Vrátí se česká hra Polda 2 na scénu? Tvůrci chtějí novou grafiku, hlas Luďka Soboty zůstane

Remasterovaný Polda 2 má být v rozlišení 4K.

Gaming: Legendární česká adventurní série Polda se vrací

Tvůrci kultovního detektiva Pankráce se letos neflákají. Nejprve v dubnu vydali už sedmé pokračování populární české hry Polda a nyní oznámili, že se chystají oživit druhý díl se svérázným strážcem zákona. Ten by měl dostat novou grafiku, původní český dabing zůstane beze změn. Na vývoj hry vybíralo studio Zima Software peníze prostřednictvím crowdfundingu, od podporovatelů již získali 750 tisíc korun.

Čeští tvůrci toužili vybrat minimálně 600 tisíc korun, aby mohli předělat adventuru Polda 2 do moderního grafického kabátu. Nakonec se jim to podařilo za jediný den crowdfundingové kampaně. Hra původně běžela ve velmi nízkém rozlišení 480p (640 × 480 pixelů), autoři ji nyní chtějí přepracovat do širokoúhlého 4K rozlišení. Příběh i dabing zůstane stejný, fanoušci této herní série se tak nemusejí bát, že dojde k výraznějším odchylkám v obsahu.

„Je to opravdu spousta práce. Je potřeba překreslit každé pozadí a všechny animace v podstatě udělat znovu,“ uvedli vývojáři na stránce se sbírkou. Rovnou přidali i důvod, proč se rozhodli zmodernizovat Poldu 2.

Ti z vás, kteří hádali remástr Poldy 2, hádali správně.🥳 Co víc k tomu říct, je to ve vašich rukách.😊 Na základě ohlasů...

Posted by Adventury Polda on Monday, September 5, 2022

„Do posledního sedmého pokračování jsme do lokace Muzeum her umístili kousek hry z Poldy 2. Těch několik pozadí, které jsme umístili, jsme překreslili do vysokého rozlišení. Vzhledem k obrovským ohlasům, které tento zremasterovaný kousek vyvolal, jsme se rozhodli předělat celou hru,“ sdělili fanouškům.

Během prvního dne se na hru podařilo vybrat více než polovinu potřebné částky. Autoři podporovatelům nabízejí řadu odměn. Kromě samotné hry v digitální nebo fyzické podobě obdarují štědré hráče například plakáty, tričky nebo nášivkami s motivy ze hry. Ve výčtu odměn nechybí ani nadabování postavy nebo oslava s autory hry a dabéry.

Studio Zima Software však myslí i na vyšší částku. Částka již překonala hranici 750 tisíc korun, ve hře se tak objeví pasáž, jak se Pankrác stal soukromým detektivem. Druhý milník při dosažení částky 850 tisíc korun slibuje zmodernizovanou hudbu.

Kultovní česká klasika

Bláznivý detektiv a popleta Pankrác je snad jedním z nejznámějších policistů na české herní scéně. Svůj hlas mu téměř před čtvrtstoletím propůjčil herec Luděk Sobota, a Polda se díky tomu zapsal do srdcí mnoha hráčů. Kromě Soboty se do dabingu zapojili i další herci jako Jiří Lábus, Petr Nárožný nebo Valérie Zavadská. Hra vynikala břitkým humorem, dělala si legraci z politiků, celebrit nebo sportovců, ale také zavařila hlavu nejednomu hráči náročnými hádankami.

Adventura se později dočkala několika pokračování. Poslední sedmý díl vyšel letos v dubnu. Při jeho uvedení na trh se muselo studio Zima Software poprat s piráty. Před oficiálním vydáním se totiž dostala na internet ilegální kopie Poldy 7, kterou tam nejspíš umístil jeden z přispěvatelů do crowdfundingové kampaně.

Jedním z benefitů pro podporovatele totiž byl přednostní přístup ke hře. Tvůrci pak zvažovali, že to je poslední hra, kterou kdy vytvořili. Nakonec ale na herní komunitu nezanevřeli a nyní touží oživit další legendu českých videoher.

Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz, kde najdete i archiv odvysílaných dílů.

Tagy: