Výsledky voleb do Senátu 2020: Cheb

100,00 % okrsků sečteno
10,77 % volební účast




70,31 %

Miroslav Plevný

29,68 %

Jaroslava Brožová Lampertová

Konečné výsledky pro obvod Cheb za 2. kolo

Miroslav Plevný STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
vysokoškolský učitel na Fakultě ekonomické ZČU, věk 54 let

70,31 % 7 323 hlasů

Ing. Jaroslava Brožová Lampertová /ANO/ ANO 2011
starostka obce Velká Hleďsebe, věk 66 let

29,68 % 3 091 hlasů

Konečné výsledky pro obvod Cheb za 1. kolo

Miroslav Plevný STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
vysokoškolský učitel na Fakultě ekonomické ZČU, věk 54 let

27,43 % 7 840 hlasů

Ing. Jaroslava Brožová Lampertová /ANO/ ANO 2011
starostka obce Velká Hleďsebe, věk 66 let

17,24 % 4 927 hlasů

Mgr. Miroslav Nenutil /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
senátor, věk 62 let

14,49 % 4 142 hlasů

Markéta Monsportová /Piráti/ Česká pirátská strana
manažerka a kulturní aktivistka, věk 48 let

13,85 % 3 960 hlasů

RSDr. Josef Švarcbek /KSČM/ Komunistická strana Čech a Moravy
velitel výjezdové jednotky SDH Planá, věk 65 let

8,76 % 2 506 hlasů

JUDr. Josef Kvasnička /BOS/ Svoboda a přímá demokracie (SPD)
právník, věk 70 let

7,31 % 2 090 hlasů

Ing. Jiří Sedláček Trikolóra hnutí občanů
jednatel společnosti, věk 64 let

5,64 % 1 613 hlasů

Mgr. Svatava Štěrbová /Zelení/ Strana zelených
právnička a zastupitelka města Kladruby, věk 49 let

4,82 % 1 379 hlasů

Martin Lojda /KOLONÁDA/ Zdraví Sport Prosperita
realitní makléř, věk 65 let

0,41 % 119 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Důsledek Macinkových SMS? Motoristé by se nyní do Sněmovny nedostali. Vyhrálo by ANO

Aktualizováno

Motoristé by se teď do Sněmovny nedostali. Pokud by se volby konaly nyní, dostali by těsně pod pět procent hlasů nutných pro zisk poslaneckých křesel. Stejný podíl hlasů jako Motoristé by mělo nové hnutí Naše Česko v čele s jihočeským hejtmanem Martinem Kubou (dříve ODS). Vyplývá to z únorového průzkumu agentury NMS pro web Novinky.cz. Volby by nyní stejně jako loni v říjnu vyhrálo hnutí ANO. Na druhou ODS má stále výrazný náskok.

Vláda řeší, jak na senátní volby. Ve hře jsou jeden i dva společní kandidáti pro daný obvod

Ve stranách vládní koalice se mluví o tom, jak společně přistoupit k senátním volbám. Ve hře jsou dvě varianty, kromě jednoho společného kandidáta v rámci jednoho volebního obvodu se mluví i o dvou koaličních kandidátech. Předseda Svobodných a poslanec klubu SPD Libor Vondráček by se klonil k možnosti dvou kandidátů, naopak zástupce Motoristů a předseda jejich klubu ve Sněmovně Boris Šťastný preferuje jednoho.

Co nejvíce trápí obyvatele Prahy? Extrémní nájmy, zácpy i drogy, ukazuje průzkum

Lidé v Praze považují za největší problémy extrémně vysoké ceny nájmů a nemovitostí, dopravní zácpy či dopady spojené s distribucí i konzumací drog. Vyplývá to z lednového průzkumu, který vypracovala agentura STEM/MARK při příležitosti představení iniciativy Pražská agenda. Tu spustil nezávislý think tank Strategeo Institute. Jejím cílem je diskuse o problémech v hlavním městě, hledání řešení či propojování expertů se zástupci státní správy – i s ohledem na blížící se podzimní komunální volby.

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.3 Cheb ve volbách 2020. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Cheb v jiných letech.