reklama

Wagenknecht: Kdo by chtěl dělat ministra financí? Bude to jedna z nejobtížnějších pozic

Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht je jedním z nejžhavějších kandidátů na post ministra financí v příští vládě, pokud volby vyhrají Piráti. Senátor v pořadu K věci představil své vize, jak by se o státní pokladnu staral. Věří, že pokud bude ekonomika fungovat dobře, nemusí dojít ke zvyšování daní.

reklama

Wagenknecht by se mohl v příštích týdnech stát adeptem své strany na post ministra financí. „Piráti mají standardní proces pro výběr kandidátů na ministry. Každý, kdo chce, se může přihlásit na Pirátském fóru. Já už jsem získal kladný souhlas od předsednictva. Teď by se to mělo začít projednávat na celostátním fóru,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Přestože se proti němu může hlásit kdokoliv, myslí si, že se lidé příliš hrnout nebudou. „Na rovinu, kdo by dnes chtěl dělat ministra financí? Bude to jedna z nejobtížnějších pozic po volbách,“ řekl.

Pokud by získal místo v příští vládě, nemusel by podle svých slov opustit svou senátorskou pozici. „Pokud se senátor stane členem vlády, nesmí fungovat v žádném výboru a jediná jeho role je hlasování,“ vysvětlil. „Myslím si, že je možné zvládnout oboje dohromady,“ dodal.

Daně zvyšovat nemusíme

Pro pozici má dle svých slov předpoklady, protože resort coby bývalý náměstek zná. Zároveň tvrdí, že zvyšování daní není nutné. „Není to úplně tak, že by Piráti a Starostové chtěli zvyšovat daně. Na druhou stranu musíme být odpovědní,“ řekl.

„Je teoreticky možné, že ke zvyšování daní bychom se dostat nemuseli, pokud bude vše pozitivně fungovat. Pokud ne, daňový mix budeme muset nějakým způsobem upravit,“ doplnil.

Místo toho by chtěli například změnit strukturu dotací. „Na dotace by měli místo velkých korporátů dosáhnout malí podnikatelé. Podporovat se mají malé a střední podniky,“ řekl.

K tématu

Tagy: daně Piráti K věci Ministerstvo financí Lukáš Wagenknecht

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

EURO 2021

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Prozatímní hvězda probíhajícího Eura? Patrik Schick. Tři góly na mistrovství Evropy má v tuto chvíli jen Cristiano Ronaldo. Ale hlavně – nikdo jiný se netrefil tak parádně jako český útočník proti Skotsku. V duelu s Chorvatskem pak zase ukázal pevné nervy, když si vzal i s krvácejícím nosem po direktu loktem od Dejana Lovrena míč a proměnil penaltu. Připomeňme si, jaká byla dosavadní fotbalová cesta zářícího 25letého muže.

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
Královna zveřejnila dojemný snímek s milovanými muži. Fanoušky chytil za srdce
Tenistce ruply nervy. Ve frustraci se poškrábala na krku tak, že ji museli ošetřit
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama