CNN Prima News vyhoštění

vyhoštění

Výpis příspěvků ke štítku „vyhoštění“

Zboříme most a potrestáme kolaboranty. Kyjev řekl, co udělá po dobytí okupovaného Krymu

Tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov v neděli představil plán kroků, které chce Kyjev podniknout poté, co získá zpět kontrolu nad okupovaným Krymem. Obsahuje mimo jiné záměr zbourat strategický most, který spojuje okupovaný černomořský poloostrov s Ruskem, nebo trestní stíhání Ukrajinců, kteří pracovali pro ruskou správu Krymu. Danilov plán zveřejnil v době, kdy se ukrajinská armáda připravuje na jarní protiofenzívu v naději, že po více než 13 měsících války dosáhne nových rozhodujících úspěchů a ukončí ruskou válku. Informovala o tom agentura AP.

Bude Djokovič v Austrálii znovu vítaný? Ke zrušení zákazu mu může pomoct výsledek voleb

Hned devětkrát se Novak Djokovič stal v Melbourne králem. Pro jubilejní desátý triumf si na milovaném grandslamu Australian Open měl dojít letos v lednu. Ovšem chytil se do covidové pasti, kterou nastražila špatná komunikace pořadatelů turnaje a australských úřadů. Mise srbského tenisty skončila dříve, než začala vyhoštěním a zákazem vstupu do země na tři roky. Přesto by si čerstvý šampion Wimbledonu mohl u protinožců v příští sezoně zahrát.

Ruské tajné služby lanařily ke spolupráci českého diplomata. Když nereagoval, byl vyhoštěn

Českého diplomata Tomáše Harta, vyhoštěného tento týden z Ruska, se předtím neúspěšně pokusily získat ke spolupráci ruské úřady, uvedly v neděli weby Respekt.cz a Deník N. Kromě vypovězeného zástupce českého velvyslance v Moskvě podle nich ruské tajné služby kontaktovaly ještě jednu diplomatku, kterou se pokoušely zastrašit. Moskva vyhostila zástupce českého velvyslance ve středu v reakci na březnové vyhoštění zástupce jeho ruského protějšku z Česka.

Ruské letadlo letělo oklikou pro vyhoštěné diplomaty do USA. Stejný stroj byl i v Česku

Ruský dopravní letoun Iljušin Il-96 se vypravil v pátek na klikatou cestu do USA, aby v zemi vyzvedl vyhoštěné diplomaty Kremlu. Stroj se musel kvůli sankcím vyhnout evropskému vzdušnému prostoru, letěl proto z Moskvy do Petrohradu a poté složitě obtočil nebe nad Skandinávií. K transportu Rusů byl použit stejný stroj, který přistál loni v Česku, aby s ním odlétli vyhoštění ruští diplomaté po provalení kauzy Vrbětice.

Miminku obtočila kolem krku pupeční šňůru. Za vraždu půjde matka na 16 let do vězení

Na 16 let do věznice s ostrahou poslal ve středu Krajský soud v Plzni pětatřicetiletou ženu z Lotyšska, která podle obžaloby v prosinci 2020 v Karlových Varech zavraždila svou právě narozenou dceru. Žena v soudní síni prohlásila svou vinu a přijala navrhovaný trest, který zahrnoval také vyhoštění z České republiky na deset let. Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání, obžalovaná žena si vzala lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak zatím není pravomocný.