Vteřina od tragédie: Sanitka ve Zlíně jela ke sraženému chodci, přímo do cesty jí skočil jiný

Sanitka ve Zlíně jen těsně minula chodce

Dramatickou situaci zažila posádka jedné ze sanitek ve Zlíně. Jen se štěstím minula chodce, který nerespektoval červenou na semaforu ani modré majáky záchranářského vozu. Jela přitom k jinému sraženému. K nehodám chodců přitom vyjíždějí zlínští policisté takřka denně.

Naprosto bezohledné chování – tak by se dala nazvat reakce chodce, který ve Zlíně přebíhal přes přechod. Nevadila mu červená, nezastavily ho ani majáky sanitky.

ČTĚTE TAKÉ: Policie varuje před nebezpečím: Z kamionů padají kusy ledu, kry mohou i prorazit čelní sklo

„Situace byla poměrně dramatická. Sanitka houkala, blikala, a navíc měla na semaforu zelenou. Řidič musel rychle zabrzdit. Bylo velké štěstí, že se s chodcem vůbec nestřetl a nedošlo k dalšímu významnému neštěstí,“ popsala mluvčí zlínských zdravotníků Gabriela Netopilová Sluštíková.

Je paradoxní, že vůz se zapnutými majáky právě spěchal k záchraně dalšího sraženého chodce, který potřeboval pomoc jen o několik desítek metrů dál. „Za poslední týden eviduje policie na Zlínsku šest střetů vozidel s chodci. Všechny skončily zraněním chodců,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Na jednom z přechodů v krajském městě srazila auta chodce dvakrát a tato statistika mohla být dokonce vyšší. Podle oslovených místních se na místě dějí dopravní nehody poměrně často. „Řidič je povinen jet takovou rychlostí, při které může zastavit na takovou vzdálenost, na kterou má rozhled,“ připomněla Kozumplíková.

„Řidič si musí uvědomit to, že při nehodě na přechodu pro chodce je zpravidla vždy viníkem právě on,“ upozornil koordinátor BESIP pro Zlínská kraj Zdeněk Patík. Chodci, kteří nerespektují houkající vozidla záchranářů, nejen že ohrožující sami sebe, ale i další životy těch, za nimiž zdravotníci spěchají.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Řidič se na Českolipsku propadl s autem pod led. Žádná nehoda, chtěl se klouzat, tvrdí svědek

Tagy: