reklama

Vodítka a obojky: Jak se v nich vyznat a vybrat ty správné?

„Vodítka, postroje, obojky, náhubky – všechno to jsou pomůcky. Samy o sobě nic nedělají. Každou z nich můžu používat buď špatně, nebo dobře a podle toho mi budou sloužit,“ říká ve videu Jan Jurák z útulku Dogpoint. Jak vybrat správnou pomůcku zrovna pro svého psa a jak s ní zacházet?

reklama

Pokud máte psa, který zvládá základní povely, venku se nemění na tahající stroj, který neslyší a nevidí, pak je ideální pevný obojek, jehož šířku je potřeba přizpůsobit na míru vašemu zvířeti. To znamená, že čivava nepotřebuje pět centimetrů široký obojek a pro ohaře není centimetrový obojek ideální.

K tématu

„Možností je použít i stahovací obojek se stopkou, kterou lze nastavit tak, aby to psa zbytečně neškrtilo. Pes ho může mít na krku stabilně, protože v momentě, kdy ho majitel odepne, obojek je volný, nevytlačuje se do srsti, nedrží se pod ním vlhkost a nevznikají hotspoty,“ vysvětluje Jan Jurák.

Kovové stahovací obojky je potřeba používat s rozumem. Kovový s malými očky může vytrhávat srst, v tomto případě jsou vhodnější dlouhá oka. Zaujal vás stahovací obojek s ostny? Pak byste měli vědět, že sám o sobě nic neřeší, jeho neodborným používáním můžete psa zranit a problém s taháním jím rozhodně nevyřešíte.

Nejen obojků, ale i vodítek je několik typů. Jak si vybrat ten správný? Ze všeho nejdřív je potřeba psa naučit základním povelům, jinak bude venčení vypadat jako hra na přetahovanou a je jedno, jakou pomůcku se rozhodnete použít. Jak v takovém případě postupovat, jste si mohli přečíst v prvním díle našeho článkového seriálu Jak vycvičit páníčka, kde najdete mimo jiné i informace o některých obojcích a vodítkách, na které se ve videu nad článkem nedostalo.

Čtyřnohého člena rodiny ještě nemáte, ale přemýšlíte nad tím? Pak pro vás máme v následujícím videu pár rad a tipů, na co se připravit a co nepodcenit, abyste místo radostí neprožívali vy i váš pes jen samé starosti:

SOUTĚŽTE S NÁMI A VÝROBCEM KRMIV NATIVIA

PŘIDEJ FOTKU DO KOMENTÁŘE A VYHRAJ! Pozor, pozor! Společně se společností Nativia - české krmivo pro psy a kočky, jsme...

Posted by Prima Mazlíček on Sunday, September 20, 2020

K tématu

Tagy: pes výcvik vodítko obojek

Další hlavní zprávy

Vladimir Putin

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama