reklama

Vyléčený z koronaviru hledal sestřičku, která o něj pečovala. Bez roušky ji nemohl poznat

Američan vyléčený z koronaviru říká, že za záchranu vděčí povzbuzování zdravotní sestry. Když jí chtěl osobně poděkovat, uvědomil si ale, že nezná její přesnou podobu, neboť se zakrývala rouškou a štítem. Přesto nakonec svého anděla našel.

reklama

Na začátku května se Walter Ruiz začal cítit špatně. Přesto dál pracoval ve své tiskárně. Pak ale omdlel. V nemocnici v Ohiu mu následně byl diagnostikován koronavirus. Kvůli nemoci nemohl dýchat a bál se, že zemře.

K tématu

Léčili ho na zvláštní jednotce v izolaci od rodiny. „Když kolem sebe nemáte nikoho z rodiny, je to opravdu těžké,“ řekl Ruiz. Naštěstí o něj pečovala sestra Lisa Laneová. „Starám se o každého, jak bych chtěla, aby se kdokoliv staral o mou matku,“ sdělila. „Řekla mi, ať to nevzdám. Vzala mě za ruku a řekla, že to zvládnu,“ pamatuje si Walter. Povzbuzování Lisy dodalo pacientovi sílu bojovat.

Po uzdravení chtěl Walter Lise osobně poděkovat, jenže nevěděl, jak přesně vypadá. Jako ostatní zdravotníci se totiž chránila rouškou. Nemocnice poslala Walterovi fotky několika sester. Lisu tipl správně, ale jistotu získal až při setkání. „Když přišla a začala se mnou mluvit, věděl jsem, že to je ona,“ vyprávěl Ruiz. „Neudělala jsem nic víc, než co dělá každá sestra na světě,“ řekla skromně Lisa.

Walter nakonec umístil před nemocnici děkovný transparent. „Po zbytek života bude mou hrdinkou. Její slova mi dodala sílu. Děkuji,“ řekl Walter Lise. „Potěšení je na mé straně. Bylo mi ctí se o vás starat,“ dodala zdravotní sestřička.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Imunolog Zdeněk Hel uznává ministra zdravotnictví Jana Blatného za výborného onkologa a lékaře, ale vedení resortu a hlavně boj s pandemií koronaviru podle něj nezvládá dobře. „Bohužel, jak pan Blatný, tak ostatní z vedení ministerstva zdravotnictví nejsou odborně dostatečně vybavení na to, aby se zabývali reakcí na nemoc COVID-19,“ řekl Hel v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové.

Koronavirus

Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech

Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech

Respirátor byste si nově mohli koupit i v obchodech, právě o takové variantě uvažuje česká vláda. Důvodem je příchod nové horší mutace koronaviru, která se vyznačuje rychlejším šířením, a právě respirátory by ho mohli zpomalit. Ve hře je stále i jejich povinné nošení. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ale poukazuje na vysokou cenu respirátoru a to, že si každá rodina nemůže tisícové výdaje za pomůcky dovolit.

Rychleji se šíří a více zabíjí. Britská mutace může znamenat šestý stupeň, říká Prymula
ČSSD si chce karanténním bonusem koupit hlasy nízkopříjmových skupin, říká Bábek
Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu
Slavil i strážce zákona. Na párty s Paroubkem byl krajský policejní ředitel Husák
Prášky proti covidu. Vědci ohlásili velký objev, nemocným pomáhá lék na klouby
reklama
reklama
Viroložka: Děti jsou častými přenašeči covidu. Proč pro ně očkování není vhodné?

Zdraví

Domácí zpravodajství

Přednostní očkování využil i starosta Blanska. Patřím do ohrožených skupin, tvrdí
Další články
reklama
reklama