reklama
CNN Prima News Domažlice

Domažlice

Výpis příspěvků ke štítku „Domažlice“

Pohřešovanou osmiletou dívku se v noci nepodařilo najít. Pátrání na Domažlicku pokračuje

11. října 2021 00:39
Aktualizováno

V okolí Čerchova na Domažlicku od nedělního večera probíhalo pátrání po osmileté německé holčičce Julii, která se ztratila v lese. Do pátrací akce se zapojily české a německé týmy s vrtulníkem vybaveným termovizí. Celkem po dívce pátralo zhruba 200 lidí. V úterý po poledni přišla dobrá zpráva – podařilo se ji najít.

Experti: Němci měli zabezpečení proti srážce už na parní lokomotivě. U nás je to skanzen

5. srpna 2021 18:00

Česko doplácí na hustotu železniční sítě, tratě nejsou vždy v dobrém stavu a často udržujeme železniční skanzen, zkritizoval ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS aktuální situaci dopravní novinář Jan Sůra. Petr Šlégr z Centra pro efektivní dopravu viní ze špatného stavu železnic jak dobu před revolucí, tak pravicové vlády po revoluci.

Dvacet cestujících po srážce vlaků odešlo. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života

5. srpna 2021 13:11

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, informovali mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných. Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé – dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

5. srpna 2021 12:50

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

U dopravních nehod není místo pro improvizaci, často vše trénujeme, říká šéf záchranářů

5. srpna 2021 00:31

Středeční vlaková nehoda u Domažlic byla největší železniční tragédií v Česku za posledních 25 let. Na místě zasahovaly desítky záchranářů, kteří na podobné situace musí být vždy připraveni. „Podobné dopravní nehody se řeší podle standardní typové činnosti, není zde místo pro improvizaci. Záchranné složky vše několikrát do roka trénují,“ uvedl šéf pražské záchranné služby Petr Kolouch v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Proč do sebe vlaky u Milavče narazily? Chybí nám zabezpečovací systém, mají jasno experti

4. srpna 2021 20:15

Stav trati a absence bezpečnostního systému ETCS jsou faktory, které mohly přispět ke srážce vlaků na Domažlicku, řekl CNN Prima NEWS Petr Šlégr z Centra pro efektivní dopravu. Podle něj je stav železnic v Česku oproti okolním státům zastaralý a ministerstvo dopravy nedělá dost pro to, aby byly bezpečné. Expert tak reagoval na středeční srážku vlaků u Milavče, při které zemřeli tři lidé.

Všude byla krev a řvaly tam děti. Cestující popsal detaily nehody vlaků na Domažlicku

4. srpna 2021 14:10

„Všude byla krev, lidé měli rozseklé hlavy a řvaly tam děti,“ popsal CNN Prima NEWS chvějícím se hlasem detaily z nehody na Domažlicku Miroslav Jícha, který cestoval v expresu ze Schwandorfu do Plzně. Jeho vlak se ve středu ráno srazil s osobním vlakem u obce Milavče. Při nehodě zemřeli tři lidé, šest je v kritickém stavu a přes 30 cestujících vyvázlo s lehčími zraněními a jsou mimo ohrožení života.

Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti

4. srpna 2021 11:01

Léto plné tragédií. Tak reagoval na železniční neštěstí u obce Milavče na Domažlicku premiér Andrej Babiš (ANO). Střet rychlíku a osobního vlaku nepřežili podle informací CNN Prima NEWS tři lidé. Desítky dalších jsou zraněny, někteří z nich zůstávají v kritickém stavu. Šéf lidovců Marian Jurečka volá po zlepšení bezpečnosti na českých železnicích.

reklama