reklama
CNN Prima News volební průzkum

volební průzkum

Výpis příspěvků ke štítku „volební průzkum“

Volby by vyhráli Piráti a STAN. ANO je v průzkumu až třetí, Přísaha sílí

4. června 2021 17:20

Pokud by se v květnu konaly sněmovní volby, zvítězila by v nich koalice Pirátů a STAN s 23,7 procenty. Proti dubnu však její preference spíš klesají. Naopak koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) si polepšila, s 23,1 procenty by na třetí místo odsunula hnutí ANO (22,1 procenta). Sílí rovněž Přísaha Roberta Šlachty, hnutí se blíží k pětiprocentní hranici vstupu do Sněmovny. Pod ní se stále vyskytuje ČSSD s 4,1 procenty. Průzkum zveřejnila agentura Ipsos.

Matovičovi roste (staro)nový rival. Na Slovensku vede teprve měsíc stará strana

7. listopadu 2020 07:42

Slovenský premiér Igor Matovič a jeho hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) si v průzkumech vedou čím dál hůře. Přesto, že hnutí v letošních únorových volbách zvítězilo s poměrně výrazným náskokem, tak nyní by podle průzkumů skončilo druhé. Kuriózní je, že aktuálně v nich vede strana, která vznikla teprve v září a nemá ještě zvolené ani předsednictvo.

Volby by vyhrálo ANO, druzí Piráti mají půlku hlasů. SPD či TOP 09 by poslance neměly

25. září 2020 12:01

Pokud by se volby do Sněmovny konaly v září, zvítězilo by hnutí ANO s 31,5 procenty hlasů. Na druhé místo by se podle volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dostali Piráti s téměř polovičním ziskem, třetí by byla ODS. Zatímco podle exkluzivního průzkumu STEM pro CNN Prima NEWS podpora ANO setrvale klesá, podle CVVM naopak roste – v červencovém modelu mělo ANO 29 procent.

Co stojí za výhrůžkami předčasnými volbami? Jde o hru se stovkami miliard

16. června 2020 12:56

Že premiér Andrej Babiš (ANO) uvažuje nad předčasnými volbami, protože je hnutí ANO na vrcholu a má preference přes 30 procent? Podle kuloárních informací jde jen o divadlo, které má přinutit politiky, aby kývli na schodek rozpočtu ve výši 500 miliard korun. Předčasné volby by totiž pro řadu opozičních stran nemusely podle průzkumů dopadnout dobře.

reklama