reklama

Všichni na zemi, všude krev, šílené, popsal cestující srážku vlaků u Českého Brodu

V úterý večer narazil osobní vlak do stojícího nákladního expresu u Českého Brodu. Ve vlaku jelo přes 100 cestujících, 35 z nich bylo zraněno. Strojvedoucí zemřel. Pro televizi CNN Prima NEWS popsal nehodu jeden z cestujících.

reklama

„Jeli jsme a najednou náraz, strašné,“ vzpomínal na srážku cestující, který byl zhruba uprostřed vlaku. „Seděl jsem zády ke směru, takže jsem dopadl docela v pohodě. Akorát mě to zarazilo do sedačky,“ popsal s tím, že měl štěstí.

Ostatní cestující podle něj dopadli hůře. „Všichni byli na zemi, všude krev. Šílené. Bylo tam hrozně moc lidí,“ popsal se strachem v očích.

Podle něj je vysvobodili hasiči s tím, že vyrazili okno u dveří a on vyskočil ven. „Pomáhal jsem ještě asi třem lidem a pak nám řekli, ať jdeme čekat mimo,“ uvedl a dodal, že lidé si vzájemně pomáhali. „Všichni dělali, co mohli. To bylo dobré. Já jsem pomáhal lidem z vlaku a venku jsem asistoval. Byl jsem docela v pohodě, takže jsem dělal, co jsem mohl.“

Hasiči podle cestujícího zvládli situaci velmi dobře. „Prohlíželi mě asi třikrát, dali mi visačku, kam mi napsali, co mi je. Takže to bylo dobře zvládnuté,“ uvedl s tím, že je pořezaný a má odřené lokty.

Nemohli najít tělo strojvedoucího

Vlak City Elefant jel v úterý večer z pražského Masarykova nádraží směrem do Řečan nad Labem. Ve 21:35 hodin narazil do stojícího nákladního vlaku. Vlaky se do sebe těžce zaklínily, odborníci se je snažili odtrhnout asi hodinu a půl. Pomoci tří lokomotiv se jim nakonec podařilo soupravy od sebe odtrhnout.

Hasiči nemohli několik hodin najít strojvedoucího, ten byl první hodiny po nehodě považován za pohřešovaného. Zpráva o tom, že jeho tělo hasiči našli, přišla až ve dvě hodiny ráno.

Ze zhruba 100 cestujících se zranilo 35 lidí, mezi nimi bylo osm středně zraněných nezletilých, a to od 1 roku do 18 let. Čtyři cestující byli zranění těžce, dva z nich záchranáři letecky transportovali do nemocnice. Jednalo se například o poranění hrudníku nebo zlomeniny žeber. Mezi lehce zraněnými se většinou jednalo o poranění nohou, odřeniny a o pohmožděniny.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou
Zdraví

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Kdo byl hokejista Prokop, který si vzal život? Talent s budoucností a spoluhráč hvězd

Hokejistovi Tomáši Prokopovi bylo pouhých 27 let, když se rozhodl ukončit svůj život. Autem najel pod vlak nejspíše kvůli nešťastné lásce. Před časem se s ním totiž podle všeho rozešla jeho přítelkyně. Prokopova kariéra je silně provázaná s českobudějovickým hokejem. Zahrál si ale i v jiných českých klubech i v zahraničí. Patřil také do mládežnických reprezentací.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama