Záchranáři a hasiči vyjížděli do základní školy v Praze. Několik dětí tam zkolabovalo

Záchranáři a hasiči vyjížděli do základní školy na pražském Černém Mostě ke kolapsu několika dětí. Nikdo zatím netuší, co přesně se stalo. Jeden ze školáků ovšem zůstává v nemocnici.

Vedení školy přivolalo záchranáře poté, co zkolabovalo první z dětí. „Záchranáři měli podezření na únik nějakého plynu, protože se přidalo ještě několik dalších dětí. Proto zavolali ostatní složky záchranného systému,“ uvedla zástupkyně ředitelky Zuzana Kavková.

Na místo přijela chemická jednotka hasičů, která prováděla měření přímo ve třídě i na chodbách. Nenaměřila ale nic, co by se vymykalo normálu. „Na místo jsme byli povoláni kvůli nevolnosti většího množství lidí. Ošetřili jsme celkem 26 osob – 25 dětí a jednoho učitele. U tří dětí jsme měřili hladinu CO2 v krvi a vše bylo v normálu. Děti jsme proto předali na místě rodičům,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Podle zástupkyně ředitelky mohla být příčinou kolapsu viróza. „Jeden žák odešel už třetí vyučovací hodinu a během čtvrté hodiny to byly čtyři děti,“ popsala. Příznaky virózy, tedy střevní problémy a nevolnosti, popisovala i jedna z matek, jejíž dítě ve třídě bylo.

Provoz školy událost neovlivnila

Další chlapec ze 4. B měl ale jiné příznaky. „Když přišel domů, první dvě hodiny byl v pohodě. Poté jsme se šli projít a asi po deseti minutách, co byl na nohou, začal kolabovat. Dvakrát to s ním švihlo,“ uvedl otec hospitalizovaného žáka Daniel Křesina.

Chlapec zatím zůstává v nemocnici a podstupuje lékařské vyšetření. Podle námi oslovených zdravotníků je ale možnost, že by po několika hodinách zkolaboval na nedostatek kyslíku ve třídě, nepravděpodobná.

Provoz školy událost nijak neovlivnila. Žáci, které prohlédl lékař, do školy nepřišli. Záchranáři jim totiž naordinovali den odpočinku.

Tagy:
základní škola Hasičský záchranný sbor děti záchranáři Praha Černý Most viróza

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:47

Státy EU se dohodly na nových protiruských sankcích včetně stropu na cenu ropy

10:20

Von der Leyenová: EK je otevřená stropu na plyn, ve výrobě elektřiny i obecně

09:53

Rusové prchající před mobilizací ve Francii nebudou dostávat víza automaticky

09:27

VIDEO: Aktuální informace z Ukrajiny

„Tomáš“ si už jede pro Putina. Co všechno umí tank, na který se Češi složili pro Ukrajinu

Český tank Tomáš vyráží proti ruským jednotkám na Ukrajině. Bojový stroj, na který se složilo přes 11 tisíc lidí, spadá do rodiny starších sovětských konstrukcí, stále ale dokáže nepříteli řádně zatopit. Darovaný tank T-72 Avenger se totiž dočkal poctivé modernizace a řady vylepšení oproti základní verzi. Navíc jde o vojenskou techniku, se kterou jsou ukrajinští vojáci velice dobře seznámení. S čím přesně budou mít Rusové na frontě tu čest?

Živě
ON-LINE: Státy EU se shodly na dalších sankcích. Zavedou i cenový strop na ruskou ropu

Ukrajina dál postupuje na jižní i východní frontě a zabírá Ruskem dříve okupovaná území. Obzvlášť se jí v poslední době daří u Chersonu. Prezident Volodymyr Zelenskyj označil ukrajinský postup za rychlý. Státy EU se ve středu shodly na dalším balíčku protiruských sankcí. Řady ruských ozbrojených sil od vyhlášení mobilizace rozšířilo už 200 tisíc lidí, tvrdí ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Většina z nich ale zřejmě nemá potřebný výcvik a otázkou je rovněž kvalita vybavení.

Sledujte Co na to premiér: Fiala zodpoví dotazy k cenám energií i prezidentské volbě

CNN Prima NEWS odvysílá 5. října již druhý speciál „Co na to premiér“ s předsedou vlády Petrem Fialou (ODS). Na pravidelné rozhovory s premiérem se mohou diváci těšit každou první středu v měsíci. Moderátoři se budou Fialy ptát na aktuální politickou situaci a problémy, které lidi v mimořádně náročném období tíží. Půlhodinový pořad odvysílá živě CNN Prima NEWS ve středu od 21 hodin.

Nemají co nabídnout, kritizoval Babiš kandidáty na Hrad. Schytal to od Nerudové i Kalouska

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš zkritizoval všechny tři kandidáty, které hodlá koalice Spolu v prezidentských volbách podpořit. Na sociálních sítích se tak opřel do generála Petra Pavla, senátora Pavla Fischera i do ekonomky Danuše Nerudové. Bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity si to však nenechala líbit. Později se do diskuse zapojil i někdejší šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Ani on si v případě kritiky Babiše nebral servítky.

Šílený případ v Olomouci: Muž házel po projíždějících autech cihly, jednu ženu zranil

Dvě projíždějící osobní auta podle policie záměrně zasáhl částí cihly a betonové sutě třiačtyřicetiletý muž v Olomouci. Cihlou v prvním voze rozbil zadní okno a zranil spolujezdkyni, v druhém vozidle vyvázla posádka bez zranění. Muže ze Šumperska policisté záhy dopadli. Kriminalisté jej obvinili z pokusu těžkého ublížení na zdraví, poškození cizí věci a výtržnictví. Výtržník skončil ve vazbě, informovala olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Na obzoru je katastrofa a bankrot. Vláda dělá vše, abychom tam byli rychle, zlobí se Tlustý

Hrozí České republice v důsledku ekonomické krize řecký scénář? Například ekonom Mojmír Hampl se obává, že by se Česko v následujících letech mohlo skutečně dostat do situace, kdy nebude schopno ufinancovat své dluhy, pokud něco neudělá. Podle exministra financí Vlastimila Tlustého dokonce vláda dělá vše pro to, aby přišel co nejrychleji státní bankrot. Jeho obavy však v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mírnil ekonom Vladimír Pikora.

Domácí zpravodajství

V Česku přibyly další tisíce případů koronaviru. V nemocnici je nejvíc nakažených od dubna

Laboratoře v Česku v úterý potvrdily 3 440 případů koronaviru, zatímco o týden dřív to bylo 4 212 případů. Jde o první mezitýdenní pokles v pracovní den od konce srpna, ubylo ale také testů. Počet podezření na opakovanou nákazu klesl ze 1 723 na 1 434. Zhruba 1 800 lidí s covidem v nemocnicích je nejvíc od počátku dubna. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

KOMENTÁŘ: Vláda nepřekročila svůj stín a vzdala boj o Hrad. Podtrhne českou malost Babiš?

Postavíme do prezidentské volby, na jednu z nejvýznamnějších politických funkcí v zemi, vlastní silnou osobnost. Tak se ještě začátkem léta holedbali čelní politici koalice Spolu. Úterý ukázalo, že je všechno jinak. Premiér a šéf občanských demokratů Petr Fiala vyslal v nudném projevu několik nic neříkajících signálů, že Spolu sice nikoho přímo nepodporuje, nepřímo už ale ano, a to je tak zhruba vše. Jestli se stejně zachová i hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem, půjde o obrovské zklamání a potvrzení malosti současné české politiky.