Výsledky voleb do Senátu 2020: Praha 9

100,00 % okrsků sečteno
19,54 % volební účast




54,85 %

David Smoljak

45,14 %

Eduard Stehlík

Konečné výsledky pro obvod Praha 9 za 2. kolo

David Smoljak /STAN/ STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
scénárista, publicista, senátor, věk 61 let

54,85 % 11 136 hlasů

plk. gšt. v záloze PhDr. Eduard Stehlík, Ph.D., MBA Občanská demokratická strana
vojenský historik, ředitel Památníku Lidice, věk 55 let

45,14 % 9 164 hlasů

Konečné výsledky pro obvod Praha 9 za 1. kolo

David Smoljak /STAN/ STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
scénárista, publicista, senátor, věk 61 let

42,87 % 14 893 hlasů

plk. gšt. v záloze PhDr. Eduard Stehlík, Ph.D., MBA Občanská demokratická strana
vojenský historik, ředitel Památníku Lidice, věk 55 let

30,19 % 10 489 hlasů

Mgr. Václav Krása /Trikolóra/ Trikolóra hnutí občanů
předseda neziskové organizace, věk 68 let

5,89 % 2 047 hlasů

PhDr. David Pavlát, Ph.D. /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
historik moderních českých dějin a tiskový mluvčí, věk 40 let

4,84 % 1 684 hlasů

Vítězslav Novák /SPD/ Svoboda a přímá demokracie (SPD)
živnostník, věk 47 let

4,39 % 1 526 hlasů

Bc. Filip Smoljak Zdraví Sport Prosperita
sociální pracovník, ředitel soc.služby, filantrop, věk 54 let

3,59 % 1 249 hlasů

RNDr. PhDr. Zdeněk Hostomský, CSc. /ANK 2020/ Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020-ANK 2020
biochemik a ředitel výzkumné instituce, věk 67 let

3,14 % 1 091 hlasů

Ing. Pavel Franěk /KSČM/ Komunistická strana Čech a Moravy
specialista v obl.regionální politiky a cest.ruchu, věk 74 let

2,42 % 843 hlasů

Lucie Frederika Groene Odkolek Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
před.správní rady Nadační fond Odkolek,scénáristka, věk 50 let

1,46 % 508 hlasů

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. /ANS/ ALIANCE NÁRODNÍCH SIL
předsedkyně ALIANCE NÁRODNÍCH SIL, věk 57 let

0,73 % 257 hlasů

Ladislav Pavlíček Národ Sobě
řidič, věk 48 let

0,43 % 150 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Okamura do čela Sněmovny, potvrdila vznikající koalice. Kdo ve vedení zasedne za Motoristy?

Aktualizováno

Vznikající vládní koalice na půdorysu ANO, SPD a Motoristů sobě navrhne na post předsedy Poslanecké sněmovny předsedu SPD Tomia Okamuru. Na tiskové konferenci to ve středu potvrdili představitelé uskupení. Prvním místopředsedou by se měl stát Patrik Nacher (ANO), ve vedení orgánu zasedne i zástupce Motoristů sobě – Jiří Barták. ODS nominovala Jana Skopečka, Starostové svého předsedu Víta Rakušana.

ANALÝZA: Kdo získá Turkovy voliče? Benefituje Babiš. „Hranaté legendě“ se cesta uzavřela

Aktualizováno

Z kauzy Filipa Turka může benefitovat premiér rýsující se vlády Andrej Babiš (ANO). Pro CNN Prima NEWS to řekl politolog Aleš Michal. Vysvětlil také, zda a jak aféra s Turkovými údajnými rasistickými a xenofobními příspěvky z minulosti otřese tvrdým jádrem jeho sympatizantů. Aspirace čestného prezidenta Motoristů na post šéfa diplomacie je prý již uzavřená kapitola. Politoložka Eva Lebedová míní, že někteří voliči strany mohou aktuální dění hodnotit jako cílenou snahu omezit politickou sílu Motoristů.

Vojto, odpouštím ti, vzkázal Turek svému „zrádci“. Odmítl hon a přidal zamyšlení o pomstě

Otočil se ke mně zády, ale nechci, aby se z toho stal hon na něj, vzkázal na sítích čestný prezident Motoristů sobě Filip Turek novináři Vojtěchu Dobešovi. Ten poskytl Deníku N screenshoty údajných rasistických a xenofobních komentářů, kterých se měl v minulosti Turek dopustit. „Vojto, odpouštím ti,“ řekl nově zvolený poslanec na videu, které v závěru doprovodil citátem o přátelství.

Probíhá vzpoura proti výsledku voleb, míní Zahradil. Objasnil dohady kolem ministra zahraničí

Někteří lidé se obávají, že po volbách přijdou o vliv, moc i peníze. Evidentně tu panují snahy rozebrat budoucí vládu ještě předtím, než vznikne. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Jan Zahradil. Ostřílený politik, který se do značné míry podílel na zahraničním programu Motoristů, okomentoval kauzu Filipa Turka, působení Jana Lipavského v Černínském paláci i blížící se kongres ODS. Reagoval také na spekulace o tom, že by se mohl stát ministrem zahraničí.

Topolánek se drsně pustil do muže, který ofotil údajné Turkovy příspěvky na sítích

Zdroj, který poskytl Deníku N údajné screenshoty příspěvků nově zvoleného poslance Filipa Turka, získal tvář a jméno. Je jím Vojtěch Dobeš – novinář píšící o motorismu a nyní již bývalý Turkův kamarád. Podle svých slov je pořídil den před eurovolbami a nyní je připraven potvrdit jejich pravost policii. Zveřejnění jeho identity vyvolalo na sítích řadu reakcí, mimo jiné i velmi drsnou od bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS).

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.24 Praha 9 ve volbách 2020. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Praha 9 v jiných letech.