reklama

daně

Výpis příspěvků ke štítku „daně“

Přídavky na děti budou o čtvrtinu vyšší, schválila Sněmovna. Dostane je více rodin

Přídavky na děti se zvýší zhruba o čtvrtinu a rozšíří se okruh rodin, které na ně mají nárok. Rozhodla o tom Sněmovna, když schválila novelu o sociální podpoře s technickými úpravami horní komory. Předloha také zvýší sazby přídavků pro pracující rodiny a daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Nyní ji dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Čína, Portugalsko, Salvador: Tři odlišné přístupy vlád, které koketují s bitcoinem

Navzdory kolísající ceně se letos bitcoin probil do takového mainstreamu, že se principy této kryptoměny začínají zaobírat i jednotlivé státy světa. Zatímco Čína zaklekla těžaře a vyhání je pryč ze země, jinde bitcoinové nadšence vítají. Různé státy nastavují odlišné strategie a až čas ukáže, zda si negativním postojem nenechaly ujet vlak perspektivního sektoru.

Pirátský kandidát na ministra považuje vyšší zdanění za řešení bytové krize

Přestože se Piráti snaží všemožně odvracet spekulace, že chtějí lidem podstatně více zdanit jejich majetek, vize a řešení některých jejich čelných představitelů touto cestou skutečně míří. Myšlenku, že zavedení progresivní daně z hodnoty nemovitosti je řešením problémů s bydlením, otevřeně zastává jeden z jejich hlavních kandidátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení Adam Zábranský. Zároveň ale dodává, že by se daňová progrese musela řešit v rámci komplexní daňové reformy.

Rozpočet skončí hůř než loni. Covid může jen za menší část schodku, tvrdí experti

Přestože vláda má na letošní rok naplánovaný rozpočtový schodek ve výši 500 miliard korun, konečný výsledek bude lepší. Ekonomové totiž věří, že české hospodářství se ve druhém pololetí rozjede naplno, což se pozitivně odrazí na lepším výběru daní i odvodů na sociální pojištění. Ani tak to podle nich ale nebude stačit na snížení deficitu pod loňskou úroveň.

reklama