reklama

Vodítka a obojky: Jak se v nich vyznat a vybrat ty správné?

„Vodítka, postroje, obojky, náhubky – všechno to jsou pomůcky. Samy o sobě nic nedělají. Každou z nich můžu používat buď špatně, nebo dobře a podle toho mi budou sloužit,“ říká ve videu Jan Jurák z útulku Dogpoint. Jak vybrat správnou pomůcku zrovna pro svého psa a jak s ní zacházet?

reklama

Pokud máte psa, který zvládá základní povely, venku se nemění na tahající stroj, který neslyší a nevidí, pak je ideální pevný obojek, jehož šířku je potřeba přizpůsobit na míru vašemu zvířeti. To znamená, že čivava nepotřebuje pět centimetrů široký obojek a pro ohaře není centimetrový obojek ideální.

„Možností je použít i stahovací obojek se stopkou, kterou lze nastavit tak, aby to psa zbytečně neškrtilo. Pes ho může mít na krku stabilně, protože v momentě, kdy ho majitel odepne, obojek je volný, nevytlačuje se do srsti, nedrží se pod ním vlhkost a nevznikají hotspoty,“ vysvětluje Jan Jurák.

Kovové stahovací obojky je potřeba používat s rozumem. Kovový s malými očky může vytrhávat srst, v tomto případě jsou vhodnější dlouhá oka. Zaujal vás stahovací obojek s ostny? Pak byste měli vědět, že sám o sobě nic neřeší, jeho neodborným používáním můžete psa zranit a problém s taháním jím rozhodně nevyřešíte.

Nejen obojků, ale i vodítek je několik typů. Jak si vybrat ten správný? Ze všeho nejdřív je potřeba psa naučit základním povelům, jinak bude venčení vypadat jako hra na přetahovanou a je jedno, jakou pomůcku se rozhodnete použít. Jak v takovém případě postupovat, jste si mohli přečíst v prvním díle našeho článkového seriálu Jak vycvičit páníčka, kde najdete mimo jiné i informace o některých obojcích a vodítkách, na které se ve videu nad článkem nedostalo.

Čtyřnohého člena rodiny ještě nemáte, ale přemýšlíte nad tím? Pak pro vás máme v následujícím videu pár rad a tipů, na co se připravit a co nepodcenit, abyste místo radostí neprožívali vy i váš pes jen samé starosti:

SOUTĚŽTE S NÁMI A VÝROBCEM KRMIV NATIVIA

PŘIDEJ FOTKU DO KOMENTÁŘE A VYHRAJ! Pozor, pozor! Společně se společností Nativia - české krmivo pro psy a kočky, jsme...

Posted by Prima Mazlíček on Sunday, September 20, 2020

Tagy:

Hlavní zprávy

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici
Volby 2021

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici

Výsledek exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalil, že by se Češi raději orientovali na Západ. Počet těch, kteří se přikláněli k Východu, přitom za rok klesl na polovinu. Podle politiků Martina Kupky (ODS) a Lea Luzara (KSČM) za tím stojí pocit ohrožení. „Lidé si nyní uvědomují reálné hrozby, které přicházejí z Ruské federace, Východu nebo Číny. Nepochybně tomu pomohla i kauza Vrbětice,“ myslí si Kupka.

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama