CNN Prima News Vlašim

Vlašim

Výpis příspěvků ke štítku „Vlašim“

Sražený vlk z Krušných hor se stal miláčkem lidí. Je po operaci, vyhráno ale ještě nemá

31. října 2022 10:14

Úspěšná operace ještě nemusí znamenat šťastný konec. Odborníci varují, že vlk, kterého lidé našli sraženého v Krušných horách, může po vypuštění do volné přírody brzy zemřít. Zvíře se mezitím stalo miláčkem veřejnosti. Na jeho péči se vybraly miliony korun, a dokonce dostal i jméno. Jenže blízký kontakt s lidmi může způsobit, že v přírodě nebude schopen žít.

Úleva po baráži. Teplice i Bohemians zůstávají v první lize, Opava s Vlašimí nepřekvapily

22. května 2022 18:09

Fotbalisté Bohemians 1905 a Teplic se udrželi v první lize. „Klokani“ si v barážovém dvojzápase poradili s Opavou, Severočeši uspěli s dalším soupeřem z druhé nejvyšší soutěže Vlašimí. Pražští Bohemians na svém stadionu zvítězili 2:0 a navázali na čtvrteční výhru 1:0 z Opavy. Teplicím po domácím triumfu 3:0 stačila v odvetě ve Vlašimi remíza 2:2.

Ze supermarketu shazovali hnízda jiřiček, ochránci zvířat hrozí trestním oznámením

29. května 2020 17:05

V pátek dopoledne dostala záchranná stanice ve Vlašimi podnět ohledně shazování hnízd jiřiček i s mláďaty z fasády tamního supermarketu Albert. Záchranáři na místě zastihli pracovníky společnosti specializující se na výškové práce. Podle výpovědí svědků a záchranářů měli shodit okolo desítky hnízd, dalším shozům se podařilo zabránit. Záchranná stanice chce podat trestní oznámení. Vedení řetězce slibuje, že potenciální viníky tresty neminou.