Vyléčený z koronaviru hledal sestřičku, která o něj pečovala. Bez roušky ji nemohl poznat

Američan vyléčený z koronaviru říká, že za záchranu vděčí povzbuzování zdravotní sestry. Když jí chtěl osobně poděkovat, uvědomil si ale, že nezná její přesnou podobu, neboť se zakrývala rouškou a štítem. Přesto nakonec svého anděla našel.

Na začátku května se Walter Ruiz začal cítit špatně. Přesto dál pracoval ve své tiskárně. Pak ale omdlel. V nemocnici v Ohiu mu následně byl diagnostikován koronavirus. Kvůli nemoci nemohl dýchat a bál se, že zemře.

Léčili ho na zvláštní jednotce v izolaci od rodiny. „Když kolem sebe nemáte nikoho z rodiny, je to opravdu těžké,“ řekl Ruiz. Naštěstí o něj pečovala sestra Lisa Laneová. „Starám se o každého, jak bych chtěla, aby se kdokoliv staral o mou matku,“ sdělila. „Řekla mi, ať to nevzdám. Vzala mě za ruku a řekla, že to zvládnu,“ pamatuje si Walter. Povzbuzování Lisy dodalo pacientovi sílu bojovat.

Po uzdravení chtěl Walter Lise osobně poděkovat, jenže nevěděl, jak přesně vypadá. Jako ostatní zdravotníci se totiž chránila rouškou. Nemocnice poslala Walterovi fotky několika sester. Lisu tipl správně, ale jistotu získal až při setkání. „Když přišla a začala se mnou mluvit, věděl jsem, že to je ona,“ vyprávěl Ruiz. „Neudělala jsem nic víc, než co dělá každá sestra na světě,“ řekla skromně Lisa.

Walter nakonec umístil před nemocnici děkovný transparent. „Po zbytek života bude mou hrdinkou. Její slova mi dodala sílu. Děkuji,“ řekl Walter Lise. „Potěšení je na mé straně. Bylo mi ctí se o vás starat,“ dodala zdravotní sestřička.

Tagy: