CNN Prima News výcvik

výcvik

Výpis příspěvků ke štítku „výcvik“

Bojoval za Rusy u Bachmutu. Chtělo se mi brečet, popsal Nepálec pro CNN hrůzy „mlýnku na maso“

Ve válce, kterou proti Ukrajině rozpoutalo Rusko, zdaleka nebojují jen Slované. Moskva hojně rekrutuje i v zahraničí, mimo jiné v Nepálu. Americké CNN se podařilo získat svědectví muže, který kvůli vidině bohatého žoldu na Ukrajině nasazoval za okupanty život. Na frontu jej prý Rusové poslali jen s minimálním vybavením a po absolvování krátkého výcviku. Podle neoficiálních údajů bojuje v ruských řadách na Ukrajině až 15 tisíc Nepálců.

Změní slavné F-16 vývoj války? Ukrajinci doufají v zásadní zlom, experti to ale vidí jinak

Ukrajinská armáda má letos od západních spojenců obdržet první kusy legendárních stíhaček F-16. Jen ještě není jisté, kdy k tomu dojde. Podle webu Forbes se mohou letouny objevit na frontě každým dnem. Výcvik pilotů už probíhá od loňského roku. Ukrajinci doufají, že jim stíhačky pomohou přetlačit Rusy ve vzdušném prostoru, který zatím neovládla ani jedna strana. Experti ale zpochybňují, že by dodané letouny měly zásadní vliv na bojišti.

Fenka Viky změnila paničce život, pak přišla rána. Karolína shání peníze na psího asistenta

V 28 letech bojuje Karolína s řadou zdravotních překážek. Od narození trpí dětskou mozkovou obrnou (DMO), je zcela odkázaná na invalidní vozík, často se potýká se silnými epileptickými záchvaty a ke všemu trpí vážnou oční vadou. Život se jí však změnil ve chvíli, kdy se s manželem rozhodli pořídit asistenčního psa. Fenka Viky Karolíně život nejen usnadnila, ale také ho zaplnila, stala se novým členem rodiny. Nečekaná rána v podobě vážného onemocnění asistenčního psa nutí Karolínu hledat prostředky na pořízení nového čtyřnohého parťáka. S žádostí o pomoc se obrací na veřejnost.

Mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř. Expert popsal hrůzný plán střelce na univerzitě

Prosincový masakr na Filozofické fakultě UK mohl mít ještě daleko více obětí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to naznačil lektor střelby a taktiky Zdeněk Charvát, který pochválil pohotový zásah policie. Mimo jiné se rozpovídal o vybavení a výcviku běžných strážců zákona i o tom, co policii v současnosti schází. Kromě problému s objednávkou útočných pušek je to například nedostatek výcvikových prostor včetně vlastních střelnic.

Británie chce poslat své vojenské instruktory na Ukrajinu. Medveděv vyhrožuje třetí světovou

Británie chce své vojenské instruktory pro výcvik ukrajinských vojáků poslat přímo na Ukrajinu, pronesl britský ministr obrany Grant Shapps v rozhovoru s deníkem Sunday Telegraph. V současnosti absolvují příslušníci ukrajinské armády výcvik na území Británie a dalších evropských zemí, připomíná agentura Reuters. Premiér Rishi Sunak však podle agentury AP vyloučil, že by britští vojáci mohli být na Ukrajinu vysláni v brzké době. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv na tyto úvahy reagoval tvrzením, že se jedná o krok „ke třetí světové válce“.

Lidi v Ostravě vyděsil medvěd u zastávky. Trénujeme tak řidiče, vysvětlil dopravní podnik

Pozor, po městě se potuluje medvěd. Takové varování s fotkou statného huňáče poblíž tramvajové zastávky, si teď mezi sebou přeposílají lidé v Ostravě. Kolující snímek tam vyvolal velké pozdvižení. A tak redakce CNN Prima NEWS pátrala, jak to s nebezpečnou šelmou doopravdy je. A dopátrala se: Za medvědem stojí dopravní podnik, ze zvířete ale opravdu nikdo strach mít nemusí.