CNN Prima News Domažlice

Domažlice

Výpis příspěvků ke štítku „Domažlice“

Nerozumím můj pocit. Japonka je hitem internetu, po zlatu z oštěpu zvládla rozhovor v češtině

Japonská oštěpařka Haruka Kitagučiová, která zvítězila v hodu oštěpem na mistrovství světa v atletice v Budapešti, si závěrečný šestý pokus, který jí přinesl triumf, nepamatuje. Po dlouhém interview s japonskými médii to řekla v mix zóně českým novinářům, s nimiž zvládla rozhovor v češtině. Téměř pět let spolupracuje s českým trenérem Davidem Sekerákem. Bydlí v Domažlicích a je členkou kladenského atletického klubu, aby mohla v Česku podobně jako jiní profesionální sportovci pobývat prakticky trvale.

Vlak u Domažlic usmrtil dítě, zřejmě se toulalo po kolejích. Tragédie omezila spoje do Německa

Osobní vlak směřující z Plzně do Domažlic v pondělí večer u obce Blížejov na Domažlicku srazil dítě, které se zřejmě pohybovalo po kolejích. Na místě zemřelo. Případem se zabývají domažličtí kriminalisté. S ohledem na věk oběti policie nebude sdělovat další informace, řekla policejní mluvčí Hana Kroftová. S rodinou nyní pracují odborníci na krizovou intervenci. Provoz na trati z Plzně do německého Furth im Wald a Mnichova byl po nehodě dočasně přerušen, mezi stanicemi Blížejov a Domažlice byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Trest za smrt ročního chlapečka: Soud zakázal doktorovi z Domažlic léčit, dostal i podmínku

Odvolací Krajský soud v Plzni ve čtvrtek potvrdil podmíněný trest pro lékaře Domažlické nemocnice Františka Zahálku, který se zpovídal ze zavinění smrti malého dítěte. Řekla to mluvčí krajského soudu Jana Rubášová. Lékaře už dvakrát domažlický okresní soud odsoudil k podmíněnému trestu za nevhodně zvolenou léčbu. Patnáctiměsíčnímu chlapci vypláchl žaludek silně koncentrovaným solným roztokem, což následně vedlo k úmrtí dítěte. Lékař se vždy proti rozsudku odvolal, plzeňský krajský soud tak ve čtvrtek rozhodoval podruhé.

Rodinu zesnulého Péti z Domažlicka osud drsně zkouší. O příbuzné už jednou tragicky přišli

Místo oslav Vánoc se rodina zemřelého chlapečka Péti z Domažlicka chystá na pohřeb. Osud rodinu drsně zkouší. Ta se nyní velmi těžce vyrovnává se smrtí tříměsíčního chlapce, přitom před dvěma lety ji rovněž potkalo obrovské neštěstí. Po tragické srážce s vlakem tehdy zemřeli čtyři členové rodiny. S informacemi přišel deník Blesk.

Jen svíčka a fotky malého Péti. Rodina zesnulého kojence z Domažlicka Vánoce neslavila

Rodina tříměsíčního Péti má za sebou velice bolestný Štědrý den. Místo radosti u stromečku oplakávala zesnulé miminko. Na jakékoliv oslavy prý pozůstalí neměli ani pomyšlení. Pro chlapečka vytvořili malý oltář – za Petříka zapálili svíčku. Dítě zemřelo jen několik hodin po vyšetření v Domažlické nemocnici. Vyšetřování ohledně možného pochybení lékařů stále probíhá.

Úmrtí tříměsíčního Péti na Domažlicku: Nová zjištění zúžila okruh možných příčin tragédie

Policisté už znají první výsledky pitvy kojence, který náhle zemřel na začátku týdne. Rodina to dává za vinu Domažlické nemocnici, kde prý dítě důkladně nevyšetřili. Ta se ale hájí, že byl postup lékařů správný. Podle policie zatím není jasné, proč chlapec zemřel, patolog pouze vyloučil, že by šlo o násilnou smrt. „Jednalo se o úmrtí z chorobných příčin,“ popsala mluvčí policie Dagmar Brožová.

Ani přesun letadlem nepomohl. Plzeň se postarala o blamáž roku, z poháru ji vyřadil Hlučín

Fotbalisté Plzně se s účinkováním v domácím poháru nečekaně rozloučili hned po prvním zápase. Lídr nejvyšší soutěže a úřadující český mistr ve 3. kole MOL Cupu senzačně prohrál na půdě třetiligového Hlučína 2:3 a na domácí scéně utrpěl první porážku v sezoně. Všechny tři góly vítězů dal Dominik Smékal, rozhodující branku vstřelil ve čtvrté minutě nastavení.