daně

Výpis příspěvků ke štítku „daně“

Daňová kauza CCA Group: Policie zabavila superluxusní vozy, dům i hodinky za miliony

12. listopadu 2022 21:50

V daňové kauze kolem firmy CCA Group zajistila policie u jednoho z obviněných luxusní vozy za 30 milionů korun, nemovitost a hodinky v hodnotě deset milionů korun. Na zajištění důkazů a majetku se podíleli i švýcarští policisté. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou v pátek zveřejnila Národní centrála proti organizovanému zločinu. V případu, v němž kriminalisté spočítali škodu na zhruba 100 milionů korun, skončili ve vazbě dva lidé. Dalších pět stíhají policisté na svobodě.

Nacher: Návrh windfall tax je galimatyáš. Jinak to stihnout nešlo, brání postup vlády Bureš

25. října 2022 22:54

Vládní návrh zdanění mimořádných zisků je galimatyáš, ve kterém se nevyznají ani koaliční poslanci. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda poslaneckého klubu hnutí ANO Patrik Nacher. Podle něj bylo projednávání pozměňovacího návrhu nedůstojné a nová daň měla být zavedena jako novela zákona. Takový postup by se však dle člena sněmovního rozpočtového výboru Jana Bureše (ODS) do konce roku nestihl.

Koalice stále neví, jak vyřeší windfall tax. Něco otřesného, ať odejdou, tepe ji opozice

25. října 2022 15:52

Chaos, katastrofa a nekompetentní politika. Jestli nejsou schopní se ve vládě dohodnout, ať to položí a odejdou, kritizují opoziční poslanci kabinet Petra Fialy (ODS). Zástupci pětikoalice totiž stále nenašli shodu na podobě návrhu daně z mimořádného zisku. Ve hře je hned několik pozměňovacích návrhů, které zákonodárci chtějí projednat na úterní schůzi dolní komory.

Návrh, který dělí i pětikoalici. Poslanci projednají daň z mimořádných zisků

25. října 2022 12:37

Vládu čeká dlouhý den. Mimořádné „válečné“ zdanění energetik, bank a dalších firem bude hlavním tématem úterní sněmovní schůze. Daň zvanou windfall tax bez dodatečných úprav odmítají někteří odborníci i členové pětikoalice. Ve druhém čtení by měli zákonodárci projednat také změny v řízení Národní sportovní agentury, která rozděluje sportovní dotace, a zabývat se budou i zjednodušením povolování menších staveb obnovitelných zdrojů energie.

Daň z neočekávaných zisků už od roku 2022? Požadavek Pirátů může shodit vládu, říká expert

23. října 2022 18:58

Vláda čelí ostré kritice za zmatky, které vyvolala ohledně windfall tax, tedy daně z neočekávaných zisků. Piráti požadovali, aby daň platila už na letošní rok. Zástupci ODS ale trvají na roku 2023. Politolog Lukáš Jelínek v Partii PLUS na CNN Prima NEWS uvedl, že požadavek Pirátů by mohl vést i k pádu vlády premiéra Petra Fialy (ODS).