reklama

Vyléčený z koronaviru hledal sestřičku, která o něj pečovala. Bez roušky ji nemohl poznat

Američan vyléčený z koronaviru říká, že za záchranu vděčí povzbuzování zdravotní sestry. Když jí chtěl osobně poděkovat, uvědomil si ale, že nezná její přesnou podobu, neboť se zakrývala rouškou a štítem. Přesto nakonec svého anděla našel.

reklama

Na začátku května se Walter Ruiz začal cítit špatně. Přesto dál pracoval ve své tiskárně. Pak ale omdlel. V nemocnici v Ohiu mu následně byl diagnostikován koronavirus. Kvůli nemoci nemohl dýchat a bál se, že zemře.

Léčili ho na zvláštní jednotce v izolaci od rodiny. „Když kolem sebe nemáte nikoho z rodiny, je to opravdu těžké,“ řekl Ruiz. Naštěstí o něj pečovala sestra Lisa Laneová. „Starám se o každého, jak bych chtěla, aby se kdokoliv staral o mou matku,“ sdělila. „Řekla mi, ať to nevzdám. Vzala mě za ruku a řekla, že to zvládnu,“ pamatuje si Walter. Povzbuzování Lisy dodalo pacientovi sílu bojovat.

Po uzdravení chtěl Walter Lise osobně poděkovat, jenže nevěděl, jak přesně vypadá. Jako ostatní zdravotníci se totiž chránila rouškou. Nemocnice poslala Walterovi fotky několika sester. Lisu tipl správně, ale jistotu získal až při setkání. „Když přišla a začala se mnou mluvit, věděl jsem, že to je ona,“ vyprávěl Ruiz. „Neudělala jsem nic víc, než co dělá každá sestra na světě,“ řekla skromně Lisa.

Walter nakonec umístil před nemocnici děkovný transparent. „Po zbytek života bude mou hrdinkou. Její slova mi dodala sílu. Děkuji,“ řekl Walter Lise. „Potěšení je na mé straně. Bylo mi ctí se o vás starat,“ dodala zdravotní sestřička.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama