Vtipálci nahlásili na tísňovou linku dopravní nehodu, pak i požár. Hrozí jim vysoká pokuta

Vtipálci nahlásili na tísňovou linku dopravní nehodu, a pak požár

Vtipálci si vystřelili ze záchranářů

Zatím neznámí vtipálci si vystřelili ze záchranářů v Plzni. Na tísňovou linku zavolali, že jsou u dopravní nehody, kde se vážně zranili tři lidé. Později na jinou linku ohlásili požár. Události si ale vymysleli, a tak hasiči, záchranáři a policisté vyjížděli zbytečně.

Všechny složky integrovaného záchranného systému po oznámení dopravní nehody, při které se měli zranit tři lidé, okamžitě vyrazili do Plzeňské ulice v Křimicích. Dopravní nehodu a zraněné osoby, o kterých se muž v telefonátu zmiňoval, nikde nenašli.

„Zkoušeli je hledat i v ostatních ulicích, ve spolupráci s policií a s hasiči zvyšovali koridor, kde by se ta nehoda mohla stát,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Vtipálkovi to ale nejspíš nestačilo a po půl hodině se ozval znovu. Tentokrát zavolal na tísňovou linku 112 a řekl, že hoří ve Zbůchu. Díky tomu, že systém umí lokalizovat oblast volání, zjistila operátorka, že muž se nachází několik kilometrů od požáru, který nahlašuje.

„Budeme to řešit podáním podnětu na Český telekomunikační úřad a budeme podávat podnět o zneužití výjezdové jednotky,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Poncar. „Policisté věc šetří v přestupkové rovině s podezřením na porušení zákona o elektronických komunikacích,“ upřesnila mluvčí policie Iva Vršecká.

Pokud se podaří dohledat vtipálky, kteří o víkendu volali na tísňové linky můžou dostat až dvousettisícovou pokutu. Podobný případ, kdy muž zavolal na tísňovou linku a nahlásil, že u plzeňské ZOO má být pobodaná žena, se stal v únoru. Vzlétl kvůli tomu i vrtulník, který zbytečně prohledával terén.

Tagy: