marie Bastlové odpovídal senátor a kandidát na prezidenta Marek Hilšer.

Roušky jsou v tuzemsku nově povinné například ve veřejné dopravě nebo ve vnitřních prostorách pražských nádraží. Nadále také platí povinnost mít zakrytá ústa a nos na akcích v uzavřených prostorách s více než sto účastníky. „Nařízení, která se zavádějí, mi přijdou vzhledem k současnému poznání viru rozumná,“ sdělil Hilšer v pořadu K věci. „Zatím moc nevíme, jak se virus chová, jak se bude pandemie nadále vyvíjet. Je proto na místě mít se na pozoru. Podle čísel se zdá, že smrtnost není vysoká, ale přicházíme do doby podzimu a zimy a situace se změní,“ varoval Hilšer.

Česko podle něj překonalo fázi šoku, kdy vláda nařídila sérii opatření a poté klidnější léto, kdy se lidé pohybovali venku. Až na podzim poznáme, jak nebezpečný koronavirus ve skutečnosti je. „Může se stát, že hospitalizovaných bude více, proto ta opatření vnímám jako preventivní. Nejsou nijak drakonická,“ míní Hilšer.

Senátor pro CNN Prima NEWS sdělil, že věří, že má vláda k dispozici dostatek roušek a hygienických potřeb. „Jako občan jsem klidný,“ pronesl Hilšer, podle kterého je nejdůležitější, aby pracovalo na hygienických stanicích více lidí, kteří by správně trasovali nakažené.

Cesta na Tchaj-wan byla důležitá

V pořadu K věci se Hilšer rozpovídal také o cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. „Je dobré podporovat demokratické režimy v jihovýchodní Asii, pak s nimi můžeme obchodovat. Vystrčil cestu důkladně zvážil, žádné dveře si tím nezavíráme. Čína pro nás není významný partner, dováží levné výrobky a nijak zásadně u nás neinvestuje, ani nevytváří pracovní místa,“ myslí si Hilšer.

„Podnikatelé raději respektují suverénní než lokajský postoj. V Číně vládne komunistický režim, v mnoha případech zločinný. Tchaj-wan je jedna z nejinovativnějších zemí,“ ujistil Hilšer, který chce znovu kandidovat na prezidenta. V předvolebním boji by chtěl akcentovat například problematiku dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech.

Rozhovor Marie Bastlové s Markem Hilšerem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy: