reklama

daně

Výpis příspěvků ke štítku „daně“

Rozpočtová rada: Fialova vláda bude muset zvýšit daně, jen šetřením státní kasu nevyrovná

2. prosince 2021 16:02

Národní rozpočtová rada kvituje ambici budoucí vlády Petra Fialy narovnat schodek veřejných rozpočtů. Nevěří ovšem, že si vystačí pouze se snižováním výdajů. Prý bude muset přistoupit ke zvýšení daní. „Je ale nutné věnovat pozornost i nerovnováze (veřejných financí) dlouhodobé,“ píše ve svém stanovisku úřad, jemuž předsedá Eva Zamrazilová.

Zastavená EET už se nerozjede, slibuje nová vláda. NKÚ i Ústavní soud proto vyčkávají

25. listopadu 2021 08:29

S pokračováním elektronické evidence tržeb nepočítá kromě vznikající nové vlády, podnikatelů a živnostníků ani Ústavní soud. Na ten se loni v lednu obrátila bývalá opozice, která nyní vytváří příští kabinet. A to kvůli nesouhlasu s rozšířením EET ve třetí a čtvrté vlně na advokáty, řemeslníky a další profese. Soud nyní vzkázal, že dává bývalé opozici čas na změnu zákona.

Plán zrušit EET podnikatelé vítají. Zbytečné náklady pro stát i pro plátce, tvrdí

11. listopadu 2021 21:40

Řemeslníci, kadeřnice nebo daňoví poradci. Půl milionu podnikatelů se podle plánů vlády Andreje Babiše (ANO) mělo od ledna 2023 zapojit do třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb (EET). Jenže ta pravděpodobně vůbec nepřijde, nově vznikající kabinet Petra Fialy (ODS) plánuje EET zrušit. Oslovení podnikatelé tento postup vítají.

Jak to bude s EET? Kontrolní úřad plánoval si na evidenci posvítit, akci ale zrušil

8. listopadu 2021 15:23

Elektronická evidence tržeb (EET), někdejší vlajková loď premiéra Andreje Babiše (ANO), je zřejmě definitivně u ledu. Vznikající vláda Petra Fialy (ODS) ji hodlá zrušit a nebude se jí věnovat ani Nejvyšší kontrolní úřad, ačkoliv to plánoval. Loni ji zařadil do svého plánu kontrolních činností na následující rok, protože je ale kvůli covidu pozastavena, není podle NKÚ její prověření prioritou. Redakci CNN Prima NEWS to řekl mluvčí úřadu Václav Kešner.

Nové vládě nezávidím. Po výdajové bouři stojíme před zvyšováním daní, míní Dlouhý

11. října 2021 23:51

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý považuje vítězství koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) ve volbách za pozitivní. „Mohla by tu být vláda, která bude více hledět na zpomalení zadlužování a makroekonomické údaje,“ řekl v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Ohledně slibu koalice, že nebude zvyšovat daně, je ale vzhledem k horšící se hospodářské situaci skeptický.

Podnikatel Zadeh se po letech přiznal k daňovým podvodům. Snížil se mu trest na 9 let

7. října 2021 17:11

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh si v daňové kauze s žalobcem vyjednal po přiznání souhrnný trest devět let vězení a peněžitý trest 17 milionů korun. Dohodou o vině a trestu se bude Krajský soud v Brně zabývat 11. října. Ve čtvrtek to řekl státní zástupce Aleš Sosík. Zadeh už za mřížemi strávil asi 6,5 roku, část ve vazbě, následně si začal odpykávat osmiletý trest v související věci.

Někdy mi přijde, že si Babiš útoky na sebe vymýšlí sám, říká komentátor

5. října 2021 20:31

Komentátor MF Dnes Petr Kolář a politolog Ladislav Mrklas se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli, že kauza Pandora Papers hnutí ANO nijak zvlášť neuškodí. V té figuruje mimo jiné i premiér Andrej Babiš (ANO), který je podezřelý z toho, že zakládal offshorové firmy a přes ně měl nakupovat nemovitosti ve Francii. To však předseda vlády popírá.

Volební program ANO: Vyšší daně z neřestí, stovky kilometrů dálnic, 400 tisíc rodičovská

5. října 2021 16:22

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. V průběhu posledního měsíce před volbami 2021 se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Teď vám přinášíme vybrané body z programu ANO.

Okamura manipuluje v předvolebních novinách fakty. Lže o euru i kvalitních potravinách

5. října 2021 09:47

Šéf SPD Tomio Okamura posílá lidem předvolební noviny, ve kterých tvrdě manipuluje fakty. Tvrdí například, že jedině SPD a Trikolóra nechtějí přijmout euro. Pravdou je, že zachování české koruny prosazují i další strany. Šéf SPD také píše, že jediné jeho hnutí chce kvalitní české potraviny za přiměřené ceny. Podobný slib přitom mají v programu téměř všechny strany. Okamura redakci CNN Prima NEWS řekl, že jeho tabulka je správná. Podle něj nerozhodují sliby na papíře, ale reálné činy.

reklama