reklama
CNN Prima News vydání

vydání

Výpis příspěvků ke štítku „vydání“

Harry Potter od skutečného Harryho Pottera. Vzácný první díl série prodal za statisíce

16. října 2021 10:51

Knižní série z pera spisovatelky J. K. Rowlingové pobláznila celý svět. První vydání pilotního díla o životě mladého čaroděje s názvem Harry Potter a Kámen mudrců v pevné vazbě je velmi vzácné. Původní náklad tvořil jen 500 výtisků. Právě jeden z nich se ve Velké Británii vydražil za více než tři čtvrtě milionu korun. Nový majitel obdržel opravdový unikát, knihu vlastnil skutečný Harry Potter.

Kriminalisté z USA přivezli Prokopa. Poslední člen Berdychova gangu je za mřížemi

28. května 2021 18:13

Čeští kriminalisté v pátek přivezli z USA Jaromíra Prokopa, posledního člena takzvaného Berdychova gangu, odsouzeného za únos a smrt zlatníka z roku 1996 a loupežná přepadení dalších lidí. Na Twitteru to uvedla policie. Americká policie po spolupráci s českými vyšetřovateli Prokopa dopadla loni na jaře, český soud mu už dřív v jeho nepřítomnosti uložil 13,5 roku vězení. Kauza takzvaného Berdychova gangu, jenž má na svědomí loupeže, únosy a vydírání podnikatelů, bývá označována za největší případ organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky.

Britská soudkyně se bála, že Assange spáchá sebevraždu. Jeho vydání do USA zamítla

4. ledna 2021 09:01
Aktualizováno

Britský soud zamítl žádost USA o vydání zakladatele WikiLeaks Juliana Assange, který by za oceánem čelil 18 obviněním a celkové výši trestu až 175 let vězení. Soudkyně Vanessa Baraitserová uvedla, že by to bylo vzhledem k jeho duševnímu zdraví příliš kruté a že by se Assange v případě vydání do USA pravděpodobně pokusil o sebevraždu. Vláda Spojených států uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá. Informovala o tom agentura AP.

Český vězeň zemřel v Hongkongu. Důchodce odsouzený za pašování drog se nedočkal převozu

10. září 2020 07:17

V Hongkongu zemřel český důchodce odsouzený za pašování drog. Měsíce čekal na převoz do Česka, informoval Český rozhlas Radiožurnál. Penzista zemřel 7. září. Na vydání domů čekal osm měsíců, jak potvrdil jeho syn. Osmašedesátiletý Luděk Havránek byl odsouzen za pašování kokainu. K jeho vydání, na kterém se úřady obou zemí domluvily už začátkem letošního roku, nedošlo kvůli průtahům v souvislosti s pandemií koronaviru.

reklama