reklama
CNN Prima News Lifestyle Komerční sdělení

Vodafone mistrovství ČR v počítačových hrách se blíží. V jakých hrách se bude soutěžit?

Vodafone mistrovství České republiky v počítačových hrách se rozšiřuje. Kromě masivně populárních her Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) a League of Legends se v portfoliu nejprestižnějšího českého esportového turnaje objeví také celosvětově oblíbené tituly PUBG a Hearthstone. Finále šampionátu v profesionálním hraní budou moci diváci sledovat na Twitch kanálech PLAYzone, facebookových stránkách stanice Prima COOL i HbbTV televizních stanic Prima.

reklama

Společnost Vodafone spolupracuje s agenturou PLAYzone při pořádání českých esportových šampionátů už od roku 2016 a své aktivity neustále rozšiřuje. S novým ročníkem Vodafone MČR v počítačových hrách navíc přichází i nová grafická podoba pro oblast esportu.

„Jsme rádi, že společně můžeme oznámit rozšíření Vodafone MČR v počítačových hrách o další dva tituly. PUBG i Hearthstone u nás mají tradici a na současné esportové scéně jsou velmi populární. Diváci se tak mají na co těšit. I letos se určitě dočkáme zajímavých příběhů, překvapivých výsledků a radostí z výhry,“ řekl Radek Hanzlík, který se ve Vodafonu věnuje oblasti esportu.

PlayerUnknown's Battlegrounds, zkráceně PUBG, patří mezi světově nejoblíbenější hry ze žánru battle royale a na Vodafone MČR v počítačových hrách se pravidelně objevuje od roku 2018. Úkolem této střílečky je přežít jako úplně poslední na neustále se zmenšující mapě. V loňském ročníku si s tímto úkolem nejlépe poradil tým Entropiq. První kvalifikace začínají 23. září a velké finále se odehraje 12. prosince.

Karetní titul Hearthstone se přesouvá z programu Samsung MČR v mobilních hrách do Vodafone MČR v počítačových hrách. Českého šampiona poznají fanoušci již poosmé a předešlé ročníky vždy ukázaly, že svým místem v závěrečné fázi turnaje si nemohou být jistí ani elitní světoví hráči.

Letošní MČR bude, stejně jako ta minulá, určeno pro 16 nejlepších hráčů. Přímou pozvánku dostali čtyři profesionální hráči, zbylých 12 místenek obsadí nejúspěšnější účastníci kvalifikací. Ty začínají 6. září, finále se odehraje 7. listopadu.

„Vždy to byly silné komunity, které poháněly naši agenturu i český šampionát kupředu. Dlouho jsme proto hledali vhodné řešení, jak zahrnout i tituly Hearthstone a PUBG. Fanoušci daných her patří mezi opravdové srdcaře a jsem velmi rád, že se nám nakonec podařilo vymyslet řešení, jak uspořádat turnaje v rámci Vodafone MČR v počítačových hrách i v těchto titulech. Na všechny zápasy se moc těším a jsem velmi zvědavý, zda Entropiq potvrdí svoji roli favorita i letos,“ uvedl Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Turnaj můžete sledovat i na Primě

Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách se bude vysílat nejenom na Twitch kanále PLAYzone, ale také na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL. Kompletní pokrytí nabídne také HbbTV televizních stanic Prima. Přímé přenosy si tak budou moci fanoušci vychutnat i u svého televizoru.

Strategickým partnerem se pro tento rok opět stal operátor Vodafone, titulárním partnerem turnaje v League of Legends pak Dr. Oetker. Generálními partnery jsou sázková kancelář Tipsport a výrobce počítačů HAL3000, výrobce hardwaru AORUS a výrobce monitorů AOC. Hlavními partnery soutěže jsou výrobci herního příslušenství HyperX, Predator a DEV1S.

Tagy:
esport počítačové hry videohry Vodafone sport Gaming Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách PLAYzone

Hlavní zprávy

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik
Historie

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik

Otázka, kterou si pravidelně pokládají historici i česká veřejnost – ubránilo by se Československo silám nacistického Německa? Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka by Adolf Hitler určitě vyhrál, tuzemští vojáci by se ale dokázali bránit několik týdnů. Pro CNN Prima NEWS ale dodal, že jde o irelevantní otázku, jelikož by se Československo v případě agrese zvenku pochopitelně bránilo. Takovou možnost ale nakonec ani nedostalo – nikdo nezaútočil.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama