reklama
CNN Prima News výcvik

výcvik

Výpis příspěvků ke štítku „výcvik“

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Hasiči kynologové zachraňují se svými psy lidi z trosek. Jak vypadá výcvik?

Zřícené domy, závaly, trosky po výbuchu. Všude tam mohou být pod sutinami lidé. Proto v tu chvíli nastupují psovodi se psy. „Součástí integrovaného záchranného systému jsou psovodi hasiči a dobrovolníci z řad IZS. Dohromady máme zhruba 70 kynologů, z toho zhruba 30 je specializováno na sutiny a 40 na plochy,“ říká kapitán Pavel Smejkal z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Světová esa z řad psích trenérů ve vašem obýváku

Úplně první ročník MET konference otevřou známá trenérská jména, jako je Jean Donaldson nebo František Šusta. Potkají se 6. a 7. března 2021 spolu s dalšími kolegy z Česka, USA, Austrálie a Francie. Návštěvníci však mohou zůstat pohodlně usazení ve svých křeslech – konference moderního etického tréninku bude totiž virtuální.

Chceme jen ty nejodvážnější a nejostřejší, píše Armáda ČR. Nabírá nové psy na ostrahu

Nabíráme, hledáme vhodné psy na ostrahu objektů ve Kbelích. Jen ti nejodvážnější a nejostřejší jsou skvělými hlídači. A nesmí se bát střelby ani hluku z letadel nebo vrtulníků, popsala Armáda ČR své požadavky na nové čtyřnohé pomocníky. „Výběr vhodného psa pro službu u vojenských jednotek je srovnatelný s rekrutačními požadavky na vojáka. Pes prochází zdravotními prohlídkami a následně se testují předpoklady pro službu,“ vysvětluje rotný Martin Hanáček, velitel družstva kbelských psovodů na armádních webových stránkách.

Výcvik vodícího psa je náročný, nejlepší jsou retrívři, říká cvičitel Dan Tůma

Speciálně vycvičení vodící psi doprovázejí nevidomé už nejméně dva tisíce let. Důkazem může být nástěnná malba z antického Herculanea. V novodobé historii se psi náhradníma očima nevidomých začali větší míře stávat především od konce první světové války, která po sobě zanechala obrovské množství válečných invalidů, včetně těch, kteří v boji přišli o zrak.

reklama