reklama

Volkswagen už má po krk ekoteroristických útoků, Greenpeace požene před soud

Ve Wollfsburgu už přetekl pohár trpělivosti s množícími se útoky organizace Greenpeace a chystá se aktivisty poslat za mříže. Její příslušníci napáchali druhé největší světové automobilce za poslední dva měsíce velké škody. Německý portál Heise Autos informuje, že Volkswagen na Greenpeace už podal žalobu.

reklama

Možná si pamatujete na kauzu z konce května, v jejímž rámci se aktivisté vloupali do parkoviště společnosti a z odemknutných aut připravených pro nalodění ukradli stovky klíčů. Ty se krátce nato objevily na ledovci Zugspitze. Hnutí Greenpeace chtělo poukázat na příliš pomalý přechod od ropy k alternativním zdrojům pohonu, za což nyní aktivisté čelí obvinění z porušení domovní svobody a krádeže.

Oblíbený cíl

Vtípek s klíči však nebyl zdaleka jediný. Asi týden po této události se demonstranti vloupali do prostor elektrárny, která patří k výrobnímu areálu Volkswagenu ve Wolfsburgu. Tu několik hodin blokovali a musela je rozehnat až policie.

Vrcholem ledovce bylo „nouzové“ přistání aktivisty na trávníku EURO 2020 během zápasu Německa proti Francii před pár dny. Volkswagen je totiž sponzorem mistrovství. Sponzorství však spojuje s elektrickým modelem ID.4, takže aktivisté se trochu přepočítali. Navíc pilot při svém protestu zranil dva lidi.

Tagy:
Greenpeace Volkswagen soudní spor EURO 2021 ekoterorismus

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec ale hlásí ženská štafeta

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, kdy po většinu závodu jel ve vedoucí skupině.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

reklama

Domácí zpravodajství

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama