reklama

Vodítka a obojky: Jak se v nich vyznat a vybrat ty správné?

„Vodítka, postroje, obojky, náhubky – všechno to jsou pomůcky. Samy o sobě nic nedělají. Každou z nich můžu používat buď špatně, nebo dobře a podle toho mi budou sloužit,“ říká ve videu Jan Jurák z útulku Dogpoint. Jak vybrat správnou pomůcku zrovna pro svého psa a jak s ní zacházet?

reklama

Pokud máte psa, který zvládá základní povely, venku se nemění na tahající stroj, který neslyší a nevidí, pak je ideální pevný obojek, jehož šířku je potřeba přizpůsobit na míru vašemu zvířeti. To znamená, že čivava nepotřebuje pět centimetrů široký obojek a pro ohaře není centimetrový obojek ideální.

K tématu

„Možností je použít i stahovací obojek se stopkou, kterou lze nastavit tak, aby to psa zbytečně neškrtilo. Pes ho může mít na krku stabilně, protože v momentě, kdy ho majitel odepne, obojek je volný, nevytlačuje se do srsti, nedrží se pod ním vlhkost a nevznikají hotspoty,“ vysvětluje Jan Jurák.

Kovové stahovací obojky je potřeba používat s rozumem. Kovový s malými očky může vytrhávat srst, v tomto případě jsou vhodnější dlouhá oka. Zaujal vás stahovací obojek s ostny? Pak byste měli vědět, že sám o sobě nic neřeší, jeho neodborným používáním můžete psa zranit a problém s taháním jím rozhodně nevyřešíte.

Nejen obojků, ale i vodítek je několik typů. Jak si vybrat ten správný? Ze všeho nejdřív je potřeba psa naučit základním povelům, jinak bude venčení vypadat jako hra na přetahovanou a je jedno, jakou pomůcku se rozhodnete použít. Jak v takovém případě postupovat, jste si mohli přečíst v prvním díle našeho článkového seriálu Jak vycvičit páníčka, kde najdete mimo jiné i informace o některých obojcích a vodítkách, na které se ve videu nad článkem nedostalo.

Čtyřnohého člena rodiny ještě nemáte, ale přemýšlíte nad tím? Pak pro vás máme v následujícím videu pár rad a tipů, na co se připravit a co nepodcenit, abyste místo radostí neprožívali vy i váš pes jen samé starosti:

SOUTĚŽTE S NÁMI A VÝROBCEM KRMIV NATIVIA

K tématu

Tagy: pes výcvik vodítko obojek

Další hlavní zprávy

Domácí

ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

Živě ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

  • Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil
Další články
reklama
reklama