Vlak se srazil u Domažlic se servisním strojem. Na místě je 20 zraněných

Osobní vlak se srazil s technickým vozem na nádraží v Kdyni.

V Kdyni na Domažlicku se srazil osobní vlak s diagnostickou soupravou

Na nádraží v Kdyni na Domažlicku se ve středu ráno srazil osobní vlak s technickým vozidlem. Záchranáři ošetřili a převezli do nemocnic 20 lidí, z toho čtyři byli vážně zranění. Pomáhali i dva armádní záchranářské vrtulníky. Ve vlaku byl jeden člověk zaklíněný. Podle Drážní inspekce vjel osobní vlak za odjezdové návěstidlo, které bylo v poloze zakazující jízdu. Osobní vlak vykolejil. Škoda po nehodě je 4,75 mil. Kč, uvedla Správa železnic. Mezi dvacítkou zraněných je pět dětí.

Vrtulník z Líní odvezl dva vážně zraněné lidi do plzeňské fakultní nemocnice. Jihočeský vrtulník letěl se dvěma vážně zraněnými pacienty do Motola, řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. „Dalších 16 zraněných bylo ošetřeno a transportováno se středně těžkými a převážně lehkými zraněními do okolních nemocnic Domažlice, Klatovy, Stod a Plzeň,“ řekla Svobodová. Vrtulník z Líní letěl se zraněnými do Plzně dvakrát.

České dráhy na svých stránkách informovaly o srážce osobního vlaku se servisním strojem. K té došlo po 7:15. Vlak ve stanici vyrazil na trať i přes návěst „stůj“. Vjel tak do postavené vlakové cesty pro služební vlak ČD Cargo, který přijížděl od Domažlic. Nehodu potvrdil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

České dráhy na Twitteru také uvedly, že hasiči museli vyprostit strojvedoucího. „Šetření příčin je teprve na začátku, ale zatím vše nasvědčuje, že strojvedoucí ve stanici brzdil.“

Zdravotnické operační středisko Plzeňského kraje vyhlásilo druhý stupeň trauma plánu. Na místo přijelo sedm vozů zdravotnické záchranné služby, inspektor provozu, vůz pro řešení hromadného postižení osob a vrtulníky.

Případ si převzali domažličtí kriminalisté, evidují jej jako obecné ohrožení z nedbalosti, řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Provoz na trati mezi Kdyní a Domažlicemi je přerušen. Jezdí náhradní autobusová doprava. Omezení předpokládají dráhy zhruba do 17:00.

K události došlo v den, kdy bezpečnost na tuzemské železnici bude řešit Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny.

Neštěstí na českých železnicích

Jsou to jen dva měsíce, kdy 7. července došlo k tragické nehodě, která si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednalo se o čelní srážku dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku. Celkem 15 lidí bylo zraněno lehce a sedm záchranáři ošetřili na místě. Jednou z obětí byl německý státní příslušník. Policie tragédii vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, zadržela jednoho ze strojvůdců, který ve stanici Pernink nepočkal na protijedoucí vlak.

O týden později si jednu oběť na životě a 35 zraněných vyžádalo železniční neštěstí, které se stalo večer na hlavní trati z Prahy na Kolín. Osobní vlak City Elefant Českých drah mířící z Prahy do Řečan nad Labem narazil na kraji Českého Brodu do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce, který zůstal zaklíněný v kabině.

Tagy: