reklama

Vyděšená fenka Jasmínka uběhla 20 kilometrů. Kvůli petardám se ztratilo přes 150 zvířat

Silvestrovské oslavy jsou sice u konce, po ohlušujících ohňostrojích a petardách ale desítky zmatených psů a koček stále nemohou najít cestu domů. Když už majitelé nevědí kudy kam, spoléhají na sociální sítě a čekají na telefon, že právě jejich mazlíček je v pořádku. CNN Prima NEWS přináší jeden příběh se šťastným koncem.

reklama

Pro bázlivou fenku čivavy Jesie z Bobrové na Žďársku to byl vůbec první silvestr. Ještě odpoledne ale někdo v okolí zahrady odpálil pyrotechniku. „Vyběhla a než jsem stihla seběhnout schody, byla pryč,“ popisuje její majitelka Veronika Pokorná.

Vyděšená Jasmínka urazila 20 kilometrů dlouhou cestu, než si jí náhodou u silnice všiml řidič. Na domácího pecivála to byl bezesporu heroický výkon, venku byla téměř 24 hodin. Není divu, že dětem a celé rodině spadl kámen ze srdce. „Bulela jsem. Když jsem ji vzala do náručí, hned mi začala lízat obličej. Byla špinavá a vyděšená,“ vypráví majitelka zvířete.

Organizace, která se věnuje pátrání po ztracených zvířatech, takové oslavy nového roku za svoji existenci nepamatuje. „V průběhu dvou nejstěžejnějších dnů se ztratilo přes 150 zvířat, loni to bylo určitě pod stovku,“ říká zástupkyně organizace Psí detektiv Michaela Chudobová.

Pracovníci útulku ve Zlíně pro jistotu předem uvolňovali karanténní kotce. Nakonec ale přivítali pouze dva čtyřnohé mazlíčky, kteří ale hned na druhý den putovali zpátky ke svým majitelům. „Pejsci, kteří sem přišli, byli v pořádku. Nebyla potřeba žádná veterinární péče,“ uvádí jedna z pracovnic.

Někdy stačí málo, i skulinka v plotě, a zmatené zvíře uteče od nebezpečí co nejdál. I Veronika Pokorná příští rok nenechá nic náhodě a Jasmínku zavře doma.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta
Koronavirus

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama