reklama

Babiš a Fiala jako Topolánek s Paroubkem. Okamurova strategie zničila ČSSD

Volby do Poslanecké sněmovny vyhrála koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a po sobotních vyjednáváních prohlásila, že bude spolupracovat s koalicí Pirátů a Starostů. Dohromady dají ve Sněmovně většinu, jak ale zareaguje prezident Miloš Zeman?

reklama

Koalice Spolu vyhrála sněmovní volby nad hnutím ANO o 35 765 hlasů, což je nejtěsnější rozdíl v historii obsazování dolní komory Parlamentu. Třetí skončila koalice Pirátů a Starostů, do Sněmovny se dostalo ještě hnutí SPD šéfa Tomia Okamury.

V sobotu večer Fiala informoval, že Spolu se dohodla na povolební spolupráci s koalicí Pirátů a Starostů. Dohromady dají ve Sněmovně 108 z 200 mandátů, prezident Miloš Zeman ale předeslal, že sestavením vlády pověří lídra nejsilnější strany bez ohledu na koalice.

Jenže krátce po nedělním setkání s premiérem Andrejem Babišem sanitka odvezla prezidenta do nemocnice, a to v doprovodu limuzín. Prezident je stabilizovaný a měl by v nemocnici zůstat i několik týdnů, záleží na lékařích.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama