Společnosti platí miliony za ochranu svých děl na internetu. Soudní cesta není efektivní
Hospodářská komora ČR (HK) vedla v období od 7. 8. do 25. 9. 2023 šetření s názvem „Porušování autorských práv na internetu“ mezi členy sekce kulturního a kreativního průmyslu. Cílem toho bylo zjistit, kolik společností vykonávajících práva dle autorského zákona monitoruje nelegální sdílení děl, jaké platformy sledují a jak se firmy s porušováním autorských práv vypořádávají. Šetření také vedlo ke zjištění, zda vedou v současné době soudní spory a jakých nároků se domáhají. Celkem na anketu odpovědělo 23 respondentů, mezi kterými jsou správci jednotek, stovek, ale i milionů dle autorského zákona chráněných děl.
Konec války hvězd? Herečka Heardová uzavřela dohodu v soudním sporu s exmanželem Deppem
Herečka Amber Heardová uzavřela dohodu o ukončení odvolacího řízení v právním sporu se svým bývalým manželem, americkým hercem Johnnym Deppem, píše agentura AFP. Šestatřicetiletá herečka se původně odvolala proti červnovému verdiktu soudu, který jí nařídil vyplatit Deppovi za pomluvu přes deset milionů dolarů (asi 230 milionů korun). Depp naopak měl zaplatit dva miliony dolarů (asi 46 milionů korun) za vyjádření svého právníka.
Chyběl souhlas. O zdraví Zemana neměla Stehlíková nic říkat, má jasno advokát Sokol
Doktorka Džamila Stehlíková čelí žalobě ze strany Hradu za své výroky o zdraví prezidenta republiky. Ten požaduje milion korun. „Nejde přitom vůbec o to, zda byla její diagnóza správná, nebo ne. Údaje o zdravotním stavu jsou citlivá osobní data,“ řekl advokát Tomáš Sokol. Podle něho neměla Stehlíková bez souhlasu Miloše Zemana cokoliv vyslovovat.