reklama
CNN Prima News Domažlice

Domažlice

Výpis příspěvků ke štítku „Domažlice“

Jdem opíkat zajíce! To znamenalo upalovat Němce aneb Poválečné násilí není odčiněno

Svědci násilí na německých civilistech těsně po skončení druhé světové války stále žijí. „Táta se z lágru vrátil v úplně zakrvácených šatech. Jeho úkolem bylo vozit umučené na hřbitov,“ vzpomíná 86letá Magda Korandová na šok, který utrpěla jako desetiletá školačka, když byl její otec propuštěn z internačního tábora Hanke v Ostravě. Němečtí civilisté byli na jaře i v létě roku 1945 lynčováni a zabíjeni Čechy na území celé republiky.

Domažlicko zamořil koronavirus. Lidé se bojí zavolat si sanitku, stěžuje si hejtman z karantény a chystá opatření

Počet lidí, u nichž testy potvrdily nákazu novým koronavirem, stoupl v Plzeňském kraji od úterního večera o čtyři, na 335. Aktuální údaje dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice. První případ nákazy koronavirem se v kraji objevil 11. března. Dosud dva lidé na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, v regionu zemřeli. Uzdravilo se 20 lidí.

V domažlickém domově důchodců chybí ochranné pomůcky. Plzeňský kraj bude vládu žádat o další

O studentkách pedagogické školy, které pod hrozbou pokuty musely kvůli nedostatku personálu nastoupit jako pomocné síly do jednoho z domažlických domovů seniorů, jsme vás už informovali. Díky nim se nám podařilo zjistit, že v tomto domově, kde se v březnu objevily dva případy nákazy koronavirem, nemá personál k dispozici dostatek ochranných pomůcek. Podle nejnovějších informací je zde navíc další nakažená žena. Tentokrát jde o pečovatelku.

reklama