CNN Prima News vyhoštění

vyhoštění

Výpis příspěvků ke štítku „vyhoštění“

Bude Djokovič v Austrálii znovu vítaný? Ke zrušení zákazu mu může pomoct výsledek voleb

13. července 2022 07:33

Hned devětkrát se Novak Djokovič stal v Melbourne králem. Pro jubilejní desátý triumf si na milovaném grandslamu Australian Open měl dojít letos v lednu. Ovšem chytil se do covidové pasti, kterou nastražila špatná komunikace pořadatelů turnaje a australských úřadů. Mise srbského tenisty skončila dříve, než začala vyhoštěním a zákazem vstupu do země na tři roky. Přesto by si čerstvý šampion Wimbledonu mohl u protinožců v příští sezoně zahrát.

Ruské tajné služby lanařily ke spolupráci českého diplomata. Když nereagoval, byl vyhoštěn

17. dubna 2022 13:52

Českého diplomata Tomáše Harta, vyhoštěného tento týden z Ruska, se předtím neúspěšně pokusily získat ke spolupráci ruské úřady, uvedly v neděli weby Respekt.cz a Deník N. Kromě vypovězeného zástupce českého velvyslance v Moskvě podle nich ruské tajné služby kontaktovaly ještě jednu diplomatku, kterou se pokoušely zastrašit. Moskva vyhostila zástupce českého velvyslance ve středu v reakci na březnové vyhoštění zástupce jeho ruského protějšku z Česka.

Polsko vyhostí 45 ruských diplomatů, viní je ze špionáže. Odjet musí do pěti dnů

23. března 2022 13:37

Polsko v koordinaci se spojenci rozhodlo o velmi výrazném snížení počtu diplomatických pracovníků na ruském velvyslanectví ve Varšavě. Zemi opustí celkem 45 lidí s různými diplomatickými statusy, uvedl ve středu podle agentury PAP mluvčí ministerstva zahraničí Lukasz Jasina. Vyhoštění Rusové podle něj musí odjet do pěti dnů, jeden už do 48 hodin.

Ruské letadlo letělo oklikou pro vyhoštěné diplomaty do USA. Stejný stroj byl i v Česku

7. března 2022 11:21

Ruský dopravní letoun Iljušin Il-96 se vypravil v pátek na klikatou cestu do USA, aby v zemi vyzvedl vyhoštěné diplomaty Kremlu. Stroj se musel kvůli sankcím vyhnout evropskému vzdušnému prostoru, letěl proto z Moskvy do Petrohradu a poté složitě obtočil nebe nad Skandinávií. K transportu Rusů byl použit stejný stroj, který přistál loni v Česku, aby s ním odlétli vyhoštění ruští diplomaté po provalení kauzy Vrbětice.

Miminku obtočila kolem krku pupeční šňůru. Za vraždu půjde matka na 16 let do vězení

9. února 2022 10:02

Na 16 let do věznice s ostrahou poslal ve středu Krajský soud v Plzni pětatřicetiletou ženu z Lotyšska, která podle obžaloby v prosinci 2020 v Karlových Varech zavraždila svou právě narozenou dceru. Žena v soudní síni prohlásila svou vinu a přijala navrhovaný trest, který zahrnoval také vyhoštění z České republiky na deset let. Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání, obžalovaná žena si vzala lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

Slovenský trenér Djokoviče: Bylo to obrovské utrpení, kauza ho poznamená

22. ledna 2022 19:11

Málokdo zná Novaka Djokoviče tak jako jeho slovenský trenér Marián Vajda. Poprvé se tehdy mladičkého a talentovaného tenisty ujal v roce 2006 a právě on má velký podíl na tom, že Srb získal 20 grandslamových titulů. Číslo 21 měl přidal letos na Australian Open, ale jak téměř celý svět ví, nakonec nedostal možnost. „Muselo to být obrovské utrpení,“ popisuje ságu světové jedničky s neúspěšným koncem Vajda.